Krievijas Federācija

19.06.2020. 16:51

Informācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz Latviju un došanos uz ārvalstīm

Drošības situācija

Sākot ar 30. martu visiem Maskavas iedzīvotājiem jāievēro pašizolācija savās mājvietās. Izņēmumi attiecas uz neatliekamas medicīniskās  palīdzības saņemšanu, braucienu uz darbu (kam tas obligāti jādara), iepirkšanos tuvākajā veikalā, atkritumu iznešanu un pastaigu 100 m attālumāno dzīvesvietas ar mājdzīvnieku. No 15. aprīļa Maskavā ieviests digitālo caurlaižu režīms braucieniem ar jebkuru transportlīdzekli, ieskaitot personīgo. Tāpat policija pārbauda arī visus Maskavā iebraucošos transportlīdzekļus. Noteiktie ierobežojumi neattiecas uz Krievijas varas un drošības iestāžu pārstāvjiem, ierēdņiem, tiesnešiem, advokātiem, notāriem, žurnālistiem, privātās apsardzes darbiniekiem un ārvalstu diplomātiem.  Detalizēta informācija ir pieejama šeit

Vēršam uzmanību, ka no 12.maija Maskavā un Sakntpēterburgā, apmeklējot tirdzniecības vietas un braucot sabiedriskajā transportā, obligāti ir jālieto  mutes un deguna maskas un cimdi. Par noteikumu neievērošanu ir paredzēts administratīvais sods. Papildu informācija pieejama šeitNo 1.jūnija Maskavā tiek atcelti vairāki ierobežojumi, līdz ar to  Maskavas iedzīvotājiem būs iespēja trīs reizes nedēļā pēc iepriekš noteikta grafika doties pastaigās. Darbu atsāks sadzīves preču veikali, automašīnu saloni, kā arī velosipēdu noma un citas pakalpojumu jomas. Joprojām, apmeklējot sabiedriskās vietas un veikalus, saglabāsies prasība lietot mutes un deguna aizsargmaskas un cimdus. Detalizētāka informācija par ierobežojumiem Maskavā ir pieejama šeit.

Saskaņā ar Maskavas mēra 8. jūnija lēmumu, “pašizolācijas” un caurlaižu režīmi Maskavā tiek atcelti no 9. jūnija. Maskavas iedzīvotāji var doties pastaigās un apmeklēt publiskas vietas. Darbu atsāks frizētavas, skaistumkopšanas saloni un citas iestādes. Ierobežojumi Maskavā tiks atcelti pamazām. Detalizēta informācija par ierobežojumu atcelšanu Maskavā ir pieejam šeit

Maskavā aizliegti masu pulcēšanās pasākumi telpās, kur cilvēku skaits ir lielāks par 50 cilvēkiem, savukārt pulcēšanās ārpus telpām ir liegta jebkuram cilvēku skaitam. Uz laiku tiek apturēti kultūras un sporta pasākumi.

Tāpat Sanktpēterburgā ir slēgtas visas valsts kultūras un izglītības iestādes. Līdz 30. aprīlim pārtraukta masu pasākumu organizēšana. Apturēta kultūras un sporta pasākumu norise. Visiem Sanktpēterburgas iedzīvotājiem, kam ar lēmumu nav jābūt darbā, ir jāatrodas pašizolācijā.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus būt piesardzīgiem un neceļot uz Čečeniju, Ingušiju, Dagestānu, Ziemeļosetiju, Karačaju-Čerkesiju, Kabardu-Balkāriju, arī Elbrusa rajoniem, kā arī Stavropoles apgabala austrumu un dienvidu rajoniem, īpaši uz tiem, kuri robežojas ar Čečeniju un Dagestānu. Šajos reģionos joprojām saglabājas nestabila drošības situācija, un ir paaugstināti terorisma un cilvēku nolaupīšanas draudi.

