Izraēlas Valsts (un okupētās palestīniešu teritorijas)

23.07.2019. 11:06
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Ņemot vērā ilgstošo militāro konfliktu starp Gazas sektoru un Izraēlu, jo sevišķi pēdējā laika īpaši aktīvo raķešu uzlidojumu apdraudējumu, aicinām ceļotājus rūpīgi sekot vietējo varas iestāžu norādēm un aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos.

Vēršam uzmanību, ka drošības situācija Izraēlā nav stabila un tā var strauji mainīties. Īpaši aicinām būt piesardzīgiem, atrodoties Jeruzalemē un Palestīnas Pašpārvaldes teritorijās, izvērtēt apkārtējo situāciju, izvairīties no demonstrācijām un vietām, kurās pulcējas liels cilvēku skaits un kurās iespējamas masu nekārtības un terora akti.

Vienlaikus aicinām ceļotājus ievērot īpašu piesardzību, izmantojot sabiedrisko transportu, vai iespēju robežās izvairīties no tā izmantošanas. Aicinām sekot vietējo varas iestāžu norādēm un aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos.

Tāpat Ārlietu ministrija stingri iesaka ceļotājiem neapmeklēt Izraēlas pierobežas reģionus ar Gazas joslu, Libānu un Sīriju.

Ieceļošana un vīzas

Latvijas pilsoņi Izraēlā bez vīzas var uzturēties līdz 90 dienām 6 mēnešu laikā. Nepilsoņiem nepieciešama vīza. Interesēties Izraēlas vēstniecībā Latvijā. Pasei jābūt derīgai vēl vismaz sešus mēnešus pēc ceļojuma beigām.

Ieceļojot Izraēlā, jābūt gataviem atbildēt uz robežsardzes jautājumiem attiecībā uz ieceļošanas mērķi, plānoto izceļošanas datumu, uzturēšanās vietu u.c. Jārēķinās, ka uz robežas var tikt veikta pastiprināta pārbaude un persona var tikt uzaicināta uz padziļinātu interviju. Lēmums par atļauju ieceļot valstī ir Izraēlas varas iestāžu kompetencē.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Izraēlā pa tālruni: +972 377 758 12 vai mobilo tālruni +972 544 558 995, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.