Krievijas Federācija

26.11.2020. 15:56

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību Krievijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2020.gada 15.jūlija ir noteikta jauna sanitārās karantīnas kontroles kārtība, šķērsojot Krievijas Federācijas valsts robežu. Ārvalstu pilsoņiem un bezvalstniekiem, ieceļojot Krievijā, amatpersonām, kuras veic sanitāro karantīnas kontroli, jāuzrāda dokuments (krievu vai angļu valodā), kas apliecina COVID-19 izmeklējuma negatīvu rezultātu. Izmeklējumam jābūt veiktam ne vēlāk kā trīs kalendārās dienas pirms ierašanās Krievijā.

Gadījumā, ja ceļotājs nevar uzrādīt dokumentu, kas apliecina COVID-19 negatīvu rezultātu, triju kalendāro dienu laikā ir jāveic laboratoriska izmeklēšana Krievijā - izmeklējumi tiek veikti saskaņā ar Krievijas tiesību aktiem.

Savukārt, Krievijas pilsoņiem trīs kalendāro dienu laikā kopš ierašanās Krievijā ir jāveic COVID-19 izmeklējums.

Joprojām, apmeklējot publiskas vietas un veikalus, kā arī izmantojot sabiedrisko transportu, ir prasība lietot mutes un deguna aizsargmaskas un cimdus.

Ņemot vērā COVID-19 saslimstības rādītājus, saskaņā ar Maskavas mēra 2020.gada 26.novembra rīkojumu Maskavas iedzīvotājiem, kuri vecāki par 65 gadiem, kā arī personām, kurām ir hroniskas saslimšanas, rekomendē ievērot mājas režīmu līdz 2021.gada 15.janvārim. Citi Maskavas pilsētas iedzīvotājiem noteiktie papildu ierobežojumi līdz nākamā gada 15.janvārim norādīti Maskavas mēra 2020.gada 10.novembra rīkojumā.

Vairāk informācijas un rekomendācijas par COVID-19 Krievijā ir pieejamas Krievijas valdības mājas lapā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus būt piesardzīgiem un neceļot uz Čečeniju, Ingušiju, Dagestānu, Ziemeļosetiju, Karačaju-Čerkesiju, Kabardu-Balkāriju, arī Elbrusa rajoniem, kā arī Stavropoles apgabala austrumu un dienvidu rajoniem, īpaši uz tiem, kuri robežojas ar Čečeniju un Dagestānu. Šajos reģionos joprojām saglabājas nestabila drošības situācija, un ir paaugstināti terorisma un cilvēku nolaupīšanas draudi.

Ārlietu ministrija aicina neapmeklēt arī Rostovas apgabala rajonus, kuri robežojas ar Ukrainu, sevišķu uzmanību pievēršot pierobežai ar Luhanskas un Doņeckas apgabaliem Ukrainā. Tāpat Ārlietu ministrija aicina būt piesardzīgiem, apmeklējot Krievijas pierobežu ar Harkivas apgabalu Ukrainā.

Ņemot vērā pašreizējo starptautisko situāciju, Krievijā pastāv augsts terorisma draudu risks. Līdz šim visbiežāk terorakti ir notikuši Maskavā un Ziemeļkaukāza reģionā, tomēr tie var tikt sarīkoti arī citās Krievijas pilsētās. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus būt piesardzīgiem.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

26. martā Krievijas valdība izdeva rīkojumu par starptautiskās aviosatiksmes pārtraukšanu no 27. marta plkst. 00.00. Savukārt, 28. martā publicētais Krievijas valdības rīkojums nosaka, ka no 30. marta plkst. 00.00 uz nenoteiktu laiku tiek būtiski ierobežota personu un transportlīdzekļu kustība pār Krievijas sauszemes robežu, lai ierobežota korona vīrusa COVID-19 izplatību. 29. maijā izdotais Krievijas Federācijas valdības rīkojums Nr. 1145-p nosaka, ka trešo valstu pilsoņi, tai skaitā Latvijas pilsoņi, kuri pastāvīgi dzīvo Krievijā, var vienu reizi šķērsot Krievijas robežu, lai atgrieztos savā pilsonības valstī.

Saskaņā ar Krievijas Valsts robežsardzes un Krievijas Ārlietu ministrijas sniegto skaidrojumu ārzemnieki, t.sk, Latvijas valstspiederīgie, kuri īslaicīgi uzturas Krievijā, var izceļot no valsts, šķērsojot Krievijas - Latvijas robežu pa sauszemi. Aicinām pirms došanās ceļā sazināties ar Latvijas (tālr. +37167075616) un Krievijas (tālr. +74956267740) robežsardzi par aktuālajiem ierobežojumiem, lai robežas šķērsošanas brīdī nerastos šķēršļi tālākam ceļam.

Personu kategorijas, kuras pēc 30.marta var ieceļot vai izceļot no Krievijas, pieejamas Krievijas robežsardzes mājas lapā.

Saskaņā ar Krievijas Federācijas prezidenta 23.septembra dekrētu, ārzemniekiem, kuriem Krievijas vīzas un uzturēšanās atļaujas derīguma termiņš beidzās pēc 15. marta, tas automātiski tiek pagarināts līdz 2020. gada 15. decembrim. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Krievijas migrācijas dienestu.

Sakarā ar rekonstrukcijas darbu veikšanu, ir ierobežota satiksme Terehovas robežkontroles punktā uz Latvijas - Krievijas robežas, kā rezultātā var veidoties rindas. Robežkontroles punktā ir slēgtas vairākas joslas, kā arī novērojams sezonāls robežšķērsojošo personu un transportlīdzekļu pieaugums. Aicinām gan ceļotājus, gan kravu pārvadātājus ņemt vērā iepriekš minēto, plānojot ierašanās laiku ceļojuma galamērķī un kravas nogādāšanas termiņus. Informācija par transportlīdzekļu rindu līdz valsts robežai pieejama Valsts robežsardzes mājaslapā.

Latvijas pilsoņiem, ieceļojot Krievijā, nepieciešama vīza. Plašāka informācija par ieceļošanas vīzu un tranzītvīzu saņemšanas kārtību pieejama Krievijas vīzu centra mājaslapā.

No 2019. gada 1. jūlija Latvijas pilsoņi var noformēt elektronisko vīzu ieceļošanai Kaļiņingradas apgabalā Krievijā. Detalizētāka informācija pieejama Krievijas vēstniecības Latvijā mājaslapā.

No 2019. gada 1. oktobra Latvijas pilsoņi var noformēt elektronisko vīzu ieceļošanai Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā, Krievijā. Detalizētāka informācija pieejama Krievijas vēstniecības Latvijā mājaslapā.

CEĻOTĀJI AR E-VĪZU DRĪKST UZTURĒTIES KAĻIŅINGRADAS, SANKTPĒTERBURGAS UN ĻEŅINGRADAS APGABALĀ NE ILGĀK KĀ 8 DIENAS.

No 16.marta ir atcelti visi lidsabiedrības airBaltic reisi no Pulkovas lidostas Sanktpēterburgā. Latvijas pilsoņiem, kuri Sanktpēterburgā ir ieceļojuši ar e-vīzu un šobrīd nevar izceļot, jāsazinās ar Latvijas ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā.

Kopš 18. marta Krievija vairs neizsniedz arī elektroniskās vīzas atsevišķu Krievijas reģionu apmeklējumam (Sanktpēterburga, Ļeņingradas apgabals, Kaļiņingradas apgabals).

Aicinām e-vīzas pieteikumus aizpildīt īpaši precīzi un rūpīgi. Vēršam uzmanību, ka vārds un uzvārds anketā norādāms atbilstoši pases mašīnlasāmajā zonā rakstītajam. Tāpat lūdzam ņemt vērā, ka ar e-vīzu var ceļot tikai uz to reģionu, kurš ir norādīts e-vīzas pieteikuma formā. Atgādinām, ka e-vīzu turētājiem Krievijā jāieceļo un jāizceļo pa vienu un to pašu robežšķērsošanas vietu.

E-vīzu turētājiem atļautās robežšķērsošanas vietas skatīt šeit:

http://electronic-visa.kdmid.ru/spb_checkpoint.html;

https://latvia.mid.ru/ru/consular-services/latviya/visa/elektronnaya_viza_dlya_poseshcheniya_kaliningradskoy_oblasti

Padomi e-vīzas pieteikuma aizpildīšanai pieejami šeit:

Aicinām ceļotājus ļoti precīzi skaitīt uzturēšanās dienas Krievijā, jo sodi tiek piemēroti uzreiz, tiklīdz tiek pārkāpts pieļaujamais termiņš (pat 10 minūtes)! Precīzs izceļošanas datums no Krievijas minēts migrācijas kartē, ko robežsardze izsniedz, ieceļojot valstī.

Vēršam uzmanību, ka par elektroniskās vīzas režīma pārkāpšanu ceļotājiem draud bargi sodi - naudas sods līdz 8000 rubļu, izraidīšana no valsts un liegums ieceļot Krievijā uz 5 gadiem. Turklāt izbraukšana no valsts ir iespējama tikai pēc pārkāpuma izskatīšanas Migrācijas dienestā un rajona tiesā. Soda piespriešana aizņem laiku līdz pat 2 nedēļām, kuru laikā ceļotājiem ir ierobežotas iespējas noīrēt naktsmītnes un pārvietoties pilsētā. 

Latvijas nepilsoņiem vīza nav nepieciešama, ja uzturēšanās Krievijā nepārsniedz 90 dienas 180 dienu periodā.

Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām un tajā ir jābūt divām brīvām lapas pusēm.

Ja ceļotājs saņem jaunu pasi, bet vecajā pasē ir derīga Krievijas vīza, pirms brauciena tuvākajā Krievijas pārstāvniecībā vīza jāpārceļ jaunajā pasē.

Ieceļojot Krievijā, ir jāaizpilda migrācijas karte un robežkontroles laikā jāuzrāda amatpersonai, kura kartē izdara atzīmi par ieceļošanu valstī. Migrācijas karte ir jāglabā visu ceļojuma laiku. Ja Krievijā plānots uzturēties ilgāk par 7 darba dienām, nepieciešams reģistrēties teritoriālajā Krievijas Iekšlietu ministrijas Migrācijas jautājumu pārvaldes nodaļā. Personām, kuras ceļojuma laikā uzturēsies viesnīcās, reģistrāciju veiks viesnīcas administrācija. Gadījumā, ja plānots uzturēties pie radiem, draugiem vai paziņām, reģistrācija jāveic uzņemošajai pusei. Maksa par reģistrāciju netiek iekasēta. Izceļojot no Krievijas, karte ir jānodod robežkontroles punkta amatpersonai. Migrācijas kartes sabojāšanas vai nozaudēšanas gadījumā ārzemniekam 3 dienu laikā  jāvēršas teritoriālajā policijas nodaļā, kur, uzrādot pamatojuma dokumentus ieceļošanai Krievijā, bez maksas tiks izsniegts migrācijas kartes dublikāts.

Ceļošanas dokumenta nozaudēšanas gadījumā saskaņā ar Nolīguma starp Eiropas Kopienu un Krievijas Federāciju par vīzu atvieglinātu izsniegšanu Eiropas Savienības un Krievijas Federācijas pilsoņiem 8. pantu Eiropas Savienības dalībvalstu, arī  Latvijas pilsoņi, var izceļot no Krievijas bez vīzas. Latvijas nepilsoņiem Krievijas Iekšlietu ministrijas Migrācijas jautājumu pārvaldē vai kādā no tās teritoriālajām nodaļām nepieciešams noformēt izbraukšanas vīzu.

Sauszemes un dzelzceļa robežšķērsošanas punkti starp Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku nav starptautiskas nozīmes robežkontroles punkti un ir paredzēti tikai Krievijas un Baltkrievijas pilsoņu robežšķērsošanas nodrošināšanai. Ārvalstniekiem, arī Latvijas valstspiederīgajiem, tiešai nokļūšanai no Krievijas uz Baltkrieviju un otrādi, ir jāizmanto tikai aviosatiksme.

Personām, kas pārvieto preces pāri Krievijas robežai, jāņem vērā, ka no 24.11.2018. tiek paredzēta kriminālatbildība par dārgmetālu un pērļu izstrādājumu nedeklarēšanu. No 01.01.2019. ir ieviestas izmaiņas attiecībā uz preču, kas tiek ievestas personīgai lietošanai, deklarēšanas normām, kā arī ir aktualizēta pasažieru muitas deklarācijas veidlapa. Vairāk informācijas var atrast Krievijas Federācijas Muitas dienesta mājas lapā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem,  kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Krievijā, ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā, konsulātu Pleskavā vai vēstniecības Krievijā Konsulārās nodaļas kanceleju Kaļiņingradā, vai arī Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.