Jemenas Republika

06.12.2020. 16:09
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Jemenas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Lielākā daļa sauszemes, jūras un avio satiksmes Jemenā ir slēgtas līdz turpmākam paziņojumam;
  • Visiem ceļotājiem, kuri ierodas Jemenā, 14 dienas jāpavada izolācijā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā pašreizējo iekšpolitisko un drošības situāciju, iesakām nedoties uz Jemenu. Aicinām ceļotājus, kuri atrodas Jemenā, meklēt drošāko veidu, lai nekavējoties izceļotu no valsts.

Drošības situācija visā Jemenas teritorijā joprojām ir ļoti nestabila un bīstama. Valstī ir augsts terorisma un cilvēku nolaupīšanas draudu līmenis, turpinās militāras sadursmes un vardarbība.

Ņemot vērā pirātisma draudus, iesakām izvairīties no ceļošanas Jemenas teritoriālajos ūdeņos, Adenas līcī, Somālijas piekrastē un Indijas okeāna Ziemeļrietumos.

Tropisko ciklonu ietekmē iespējamas vētras ar spēcīgu vēju un lietusgāzēm. Iesakām iepazīties ar informāciju par gaidāmajiem laika apstākļiem šeit

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Gan Latvijas pilsoņiem, gan nepilsoņiem ieceļošanai Jemenā ir nepieciešama vīza. Detalizēta informācija pieejama Jemenas vēstniecība Krievijas Federācijā, tālr: +7 499246 06 48.

Veselība

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas sniegto informāciju Jemenā strauji izplatās akūta zarnu infekcijas slimība – holēra.

Informācija par slimībām un to skartajām teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosiTā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās, taču, ņemot vērā drošības situāciju Jemenā, iespējas sniegt konsulāro palīdzību ir ļoti ierobežotas.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.