Krievijas Federācija

22.02.2020. 07:55
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus būt piesardzīgiem un neceļot uz Čečeniju, Ingušiju, Dagestānu, Ziemeļosetiju, Karačaju-Čerkesiju, Kabardu-Balkāriju, arī Elbrusa rajoniem, kā arī Stavropoles apgabala austrumu un dienvidu rajoniem, īpaši uz tiem, kuri robežojas ar Čečeniju un Dagestānu. Šajos reģionos joprojām saglabājas nestabila drošības situācija, un ir paaugstināti terorisma un cilvēku nolaupīšanas draudi.

Ārlietu ministrija aicina neapmeklēt arī Rostovas apgabala rajonus, kuri robežojas ar Ukrainu, sevišķu uzmanību pievēršot pierobežai ar Luhanskas un Doņeckas apgabaliem Ukrainā. Tāpat Ārlietu ministrija aicina būt piesardzīgiem, apmeklējot Krievijas pierobežu ar Harkivas apgabalu Ukrainā.

Ņemot vērā pašreizējo starptautisko situāciju, Krievijā pastāv augsts terorisma draudu risks. Līdz šim visbiežāk terorakti ir notikuši Maskavā un Ziemeļkaukāza reģionā, tomēr tie var tikt sarīkoti arī citās Krievijas pilsētās. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus būt piesardzīgiem.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Sakarā ar rekonstrukcijas darbu veikšanu, ir ierobežota satiksme Terehovas robežkontroles punktā uz Latvijas - Krievijas robežas, kā rezultātā var veidoties rindas. Robežkontroles punktā robežpārbaudei ir slēgtas vairākas joslas, kā arī novērojams sezonāls robežšķērsojošo personu un transportlīdzekļu pieaugums. Aicinām gan ceļotājus, gan kravu pārvadātājus ņemt vērā iepriekš minēto, plānojot ierašanās laiku ceļojuma galamērķī un kravas nogādāšanas termiņus. Informācija par transportlīdzekļu rindu līdz valsts robežai pieejama Valsts robežsardzes mājaslapā.

Latvijas pilsoņiem, ieceļojot Krievijā, nepieciešama vīza. Plašāku informāciju par ieceļošanas vīzu un tranzītvīzu saņemšanas kārtību var iegūt Krievijas Federācijas vīzu centra mājaslapā.

No 2019. gada 1. jūlija Latvijas pilsoņi var noformēt elektronisko vīzu ieceļošanai Kaļiņingradas apgabalā Krievijas Federācijā. Detalizētāka informācija pieejama Krievijas Federācijas vēstniecības Latvijā mājaslapā.

No 2019. gada 1. oktobra Latvijas pilsoņi var noformēt elektronisko vīzu ieceļošanai Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā, Krievijas Federācijā. Detalizētāka informācija pieejama Krievijas Federācijas vēstniecības Latvijā mājaslapā.

CEĻOTĀJI AR E-VĪZU DRĪKST UZTURĒTIES KAĻIŅINGRADAS, SANKTPĒTERBURGAS UN ĻEŅINGRADAS APGABALĀ NE ILGĀK KĀ 8 DIENAS.

Aicinām e-vīzas pieteikumus aizpildīt īpaši precīzi un rūpīgi. Vēršam uzmanību, ka vārds un uzvārds anketā norādāms atbilstoši pases mašīnlasāmajā zonā rakstītajam. Tāpat lūdzam ņemt vērā, ka ar e-vīzu var ceļot tikai uz to reģionu, kurš ir norādīts e-vīzas pieteikuma formā. Atgādinām, ka e-vīzu turētājiem Krievijas Federācijā jāieceļo un jāizceļo pa vienu un to pašu robežšķērsošanas vietu.

E-vīzu turētājiem atļautās robežšķērsošanas vietas skatīt šeit:

http://electronic-visa.kdmid.ru/spb_checkpoint.html;

https://latvia.mid.ru/ru/consular-services/latviya/visa/elektronnaya_viza_dlya_poseshcheniya_kaliningradskoy_oblasti

Padomi e-vīzas pieteikuma aizpildīšanai šeit:

Aicinām ceļotājus ļoti precīzi skaitīt uzturēšanās dienas Krievijā, jo sodi tiek piemēroti uzreiz, tiklīdz tiek pārkāpts pieļaujamais termiņš (pat 10 minūtes)! Precīzs izceļošanas datums no Krievijas Federācijas minēts migrācijas kartē, ko robežsardze izsniedz, ieceļojot Krievijas teritorijā.

Vēršam uzmanību, ka par elektroniskās vīzas režīma pārkāpšanu ceļotājiem draud bargi sodi - naudas sods līdz 8000 rubļu, izraidīšana no valsts un liegums ieceļot Krievijā uz 5 gadiem. Turklāt izbraukšana no valsts ir iespējama tikai pēc pārkāpuma izskatīšanas Migrācijas dienestā un rajona tiesā. Soda piespriešana aizņem laiku līdz pat 2 nedēļām, kuru laikā ceļotājiem ir ierobežotas iespējas noīrēt naktsmītnes un pārvietoties pilsētā. 

Latvijas Republikas nepilsoņiem vīza nav nepieciešama, ja uzturēšanās Krievijā nepārsniedz 90 dienas 180 dienu periodā.

Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām un tajā ir jābūt divām brīvām lapas pusēm.

Ja ceļotājs saņem jaunu pasi, bet vecajā pasē ir derīga Krievijas vīza, pirms brauciena tuvākajā Krievijas pārstāvniecībā vīza jāpārceļ jaunajā pasē.

Ieceļojot Krievijas Federācijā, ir jāaizpilda migrācijas karte un robežkontroles laikā jāuzrāda amatpersonai, kura kartē izdara atzīmi par ieceļošanu valstī. Migrācijas karte ir jāglabā visu ceļojuma laiku. Ja Krievijā plānots uzturēties ilgāk par 7 darba dienām, nepieciešams reģistrēties teritoriālajā Krievijas Iekšlietu ministrijas Migrācijas jautājumu pārvaldes nodaļā. Personām, kuras ceļojuma laikā uzturēsies viesnīcās, reģistrāciju veiks viesnīcas administrācija. Gadījumā, ja plānots uzturēties pie radiem, draugiem vai paziņām, reģistrācija jāveic uzņemošajai pusei. Maksa par reģistrāciju netiek iekasēta. Izceļojot no Krievijas, karte ir jānodod robežkontroles punkta amatpersonai. Migrācijas kartes sabojāšanas vai nozaudēšanas gadījumā ārzemniekam 3 dienu laikā  jāvēršas teritoriālajā policijas nodaļā, kur, uzrādot pamatojuma dokumentus ieceļošanai Krievijā, bez maksas tiks izsniegts migrācijas kartes dublikāts.

Ceļošanas dokumenta nozaudēšanas gadījumā saskaņā ar Nolīguma starp Eiropas Kopienu un Krievijas Federāciju par vīzu atvieglinātu izsniegšanu Eiropas Savienības un Krievijas Federācijas pilsoņiem 8. pantu Eiropas Savienības dalībvalstu, arī  Latvijas pilsoņi, var izceļot no Krievijas Federācijas bez vīzas. Latvijas nepilsoņiem Krievijas Iekšlietu ministrijas Migrācijas jautājumu pārvaldē vai kādā no tās teritoriālajām nodaļām nepieciešams noformēt izbraukšanas vīzu.

Sauszemes un dzelzceļa robežšķērsošanas punkti starp Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku nav starptautiskas nozīmes robežkontroles punkti un ir paredzēti tikai Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas pilsoņu robežšķērsošanas nodrošināšanai. Ārvalstniekiem, arī Latvijas valstspiederīgajiem, tiešai nokļūšanai no Krievijas Federācijas uz Baltkrievijas Republiku un otrādi, ir jāizmanto tikai aviosatiksme.

Personām, kas pārvieto preces pāri Krievijas robežai, jāņem vērā, ka no 24.11.2018. tiek paredzēta kriminālatbildība par dārgmetālu un pērļu izstrādājumu nedeklarēšanu. No 01.01.2019. ir ieviestas izmaiņas attiecībā uz preču, kas tiek ievestas personīgai lietošanai, deklarēšanas normām, kā arī ir aktualizēta pasažieru muitas deklarācijas veidlapa. Vairāk informācijas var atrast Krievijas Federācijas Muitas dienesta mājas lapā.

Veselība

Saistībā ar koronavīrusa uzliesmojumu Ķīnas Tautas Republikā no 2020. gada 21. janvāra visos Krievijas Federācijas robežšķērsošanas punktos ir pastiprināta sanitārās karantīnas kontrole (attālināta ķermeņa temperatūras mērīšana) un ieceļojošo personu anketēšana.

Ceļotājiem no Ķīnas (arī tranzītā ieceļojušajiem) tiek veikta medicīniskā apskate – koronavīrusa analīžu pārbaude.

Aicinām ceļotājus ņemt vērā minēto, plānojot ierašanās laiku ceļojuma galamērķī.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem,  kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/,  savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

 Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Krievijāģenerālkonsulātu Sanktpēterburgākonsulātu Pleskavā vai vēstniecības Krievijā Konsulārās nodaļas kanceleju Kaļiņingradā, vai arī Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas