Kongo Republika

26.03.2020. 23:09
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Kongo Republikas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. No 2020.gada 21.marta ir slēgtas sauszemes, jūras un gaisa robežas, izņemot kravas pārvadājumiem. Ieceļotāji no Ķīnas, Dienvidkorejas, Itālijas, Francijas un Irānas tiek pakļauti obligātai 14 dienu karantīnai. Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ceļotājiem uz Kongo Ārlietu ministrija stingri iesaka neapmeklēt Boko (Boko), Kindamba (Kindamba), Kinkala (Kinkala), Majama (Mayama), Minduli (Mindouli) apgabalus Pulas (Pool) reģionā, kā arī Mujondzi (Mouyondzi) apgabalu Buenza (Bouenza) reģionā un neuzturēties Likvalas (Likouala) reģionā tuvāk par 50 km no robežas ar Centrālāfrikas Republiku (Central African Republic). Tāpat iesakām doties uz Ngabe (Ngabe) apgabalu Pulas reģionā un Brazavilas reģionu tikai neatliekamas nepieciešamības gadījumā, bet neceļot uz pilsētu Brazavila (Brazzaville). Atrodoties Kongo, aicinām ceļotājus sekot līdzi drošības situācijas attīstībai vietējos plašsaziņas līdzekļos un izvairīties no publisku vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels cilvēku skaits.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Lai saņemtu sīkāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Kongo, Ārlietu ministrija aicina sazināties ar Kongo vēstniecību Krievijas Federācijā (tālrunis: (7) 495 236 33 68; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.). Ceļotājiem vienmēr līdzi jānēsā personu apliecinošs dokuments (pase).

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.