Kongo Republika

19.09.2019. 14:32
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Ceļotājiem uz Kongo Ārlietu ministrija stingri iesaka neapmeklēt Boko (Boko), Kindamba (Kindamba), Kinkala (Kinkala), Majama (Mayama), Minduli (Mindouli) apgabalus Pulas (Pool) reģionā, kā arī Mujondzi (Mouyondzi) apgabalu Buenza (Bouenza) reģionā un neuzturēties Likvalas (Likouala) reģionā tuvāk par 50 km no robežas ar Centrālāfrikas Republiku (Central African Republic). Tāpat iesakām doties uz Ngabe (Ngabe) apgabalu Pulas reģionā un Brazavilas reģionu tikai neatliekamas nepieciešamības gadījumā, bet neceļot uz pilsētu Brazavila (Brazzaville). Atrodoties Kongo, aicinām ceļotājus sekot līdzi drošības situācijas attīstībai vietējos plašsaziņas līdzekļos un izvairīties no publisku vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels cilvēku skaits.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Lai saņemtu sīkāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Kongo, Ārlietu ministrija aicina sazināties ar Kongo vēstniecību Krievijas Federācijā (tālrunis: (7) 495 236 33 68; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ). Ceļotājiem vienmēr līdzi jānēsā personu apliecinošs dokuments (pase).

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.