Ārlietu ministrija aicina neapmeklēt arī Rostovas apgabala rajonus, kuri robežojas ar Ukrainu, sevišķu uzmanību pievēršot pierobežai ar Luhanskas un Doņeckas apgabaliem Ukrainā. Tāpat Ārlietu ministrija aicina būt piesardzīgiem, apmeklējot Krievijas pierobežu ar Harkivas apgabalu Ukrainā.

Ņemot vērā pašreizējo starptautisko situāciju, Krievijā pastāv augsts terorisma draudu risks. Līdz šim visbiežāk terorakti ir notikuši Maskavā un Ziemeļkaukāza reģionā, tomēr tie var tikt sarīkoti arī citās Krievijas pilsētās. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus būt piesardzīgiem.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Saskaņā ar 16. martā publicēto Krievijas Federācijas valdības rīkojumu laikā no 18.marta plkst. 00.00 (faktiski 17.marta 24.00) līdz 1. maija plkst. 00.00 (faktiski 30. aprīļa plkst. 24.00) ir noteikts iebraukšanas liegums Krievijā ārvalstniekiem un personām bez pilsonības, t. sk., tiem, kas iebrauc no Baltkrievijas.

 NB! 26. martā Krievijas valdība izdeva rīkojumu par starptautiskās aviosatiksmes pārtraukšanu no 27. marta plkst. 00.00. Savukārt, 28. martā publicētais Krievijas valdības rīkojums nosaka, ka no 30. marta plkst. 00.00  uz nenoteiktu laiku tiek būtiski ierobežota personu un transportlīdzekļu kustība pār  Krievijas sauszemes robežu, lai ierobežota korona vīrusa COVID-19 izplatību.

Joprojām šādas personu kategorijas pēc 30. marta var ieceļot vai izceļot no Krievijas:

- Krievijā akreditēti diplomāti un konsulāro iestāžu darbinieki, starptautisko organizāciju pārstāvji un to ģimenes locekļi (ieceļot un izceļot);
- starptautisko pārvadājumu autovadītāji, lidmašīnu, kuģu un upju apkalpes (ieceļot un izceļot);
- starptautisko dzelzceļa un lokomotīvju brigādes (ieceļot un izceļot);
- Krievijas pilsoņu ģimenes locekļi (laulātie, vecāki, bērni, adoptētāji, adoptētie), aizbildņi un aizgādņi, uzrādot radniecību apliecinošo dokumentu kopijas (tikai ieceļot Krievijā);

- personas tuva radinieka nāves gadījumā (ieceļot un izceļot).

NB! Saskaņā ar Krievijas Valsts robežsardzes un Krievijas Ārlietu ministrijas sniegto skaidrojumu ārzemnieki, t.sk, Latvijas valstspiederīgie, kuri īslaicīgi uzturas Krievijā, var izceļot no valsts, šķērsojot Krievijas - Latvijas robežu pa sauszemi.

Aicinām pirms došanās ceļā sazināties ar Latvijas (tālr. +37167075616) un Krievijas (tālr. +74956267740) robežsardzi par aktuālajiem ierobežojumiem, lai robežas šķērsošanas brīdī nerastos šķēršļi tālākam ceļam. 

Vēršam uzmanību, ka Krievijas valdības 28. martā publicētais rīkojums nosaka, ka Krievijā vairs nevarēs ieceļot trešo valstu pilsoņi tranzītā, t.sk., lidostās.

Š.g. 29. aprīlī izdotais Krievijas Federācijas valdības rīkojums Nr. 1170-p paredz atvieglojumus Krievijas pilsoņu izceļošanai, lai atgrieztos pastāvīgās dzīvesvietas valstīs. Rīkojums nosaka, ka Krievijas pilsoņi, kuriem ir citas valsts pilsonība/uzturēšanās atļauja vai cits derīgs dokuments, kas apliecina personas tiesības uz pastāvīgu dzīvi citā valstī, var vienu reizi izceļot no Krievijas. Tādējādi Latvijas valstpiederīgie, kuri kopā ar tuviem ģimenes locekļiem - Krievijas pilsoņiem vēlējās izceļot no Krievijas, šobrīd var izceļot uz Latviju, patstāvīgās dzīvesvietas valsti.

