Kongo Republika

06.12.2020. 17:05
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Kongo Republikas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Ieceļošanai Kongo Republikā  ir jāuzrāda negatīvs COVID19 tests (bērniem tests jānodod sākot no 11 gadu vecuma);
  • Visiem kas ieceļo Kongo Republikā, ir jāievēro 14 dienu karantīna Valdības pārvaldītā objektā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ceļotājiem uz Kongo stingri iesakām neapmeklēt Boko (Boko), Kindamba (Kindamba), Kinkala (Kinkala), Majama (Mayama), Minduli (Mindouli) apgabalus Pulas (Pool) reģionā, kā arī Mujondzi (Mouyondzi) apgabalu Buenza (Bouenza) reģionā un neuzturēties Likvalas (Likouala) reģionā tuvāk par 50 km no robežas ar Centrālāfrikas Republiku (Central African Republic). Tāpat iesakām doties uz Ngabe (Ngabe) apgabalu Pulas reģionā un Brazavilas reģionu tikai neatliekamas nepieciešamības gadījumā, bet neceļot uz pilsētu Brazavila (Brazzaville). Atrodoties Kongo, aicinām ceļotājus sekot līdzi drošības situācijas attīstībai vietējos plašsaziņas līdzekļos un izvairīties no publisku vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels cilvēku skaits.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Lai saņemtu sīkāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Kongo, aicinām sazināties ar Kongo vēstniecību Krievijas Federācijā (tālrunis: (7) 495 236 33 68; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.). Ceļotājiem vienmēr līdzi jānēsā personu apliecinošs dokuments (pase).

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosiTā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas