Kuveitas Valsts

04.04.2021. 18:29
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 straujo izplatību pasaulē Kuveitas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Līdz nenoteiktam laikam Kuveitā aizliegts iebraukt jebkuram ārvalstniekam, izņemot medicīnas personālu un diplomātisko pasu turētājus. Kuveitā var iebraukt Kuveitas pilsoņi. Starptautiskie lidojumi ir atsākti ierobežotā apmērā.

Ieceļojot Kuveitā no 2021. gada 21. februāra personai vispirms ir jāpavada 7 dienas pašizolācijā valsts apstiprinātā viesnīcā, kura ir jārezervē caur Mosafer aplikāciju pirms ielidošanas valstī. Pēc tam personai ir jāpavada 7 dienas pašizolācijā savās mājās vai viesnīcā. Viesnīcu izmaksas personai ir jāsedz pašai.

Kuveitā no 2021. gada 7. marta uz vienu mēnesi ir ieviesta komandantstunda laikā no 17:00 līdz 5:00.

Valstī pastāv vairāki ierobežojumi, tādēļ aicinām interesentus ar tiem iepazīties savlaicīgi. Kuveitā ir noteikta obligāta sejas aizsargmasku nēsāšana publiskās vietās. Par šo noteikumu neievērošanu tiek piemērots sods.

Ierodoties Kuveitā, ir jāuzrāda ne vēlāk kā pirms 96 stundām veikts negatīvs Covid-19 testa rezultāts angļu valodā. Ieceļojot Kuveitā, ir jāievēro 14 dienu pašizolācija. Ieceļošana Kuveitā var tikt liegta, ja pēdējo 14 dienu laikā ieceļotājs ir bijis valstī, kuru Kuveita ir noteikusi par augsta Covid-19 izplatības riska valsti (tai skaitā, Apvienotajā Karalistē). Noderīga informācija atrodama Kuveitas civilās aviācijas mājaslapā www.dgca.gov.kw

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Aicinām ceļotājus sekot un ievērot vietējo varasiestāžu un tūrisma kompāniju ieteikumus.  Īpašu piesardzību ievērot, ceļojot uz Džahru (Jahra), kur pastāv augsts noziedzības līmenis.

Ceļojot no Kuveitas uz Irāku vai Saūda Arābiju, aicinām izmantot tikai oficiāli atļautos robežu šķērsošanas punktus.

Ārpus pilsētām bezceļu teritorijās izkaisīto nesprāgušo mīnu un lādiņu dēļ, ieteicams pārvietoties pa ceļiem.

Vietējie likumi un paražas

Ārlietu ministrija atgādina – Kuveitā par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelegālu ievešanu, personas var tikt sodītas ar ļoti bargiem sodiem, tai skaitā nāvessodu. Bargi sodi, tostarp deportācija, draud arī par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Kuveitas likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pirms Kuveitas apmeklējuma rūpīgi ar tiem iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Par vīzas noformēšanas nosacījumiem Ārlietu ministrija aicina vērsties Kuveitas vēstniecībā Vācijā. Ceļotājiem vienmēr līdzi jānēsā personu apliecinošs dokuments (pase).

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0,  kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.