Ievērojot to, ka rīkojums paredz arī izņēmumus attiecībā uz izceļošanas un ieceļošanas nosacījumiem gan Latvijā, gan Krievijā, pirms došanās ceļā katrā konkrētajā gadījumā aicinām sazināties ar abu valstu robežsardzi (Krievijā - tālr. +74956267740, Latvijā - tālr. +37167075616), lai robežas šķērsošanas brīdī nerastos iepriekš neparedzēti šķēršļi tālākam ceļam.

Aicinām sekot līdzi informācijai plašsaziņas līdzekļos un vēstniecības sociālo tīklu lapās par aktuālo informāciju saistībā ar izceļošanas iespējām no Krievijas.

Svarīgi! Š.g. 29. maija izdotais Krievijas Federācijas valdības rīkojums Nr. 1145-p nosaka, ka trešo valstu pilsoņi, tai skaitā Latvijas pilsoņi, kuri pastāvīgi dzīvo KF, var vienu reizi šķērsot KF robežu, lai atgrieztos savā pilsonības valstī.

Papildus vēršam uzmanību, ka Krievijas Ārlietu ministrija no 18. marta nepieņem dokumentus un neizsniedz vīzas, izņemot diplomātiskās, dienesta vai privātās vīzas, iepriekš minētajām personu kategorijām, kā arī vīzas tuva radinieka nāves gadījumā.

Saskaņā ar Krievijas Federācijas prezidenta 15. jūnija dekrētu, ārzemniekiem, kuriem Krievijas vīzu un uzturēšanās atļauju derīguma termiņš beidzas laikā no 15. marta līdz 15. septembrim, tās tiek automātiski pagarinātas uz 3 mēnešiem. Vēršam uzmanību, ka Latvijas valstspiederīgajiem, kuri ir pārtērējuši uzturēšanās nosacījumus Krievijā, izceļojot no Krievijas līdz 15. jūnijam, nav nepieciešams noformēt izbraukšanas vīzu. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Krievijas migrācijas dienestu.

Informācijai par iespējamiem reisiem no Maskavas ir jāseko līdzi Satiksmes ministrijas mājaslapā vai Latvijas vēstniecības Facebook lapā

Sakarā ar rekonstrukcijas darbu veikšanu, ir ierobežota satiksme Terehovas robežkontroles punktā uz Latvijas - Krievijas robežas, kā rezultātā var veidoties rindas. Robežkontroles punktā ir slēgtas vairākas joslas, kā arī novērojams sezonāls robežšķērsojošo personu un transportlīdzekļu pieaugums. Aicinām gan ceļotājus, gan kravu pārvadātājus ņemt vērā iepriekš minēto, plānojot ierašanās laiku ceļojuma galamērķī un kravas nogādāšanas termiņus. Informācija par transportlīdzekļu rindu līdz valsts robežai pieejama Valsts robežsardzes mājaslapā.

Latvijas pilsoņiem, ieceļojot Krievijā, nepieciešama vīza. Plašāka informācija par ieceļošanas vīzu un tranzītvīzu saņemšanas kārtību pieejama Krievijas vīzu centra mājaslapā.

No 2019. gada 1. jūlija Latvijas pilsoņi var noformēt elektronisko vīzu ieceļošanai Kaļiņingradas apgabalā Krievijā. Detalizētāka informācija pieejama Krievijas vēstniecības Latvijā mājaslapā.

No 2019. gada 1. oktobra Latvijas pilsoņi var noformēt elektronisko vīzu ieceļošanai Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā, Krievijā. Detalizētāka informācija pieejama Krievijas vēstniecības Latvijā mājaslapā.

