Izraēlas Valsts

05.04.2021. 17:08
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Izraēlas Valsts varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai:

  • Ārvalstniekiem ieceļošana Izraēlā ir ļoti ierobežota, tā atļauta tikai atsevišķu kategoriju personām. Lai varētu ieceļot, ir jāsaņem Iedzīvotāju un imigrācijas pārvaldes apstiprināta ieceļošanas atļauja. Pieteikumu atļaujai ir jāiesniedz Izraēlas vēstniecībā.
  • Personām, kuras drīkst ieceļot Izraēlā, pirms iekāpšanas lidmašīnā ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR testa rezultāts, kas nav vecāks par 72 stundām pirms plānotā izlidošanas laika. Testa prasība attiecas arī uz tranzīta pasažieriem.

  • Personām, kuras lido uz Izraēlu un pasažieriem, kuriem jādodas izolācijā, ir jāiesniedz ieceļojošo pasažieru paziņojums”. Paziņojuma veidlapā pasažieriem ir jāaizpilda viņu personiskā informācija, naktsmītnes adrese, kur viņi izolēsies, un veselības deklarācija. Izraksta veidlapa jāaizpilda 24 stundu laikā pirms plānotās izlidošanas uz Izraēlu.

Pasažieriem, kuri nav pārliecināti, vai viņiem ir jādodas izolācijā, kā arī pasažieriem, kuriem jādodas izolācijā vai kuriem tika atteikta iekāpšana lidmašīnā, ieteicams pārbaudīt, vai viņu ceļojumu Iedzīvotāju un imigrācijas pārvaldei ir atļāvusi. Ja pasažierim ir apstiprināts Covid-19 gadījums vai viņam ir nepieciešams nonākt izolācijā, iekāpšana tiks atteikta saskaņā ar likumu.

Arī izceļojot no Izraēlas, ja vien persona nav vakcinēta un tai nav atveseļošanās sertifikāta, ir jāuzrāda aviosabiedrības personālam negatīva Covid-19 PCR testa rezultāts, kas veikts 72 stundu laikā pirms plānotā izlidošanas laika. Personai 24 stundu laikā pirms plānotā izlidošanas laika tiešsaistē jāaizpilda izceļojošā pasažiera izziņas veidlapa (kas ietver personas informācijas veidlapu un veselības deklarāciju), tā jāizdrukā un jāuzrāda pēc pieprasījuma līdz pat galamērķa valstij.

Vairāk informācijas saistībā ar lidojumiem uz un no Izraēlas Covid-19 ierobežojumu kontekstā, lūdzam skatīt šeit.

Uzturoties Izraēlā, aicinām ievērot piesardzību un sociālās distancēšanās prasības, kā arī sekot vietējo mediju sniegtajai informācijai. Sejas aizsargmaskas jānēsā gan slēgtās telpās, gan atklātās sabiedriskās vietās. 

Aicinām sekot informācijai un instrukcijām Izraēlas Veselības ministrijas tīmekļa vietnē un medijos. Ārvalstu pilsoņiem, kuriem atrodoties Izraēlā parādās Covid-19 simptomi, ir jāzvana uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības tālruni 101 (“Mada”) vai jāsazinās ar Veselības ministriju pa tālruni *5400, lai saņemtu padomu, kā rīkoties

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Drošības situācija Izraēlā nav stabila un viendabīga, tā var strauji mainīties. Ņemot vērā nesenās apšaudes no Gazas joslas, kategoriski neiesakām doties uz Izraēlas dienvidu daļu 40 km rādiusā ap Gazas joslu.

Tāpat aicinām būt piesardzīgiem, atrodoties Jeruzalemē un Palestīnas Pašpārvaldes teritorijās, izvērtēt apkārtējo situāciju, izvairīties no demonstrācijām un vietām, kurās pulcējas liels cilvēku skaits, un kurās iespējamas masu nekārtības un terora akti. Iesakām ceļotājiem neapmeklēt Izraēlas pierobežas reģionus ar Libānu un Sīriju.

Vienlaikus aicinām ceļotājus ievērot īpašu piesardzību, izmantojot sabiedrisko transportu, vai iespēju robežās izvairīties no tā izmantošanas.

Atrodoties Izraēlā, aicinām uzmanīgi sekot vietējo varas iestāžu norādēm un aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos. Drošības instrukcijas un patversmju adreses atradīsiet Home Front Command mājas lapā (atveras tikai Izraēlā).

Mediji krievu valodā:

Ziņu portāli angļu valodā:

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Izraēlā bez vīzas var uzturēties līdz 90 dienām 6 mēnešu laikā. Nepilsoņiem nepieciešams noformēt ieceļošanas vīzu. Par vīzu noformēšanas iespējām interesēties Izraēlas vēstniecībā Latvijā. Pasei jābūt derīgai 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām.

Ieceļojot Izraēlā, jābūt gataviem atbildēt uz robežsardzes jautājumiem attiecībā uz ieceļošanas mērķi, plānoto izceļošanas datumu, uzturēšanās vietu u.c. Jārēķinās, ka uz robežas var tikt veikta pastiprināta pārbaude un persona var tikt aicināta uz padziļinātu interviju. Lēmums par atļauju ieceļot valstī ir Izraēlas varas iestāžu kompetencē.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Izraēlā pa tālruni: +972 377 758 12 vai mobilo tālruni +972 544 558 995, vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

 Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.