Kirgizstānas Republika

17.09.2020. 20:06
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Kirgizstānas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. No 2020.gada 22.marta uz vienu mēnesi valstī ir ieviests ārkārtas stāvoklis, ārvalstniekiem ieceļošana valstī ir liegta. Iedzīvotājiem nav atļauts pārvietoties starp reģioniem un pilsētām bez attaisnojuma.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Pieaugot terorisma draudiem valstī, Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot piesardzību, atrodoties publiskās vietās un sabiedrisko ēku tuvumā, kā arī pievērst uzmanību varas iestāžu paziņojumiem par drošību.

Ārlietu ministrija iesaka atturēties no Kirgizstānas dienvidu reģionu, it īpaši Ošas (Osh), Batkenas (Batken) un Džalalabatas (Jalal-Abad) apgabalu apmeklējuma. Vēršam uzmanību, ka ir jāievēro papildu piesardzība valsts pierobežu reģionos, jo atsevišķi pierobežas posmi var būt mīnēti.

Ja nepieciešams šķērsot Kirgizstānas-Uzbekistānas robežu, aicinām izmantot tikai oficiāli atzītos robežas pārejas punktus. Pierobežas nekontrolētajos rajonos draudus var radīt nesprāgušu mīnu lauki.

Gan pilsētās, gan lauku apvidos ir iespējamas laupīšanas un zādzības, kuru biežākie upuri ir ārvalstnieki.

Ārlietu ministrija aicina visa ceļojuma laikā ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu - derīgu pasi vai pases kopiju, pretējā gadījumā policija var piemērot apcietinājumu. Pases kopiju iesakām uzglabāt atsevišķi no pases.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

No 2016. gada 19. decembra Latvijas valstspiederīgajiem nav nepieciešams reģistrēties Kirgizstānas kompetentajās iestādēs, ja plānotā uzturēšanās valstī nepārsniedz 60 darba dienas.

Latvijas pilsoņi Kirgizstānā var uzturēties bez vīzas uz laiku līdz 60 dienām. Savukārt nepilsoņiem nepieciešama vīza.  Pasei jābūt derīgai sešus mēnešus no ieceļošanas brīža.

Latvijas nepilsoņi tūrisma un biznesa vīzas var saņemt elektroniski, reģistrējoties http://evisa.e-gov.kg/. E-pastā saņemtais vīzas apstiprinājums jāizdrukā un jāuzrāda, ieceļojot Kirgizstānā.

Ar E-vīzu var ieceļot Kirgizstānā, ja plānots šķērsot Ošas (Osh) vai “Ak-Jol” robežšķērsošanas vietas vai ieceļojot starptautiskajā lidostā “Manas” Biškekā (Bishkek).

Vīzas ir iespējams saņemt arī ierodoties Kirgizstānas vēstniecībā personīgi.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

 Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Kazahstānā, kas pārstāv Latviju Kirgizstānā, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.