CEĻOTĀJI AR E-VĪZU DRĪKST UZTURĒTIES KAĻIŅINGRADAS, SANKTPĒTERBURGAS UN ĻEŅINGRADAS APGABALĀ NE ILGĀK KĀ 8 DIENAS.

No 16.marta ir atcelti visi lidsabiedrības airBaltic reisi no Pulkovas lidostas Sanktpēterburgā. Latvijas pilsoņiem, kuri Sanktpēterburgā  ir ieceļojuši ar e-vīzu un šobrīd nevar izceļot, jāsazinās ar Latvijas ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā.

Kopš 18. marta  Krievija vairs neizsniedz arī elektroniskās vīzas atsevišķu Krievijas reģionu apmeklējumam (Sanktpēterburga, Ļeņingradas apgabals, Kaļiņingradas apgabals).

Aicinām e-vīzas pieteikumus aizpildīt īpaši precīzi un rūpīgi. Vēršam uzmanību, ka vārds un uzvārds anketā norādāms atbilstoši pases mašīnlasāmajā zonā rakstītajam. Tāpat lūdzam ņemt vērā, ka ar e-vīzu var ceļot tikai uz to reģionu, kurš ir norādīts e-vīzas pieteikuma formā. Atgādinām, ka e-vīzu turētājiem Krievijā jāieceļo un jāizceļo pa vienu un to pašu robežšķērsošanas vietu.

E-vīzu turētājiem atļautās robežšķērsošanas vietas skatīt šeit:

http://electronic-visa.kdmid.ru/spb_checkpoint.html;

https://latvia.mid.ru/ru/consular-services/latviya/visa/elektronnaya_viza_dlya_poseshcheniya_kaliningradskoy_oblasti

Padomi e-vīzas pieteikuma aizpildīšanai pieejami šeit:

Aicinām ceļotājus ļoti precīzi skaitīt uzturēšanās dienas Krievijā, jo sodi tiek piemēroti uzreiz, tiklīdz tiek pārkāpts pieļaujamais termiņš (pat 10 minūtes)! Precīzs izceļošanas datums no Krievijas minēts migrācijas kartē, ko robežsardze izsniedz, ieceļojot valstī.

Vēršam uzmanību, ka par elektroniskās vīzas režīma pārkāpšanu ceļotājiem draud bargi sodi - naudas sods līdz 8000 rubļu, izraidīšana no valsts un liegums ieceļot Krievijā uz 5 gadiem. Turklāt izbraukšana no valsts ir iespējama tikai pēc pārkāpuma izskatīšanas Migrācijas dienestā un rajona tiesā. Soda piespriešana aizņem laiku līdz pat 2 nedēļām, kuru laikā ceļotājiem ir ierobežotas iespējas noīrēt naktsmītnes un pārvietoties pilsētā. 

Latvijas nepilsoņiem vīza nav nepieciešama, ja uzturēšanās Krievijā nepārsniedz 90 dienas 180 dienu periodā.

Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām un tajā ir jābūt divām brīvām lapas pusēm.

Ja ceļotājs saņem jaunu pasi, bet vecajā pasē ir derīga Krievijas vīza, pirms brauciena tuvākajā Krievijas pārstāvniecībā vīza jāpārceļ jaunajā pasē.

