Jordānijas Hāšimītu Karaliste

08.08.2019. 16:18
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Lai gan drošības situācija Jordānijā saglabājas stabila, valstī pastāv terorisma draudi. Ņemot vērā nedrošo situāciju reģionā, Ārlietu ministrija aicina neapmeklēt Jordānijas pierobežas teritoriju ar Sīriju, kā arī Mānas (Ma’an) pilsētu valsts dienvidos. Visā valstī pastāv paaugstināts protestu risks.

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem izvairīties no demonstrāciju, kā arī citu publisku vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels skaits cilvēku. Pēc pēcpusdienas lūgšanām piektdienās nav ieteicams doties apskatīt Ammānu, kā arī citas lielākās Jordānijas pilsētas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Jordānijā ir vajadzīga vīza. Latvijas pilsoņi vīzu var noformēt arī uz robežas, ieceļojot Jordānijā. 

Latvijas nepilsoņiem vīza jānoformē pirms ceļojuma Jordānijas vēstniecībā Nīderlandē.

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no izbraukšanas datuma. Plašāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Jordānijā var saņemt Latvijā akreditētajā Jordānijas vēstniecībā Nīderlandē.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda ģenerālkonsulātā Ammānā. Saziņai: e-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālrunis: +962 6 461 08 81; +962 6 461 19 71.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.