Libērijas Republika

10.05.2021. 17:37
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Libērijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Pašlaik visas sauszemes robežas ceļotājiem ir slēgtas, taču ostas paliek atvērtas. Komerciālie lidojumi ir reti un neregulāri.

Ieceļojot Libērijā, visi tiek pakļauti vīrusa pārbaudēm un dažādiem ceļošanas ierobežojumiem, atkarībā no kuras valsts ierodas. Ieceļojot valstī ar kādu speciālo avioreisu, visiem pirms izkāpšanas ir jāaizpilda speciāla anketa, detalizēti norādot pēdējo 14 dienu pieturvietas.

Libērijas valdība aicina veikt Covid-19 testu ne mazāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas Libērijā un pirms izceļošanas no tās. Ja ieceļotājs nevar uzrādīt negatīvu testa rezultātu, kas nav vecāks ar 72 stundām, tad nepieciešams veikt ātro testēšanu. Visiem ieceļotājiem tiek pārbaudīta arī temperatūra un, ja būs  manāmi kādi slimības simptomi, tad ieceļotājs tiks pārvietots uz valdības administrētu Covid-19 ārstniecības iestādi.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā nestabilo politisko situāciju reģionā, Ārlietu ministrija iesaka izvērtēt nepieciešamību doties uz Libēriju un īpaši izvairīties no ceļošanas pierobežas joslā ar Kotdivuāru.

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību militāro, un ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā, kā arī vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits.  Saistībā ar terorisma draudiem, Ārlietu ministrija iesaka izvairīties no masu pasākumiem un demonstrācijām, kā arī sekot jaunākajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un ievērot vietējās policijas un drošības iestāžu darbinieku norādījumus.

Libērijā ir augsts zādzību un bruņotu laupīšanu risks, īpaši diennakts tumšajā laikā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina neceļot ārpus galvaspilsētas Monrovijas (Monrovia) diennakts tumšajā laikā, izņemot uz Roberta Starptautisko lidostu (Roberts International Airport) vai no tās, kā arī laikus vienoties par transportu, kas sagaidīs lidostā.

Vietējie likumi un paražas

Libērijas likumi ir īpaši bargi attiecībā pret krimināli sodāmām darbībām, tajā skaitā narkotisko vielu un dimantu nelegālās tirdzniecības gadījumos. Ceļotājiem jābūt gataviem jebkurā brīdī pēc imigrācijas iestāžu vai policijas pārstāvju lūguma uzrādīt personu identifikācijas dokumentus un personīgās mantas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Libērijā ir vajadzīga vīza. Par vīzas noformēšanas nosacījumiem Ārlietu ministrija aicina vērsties Libērijas vēstniecībā Lielbritānijā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Medicīnas pakalpojumu saņemšana Libērijā var būt apgrūtināta. Medicīnas iestādes nespēj nodrošināt adekvātus veselības aprūpes standartus, daudzas no tām par pakalpojumu sniegšanu pieprasa priekšapmaksu.

 Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas