Indijas Republika

05.04.2021. 16:56
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Indijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Valstī ir aizliegti starptautiskie lidojumi, tikai ar atsevišķām valstīm pastāv gaisa koridori. Sekojošām personu kategorijām ir atļauta ieceļošana Indijas Republikā:  

  • Ārvalstu biznesmeņi, kuriem ir biznesa vīza;
  • Veselības sistēmas darbinieki (jāsaņem oficiāls ielūgums vai apstiprinājums no medicīnas iestādes);
  • Ārvalstu uzņēmumu speciālisti – inženieri, vadītāji, dizaineri, IT, finanšu speciālisti (jāsaņem oficiāls ielūgums vai apstiprinājums no iestādes, kurā tiks nodarbināts);
  • Ārvalstnieki, kuru laulātais, ģimene, nepilngadīgi bērni ir Indijas pilsoņi;
  • Ārvalstnieki, kuri vēlas šķērsot Indiju, lai atgrieztos dzimtenē;
  • Ārvalstnieki, kuriem nepieciešama ārstēšana Indijā.

Ieceļojot Indijā no ārvalstīm ir noteikta obligāta 14 dienu karantīna. Karantīnas veids un noteikumi (institucionāls vai mājas režīma) ir atšķirīgi katrā Indijas štatā. Karantīna arī tiek piemērota uz starpštatu ceļošanu Indijas teritorijā.

Indijas Veselības un Ģimenes labklājības ministrijas tīmekļa vietnē atrodama informācija par karantīnas nosacījumiem.

Visas iepriekš izsniegtās un neizmantotās vīzas, var tikt atjaunotas vai pagarinātas bez papildu valsts nodevas iekasēšanas, piesakoties jebkurā Indijas pārstāvniecībā. Uz iepriekš saņemtajām elektroniskajām vīzām šī kārtība neattiecas.

Indijas valdība seko līdzi Covid-19 gadījumu attīstībai pasaulē un attiecīgi pielāgo savus ceļojuma ierobežojumus. Aicinām pārbaudīt Indijas Imigrācijas dienesta tīmekļa vietnē, lai gūtu informāciju par aktuālajiem ceļojumu ierobežojumiem.

Ņemot vērā šobrīd notiekošos Indijas lauksaimnieku protestus Deli pierobežā, satiksme starp Deli, Harjanas un Utarpradēšas štatiem var būt traucēta. Aicinām sekot notikumu attīstībai vietējos medijos.

Informācija par aktuālajiem ierobežojumiem Indijā, ir pieejama Indijas valdības 24h palīdzības dienestā, zvanot pa tālruni: +91-11-23978046 un Indijas Veselības ministrijas tīmekļa vietnē. 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Ņemot vērā globālā terorisma draudus pasaulē, iesakām ceļotājiem izvairīties no masveida publisku pasākumu, mītiņu un demonstrāciju apmeklēšanas, būt piesardzīgiem, atrodoties tūristu iecienītās vietās - iepirkšanās centros, tirgus laukumos, reliģiskajās vietās, sabiedriskajā transportā un pludmalēs, kā arī sekot līdzi aktuālai informācijai vietējos plašsaziņas līdzekļos. Īpašu uzmanību aicinām ievērot valsts brīvdienu un svētku laikā.

Sakarā ar drošības situācijas pasliktināšanos Džammu un Kašmirā (Jammu & Kashmir), starptautiskie lidojumi virs Pakistānas teritorijas ir pārvirzīti, kā arī var būt ierobežojumi vai izmaiņas gaisa satiksmē virs Ziemeļindijas, tādejādi aicinām sekot līdzi situācijas attīstībai.

Tā kā atsevišķos Indijas reģionos pastāv augsts drošības apdraudējuma risks - apšaudes, terorakti stingri iesakām ceļotājiem neapmeklēt Džammu un Kašmiras (Jammu and Kashmir) administratīvo teritoriju un Falgamas (Phalgam), Gulmargas (Gulmarg) un Sonamargas (Sonamarg) rajonus, kā arī neapmeklēt Manipuras (Manipur) štata galvaspilsētu Imfalu (Imphal). Brīdinājums neattiecas uz starptautisko Indijas–Pakistānas robežšķērsošanas punktu Vagu (Wagah), tomēr aicinām ievērot piesardzību un izvērtēt nepieciešamību turp doties.

Indijā musonu sezona ilgst no jūnija līdz oktobrim. Spēcīgas lietavas izraisa plūdus un zemes nogruvumus. Cikloni un tropiskās vētras, īpaši Indijas austrumu piekrastē, bieži veidojas laika posmā no septembra līdz decembrim. Bengālijas līča apvidū tropisko ciklonu sezona ilgst no aprīļa līdz jūnijam un no septembra līdz decembrim.

Gadījumā, ja ceļojums šajā laikā ir neatliekams, iesakām sekot līdzi laika ziņām Indijas Meteoroloģiskā departamenta mājaslapā, ievērot vietējo varasiestāžu ieteikumus un ievērot piesardzību.

Vietējie likumi un paražas

Ņemot vērā pēdējā laikā Indijā notikušos agresīvos incidentus pret rietumvalstu sievietēm, aicinām izvērtēt nepieciešamību ceļot vienatnē. Ceļojot valsts teritorijā, aicinām respektēt vietējās tradīcijas un apģērba kultūru.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, ceļojot uz Indiju, ir nepieciešama ieceļošanas vīza.

Ņemot vērā, ka Cox&Kings Indijas vīzu centrs Rīgā ir slēgts, turpmāk vīzu pieteikumi jāsūta uz Cox&Kings Indijas vīzu centru Stokholmā, Zviedrijā. Jautājumu gadījumā jāsazinās ar  klientu atbalsta dienestu pa tālruni +46 8440 1460(no 9.00 līdz 17.00 pēc Zviedrijas laika) vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Vīzu pieteikumu ir iespējams aizpildīt  elektroniski šeit.

Atgādinām, ka pasei jābūt derīgai vismaz 180 dienas no ieceļošanas dienas Indijā.

Veselība

Augstais gaisa piesārņojuma līmenis Indijā, kas var rasties lielākajās pilsētās un industriālajās zonās, var izraisīt bronhu, deguna blakusdobumu vai astmas saasinājumus bērniem un vecāka gadagājuma cilvēkiem. Pirms ceļošanas ir iespējams pārbaudīt piesārņojuma indeksa līmeni daudzās pilsētās reālajā laikā. Piesārņojuma līmenim esot īpaši augstam, iespējami arī avio pārlidojumu ierobežojumi.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Indijā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.