Izraēlas Valsts (un okupētās palestīniešu teritorijas)

17.09.2020. 20:00
 • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Aicinām sekot informācijai un instrukcijām Izraēlas Veselības ministrijas mājaslapā: https://govextra.gov.il/ministry-of-health/corona/corona-virus-en/ un medijos. Telefons informācijai par koronavīrusu: *5400.

 • No 2020. gada 18. marta vakara Izraēlā aizliegts ieceļot ārvalstniekiem. Aizliegums neattiecas uz Izraēlas uzturēšanās atļauju turētājiem un akreditētiem diplomātiem.
 • Tūristiem, kuri atrodas Izraēlā, jāplāno atgriešanās mājās pēc iespējas īsākā laikā.
 • Ārvalstniekiem, kuri atrodas Rietumkrastā, atļauts iebraukt Izraēlā, lai dotos uz Ben Gurion lidostu 6 stundas pirms reisa.

Izraēlā ir ieviesti ierobežojoši pasākumi:

 • slēgtas visas izglītības iestādes;
 • aizliegta pulcēšanās vairāk kā 10 cilvēkiem;
 • atceltas visas starptautiskās konferences;
 • slēgti tūrisma objekti, kultūras iestādes, tirdzniecības vietas, izņemot pārtikas veikalus, aptiekas un ēdināšanas vietas līdzi ņemšanai, sporta zāles un jebkāda veida masu pulcēšanās vietas;
 • lūgšanas un dievkalpojumi atļauti ne vairāk kā 10 cilvēkiem vienlaikus, ievērojot 2 metru distanci;
 • Rekomendācijas: neapmeklēt slimnīcas un veco ļaužu namus, vienā mašīnā nebraukt vairāk par 2 cilvēkiem, neizmantot sabiedrisko transportu;
 • valsts sektors pāriet uz darbu ārkārtas situācijas režīmā (lielākā daļa aiziet atvaļinājumā), privātais sektors strādā ierobežoti (30% no darbiniekiem), strādā tikai dzīvei nepieciešamie uzņēmumi.
 • Ja cilvēks jūtas slikti, viņam nekavējoties jāzvana uz telefona numuru 101.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Drošības situācija Izraēlā nav stabila un viendabīga, tā var strauji mainīties. Ņemot vērā nesenās apšaudes no Gazas joslas, kategoriski neiesakām doties uz Izraēlas dienvidu daļu 40 km rādiusā ap Gazas joslu.

Tāpat aicinām būt piesardzīgiem, atrodoties Jeruzalemē un Palestīnas Pašpārvaldes teritorijās, izvērtēt apkārtējo situāciju, izvairīties no demonstrācijām un vietām, kurās pulcējas liels cilvēku skaits, un kurās iespējamas masu nekārtības un terora akti. Iesakām ceļotājiem neapmeklēt Izraēlas pierobežas reģionus ar Libānu un Sīriju.

Vienlaikus aicinām ceļotājus ievērot īpašu piesardzību, izmantojot sabiedrisko transportu, vai iespēju robežās izvairīties no tā izmantošanas.

Atrodoties Izraēlā, aicinām uzmanīgi sekot vietējo varas iestāžu norādēm un aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos. Drošības instrukcijas un patversmju adreses atradīsiet

Home Front Command mājas lapā https://www.oref.org.il/894-en/Pakar.aspx (atveras tikai Izraēlā).

Mediji krievu valodā:

·         TV un ziņu portāls: http://www.9tv.co.il/

·         Ziņu portāls: http://newsru.co.il/

·         Radio: https://fmcube.net/radiostation/air/kan-reka

Ziņu portāli angļu valodā:

·         https://www.timesofisrael.com/

·         https://www.jpost.com/

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Izraēlā bez vīzas var uzturēties līdz 90 dienām 6 mēnešu laikā. Nepilsoņiem nepieciešama vīza. Interesēties Izraēlas vēstniecībā Latvijā. Pasei jābūt derīgai vēl vismaz sešus mēnešus pēc ceļojuma beigām.

Ieceļojot Izraēlā, jābūt gataviem atbildēt uz robežsardzes jautājumiem attiecībā uz ieceļošanas mērķi, plānoto izceļošanas datumu, uzturēšanās vietu u.c. Jārēķinās, ka uz robežas var tikt veikta pastiprināta pārbaude un persona var tikt uzaicināta uz padziļinātu interviju. Lēmums par atļauju ieceļot valstī ir Izraēlas varas iestāžu kompetencē.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Izraēlā pa tālruni: +972 377 758 12 vai mobilo tālruni +972 544 558 995, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11  vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.