Jemenas Republika

26.03.2020. 16:53
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Ņemot vērā pašreizējo iekšpolitisko un drošības situāciju, Ārlietu ministrija stingri iesaka nedoties uz Jemenu. Aicinām ceļotājus, kuri atrodas Jemenā, meklēt drošāko veidu, lai nekavējoties izceļotu no valsts.

Drošības situācija visā Jemenas teritorijā joprojām ir ļoti nestabila un bīstama. Valstī ir augsts terorisma un cilvēku nolaupīšanas draudu līmenis, turpinās militāras sadursmes un vardarbība.

Ceļi var tikt bloķēti, un no konflikta sākuma 2015. gadā ir slēgta Jemenas gaisa telpa un apstādināta komercreisu kustība.

Ņemot vērā pirātisma draudus, iesakām izvairīties no ceļošanas Jemenas teritoriālajos ūdeņos, Adenas līcī, Somālijas piekrastē un Indijas okeāna ziemeļrietumos.

Tropisko ciklonu ietekmē iespējamas vētras ar spēcīgu vēju un lietusgāzēm. Ārlietu ministrija iesaka  iepazīties ar informāciju par gaidāmajiem laika apstākļiem interneta vietnē: http://severe.worldweather.org/tc/in/.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Gan Latvijas pilsoņiem, gan nepilsoņiem ieceļošanai Jemenā ir vajadzīga vīza. Detalizēta informācija pieejama Jemenas vēstniecībā Krievijas Federācijā, tālr.: (00 7 499) 246 06 48.

Veselība

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas sniegto informāciju Jemenā strauji izplatās akūta zarnu infekcijas slimība – holēra.

Informācija par slimībām un to skartajām teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

 Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās, taču, ņemot vērā drošības situāciju Jemenā, iespējas sniegt konsulāro palīdzību ir ļoti ierobežotas.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.