Kotdivuāras Republika

17.09.2020. 20:08
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Kotdivuāras varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Ārkārtas situācija valstī ir pagarināta līdz 2020. gada 30. jūlijam. Ir atsākti atsevišķi komerciālie avioreisi, taču ieceļotājiem ir jāievēro vairākas drošības prasības:

  • pirms ierašanās valstī katram ceļotājam tiešsaistē https://deplacement-aerien.gouv.ci/#/home ir obligāti jāaizpilda deklarācija (DDVA – Déclaration de Déplacement par Voie Aérienne), ko nepieciešams saglabāt no brīža, kad persona ieceļo valstī, līdz izceļošanai no valsts;
  • lidostā ierodas tikai tās personas, kas ceļo, jo netiek ielaistas pavadošās personas vai sagaidītāji;
  • jāievēro noteiktie nododamās vai rokas bagāžas svara limiti, lai izvairītos no liekām pārbaudēm lidostas terminālī;
  • lidostā obligāti jāierodas 3 h pirms reisa;
  • lidostā ir obligāti jāvalkā sejas maskas, jāveic roku dezinfekcija un jāievēro 1 m distance;
  • ieceļotājiem atbildīgie dienesti veic temperatūras mērīšanu, kā arī lūdz norādīt kontaktinformāciju un uzturēšanas vietas adresi;
  • ierodoties valstī ir ieteikta 14 dienu pašizolācija.

Daļa viesnīcu un citu tūristu atpūtas vietu ir atvērtas. Sabiedriskās vietās ir jāvalkā sejas maska, kā arī jālieto publiskās iestādēs un restorānos pieejamie dezinfekcijas līdzekļi. Gadījumā, ja ir aizdomas par saslimšanu ar COVID-19, jāzvana uz bezmaksas konsultatīvajiem tālruņiem 143 vai 101.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā nestabilo politisko situāciju reģionā, Ārlietu ministrija iesaka izvērtēt nepieciešamību doties uz Kotdivuāru un īpaši izvairīties no ceļošanas 20 km pierobežas joslā ar Libēriju, 40 km pierobežas joslā ar Mali un Burkina Faso, kā arī Comoé nacionālā parka apkārtnē ziemeļaustrumu pierobežas reģionā.

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā, kā arī vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits.  Saistībā ar terorisma draudiem, Ārlietu ministrija iesaka izvairīties no masu pasākumiem un demonstrācijām, kā arī sekot jaunākajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un ievērot vietējās policijas un drošības iestāžu darbinieku norādījumus.

Kotdivuārā, īpaši administratīvajā galvaspilsētā Abidžānā (Abidjan) pastāv zādzību un bruņotu laupīšanu risks, īpaši diennakts tumšajā laikā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus turēt dokumentus un personīgās mantas drošībā, pārvietojoties ar automašīnu turēt tās durvis aizslēgtas un logus aizvērtus, neatstāt vērtīgas mantas redzamā vietā, ievairīties no sabiedriskā transporta lietošanas vai pastaigām diennakts tumšajā laikā.

Spēcīgo zemūdens straumju dēļ peldēšanās okeāna var būt bīstama. Valstī netiek nodrošināti krasta glābšanas pakalpojumi un ik gadu peldoties piekrastē noslīkst daudz cilvēku.

Vietējie likumi un paražas

Narkotisko vielu pārvadāšana, turēšana vai tirgošana valstī ir krimināli sodāms pārkāpums, par ko draud ilgs cietuma ieslodzījums un bargi naudas sodi.

Valstī aizliegts fotografēt militāru objektu, valsts iestāžu un citu sensitīvu objektu, kā, piemēram, radio un TV, lidostas, prezidenta pils, De Gaulle un Houphouet-Boigny tiltu tuvumā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Kotdivuārā ir nepieciešama vīza. Informācija par vīzas noformēšanas nosacījumiem pieejama mājas lapā: https://snedai.com/visaenambassade/ .

Veselība

Ārlietu ministrija brīdina ceļotājus, ka valstī ir reģistrēti malārijas, Denges drudža un Zikas vīrusa uzliesmojumi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.