Ieceļojot Krievijā, ir jāaizpilda migrācijas karte un robežkontroles laikā jāuzrāda amatpersonai, kura kartē izdara atzīmi par ieceļošanu valstī. Migrācijas karte ir jāglabā visu ceļojuma laiku. Ja Krievijā plānots uzturēties ilgāk par 7 darba dienām, nepieciešams reģistrēties teritoriālajā Krievijas Iekšlietu ministrijas Migrācijas jautājumu pārvaldes nodaļā. Personām, kuras ceļojuma laikā uzturēsies viesnīcās, reģistrāciju veiks viesnīcas administrācija. Gadījumā, ja plānots uzturēties pie radiem, draugiem vai paziņām, reģistrācija jāveic uzņemošajai pusei. Maksa par reģistrāciju netiek iekasēta. Izceļojot no Krievijas, karte ir jānodod robežkontroles punkta amatpersonai. Migrācijas kartes sabojāšanas vai nozaudēšanas gadījumā ārzemniekam 3 dienu laikā  jāvēršas teritoriālajā policijas nodaļā, kur, uzrādot pamatojuma dokumentus ieceļošanai Krievijā, bez maksas tiks izsniegts migrācijas kartes dublikāts.

Ceļošanas dokumenta nozaudēšanas gadījumā saskaņā ar Nolīguma starp Eiropas Kopienu un Krievijas Federāciju par vīzu atvieglinātu izsniegšanu Eiropas Savienības un Krievijas Federācijas pilsoņiem 8. pantu Eiropas Savienības dalībvalstu, arī  Latvijas pilsoņi, var izceļot no Krievijas bez vīzas. Latvijas nepilsoņiem Krievijas Iekšlietu ministrijas Migrācijas jautājumu pārvaldē vai kādā no tās teritoriālajām nodaļām nepieciešams noformēt izbraukšanas vīzu.

Sauszemes un dzelzceļa robežšķērsošanas punkti starp Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku nav starptautiskas nozīmes robežkontroles punkti un ir paredzēti tikai Krievijas un Baltkrievijas pilsoņu robežšķērsošanas nodrošināšanai. Ārvalstniekiem, arī Latvijas valstspiederīgajiem, tiešai nokļūšanai no Krievijas uz Baltkrieviju un otrādi, ir jāizmanto tikai aviosatiksme.

Personām, kas pārvieto preces pāri Krievijas robežai, jāņem vērā, ka no 24.11.2018. tiek paredzēta kriminālatbildība par dārgmetālu un pērļu izstrādājumu nedeklarēšanu. No 01.01.2019. ir ieviestas izmaiņas attiecībā uz preču, kas tiek ievestas personīgai lietošanai, deklarēšanas normām, kā arī ir aktualizēta pasažieru muitas deklarācijas veidlapa. Vairāk informācijas var atrast Krievijas Federācijas Muitas dienesta mājas lapā.

Veselība

Saistībā ar koronavīrusa uzliesmojumu Ķīnas Tautas Republikā no 2020. gada 21. janvāra visos Krievijas robežšķērsošanas punktos ir pastiprināta sanitārās karantīnas kontrole (attālināta ķermeņa temperatūras mērīšana) un ieceļojošo personu anketēšana.

Papildus vēršam uzmanību, ka visiem ārvalstu pilsoņiem, tai skaitā Latvijas valstspiederīgajiem, kuri ieceļo Krievijā no koronavīrusa COVID-19 skartajām teritorijām (Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Francija, Vācija, Spānija, visas pārējās Eiropas Savienības dalībvalstis, Serbija, Albānija, Lielbritānija, Ziemeļmaķedonija, Melnkalne, Andora, Norvēģija, Šveice, Islande, Monako, Lihtenšteina, Moldova, Baltkrievija, Ukraina, Bosnija un Hercegovina, Vatikāna valsts, Sanmarīno, ASV, Horvātija), pastāv iespēja nonākt karantīnā uz 14 dienām.

Ceļotājiem no Ķīnas (arī tranzītā ieceļojušajiem) tiek veikta medicīniskā apskate – koronavīrusa analīžu pārbaude.

Aicinām ceļotājus ņemt vērā minēto, plānojot ierašanās laiku ceļojuma galamērķī.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem,  kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/,  savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

 Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Krievijāģenerālkonsulātu Sanktpēterburgākonsulātu Pleskavā vai vēstniecības Krievijā Konsulārās nodaļas kanceleju Kaļiņingradā, vai arī Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas