Irākas Republika

06.12.2020. 14:14
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Irākas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Ir atjaunota aviosatiksme;
  • Ieceļojot Irākā ir jāuzrāda negatīvs COVID19 tests.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Irākā bieži notiek teroristu organizēti uzbrukumi, par kuru mērķiem tiek izvēlētas vietas, kur pulcējas liels cilvēku skaits, tai skaitā ārvalstnieki. Tās ir lidostas, viesnīcas, restorāni, sabiedriskais transports, tirdzniecības vietas, ieskaitot tirgu un veikalus, kā arī valsts un tiesībsargājošo iestāžu ēkas. Valstī pastāv arī nopietni cilvēku, īpaši ārvalstnieku, nolaupīšanas draudi gan ideoloģisku un politisku apsvērumu, gan izpirkuma maksas dēļ.

Ieceļošanas nosacījumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, ceļojot uz Irāku, t.sk. uz Kurdistānas reģionu, ir nepieciešama ieceļošanas vīza. Informāciju par vīzu saņemšanas iespējām var iegūt, sazinoties ar Irākas vēstniecību Polijā.

Atgādinām, ka pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no ieceļošanas dienas Irākā.

Veselība

Detalizēta informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosiTā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās. Tomēr lūdzam ņemt vērā, ka palīdzības sniegšanas iespējas ārpus galvaspilsētas Bagdādes ir ierobežotas.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.