Hondurasas Republika

08.11.2020. 21:42
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Hondurasas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Hondurasas lidostas ir atvērtas starptautiskajiem un iekšzemes lidojumiem;
  • Ieceļojot Hondurasā ir jāuzrāda negatīvs COVID19 tests, kurš ir veikts pēdējo 72 stundu laikā;
  • Ja personai ieceļojot Hondurasā tiks konstatēti COVID19 simptomi, neatkarīgi no izcelsmes valsts, persona var tikt pakļauta obligātai izolācijai.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot piesardzību, uzturoties Hondurasā. Lai arī drošības situācija valstī ir stabilizējusies, joprojām ir iespējami protesti un demonstrācijas. Aicinām ceļotājus izvairīties no atrašanās masu pulcēšanās un demonstrāciju norises vietās. Saskaņā ar valsts likumdošanu ārvalstniekiem ir aizliegts veikt jebkādas politiskās aktivitātes, tajā skaitā piedalīties protesta akcijās.

Tā kā valstī ir augsts noziedzības līmenis, iesakām ievērot piesardzību, ceļojot valsts teritorijā un jo īpaši diennakts tumšajā laikā. Aicinām atturēties no ceļošanas vienatnē. Īpaša piesardzība jāievēro lielajās pilsētās: Tegusigalpā, Seibā (La Ceiba) un San Pedro Sula. Nav ieteicams ceļot uz Mosquita reģionu. Uzbrukuma gadījumā nepretoties.

Lietus un viesuļvētru sezona Hondurasā ilgst no jūnija līdz novembrim. Apmeklējot valsti šajā laikā, aicinām ceļotājiem sekot līdzi laika ziņām un ievērot piesardzību.

Vietējie likumi un paražas

Hondurasā par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud 15-20 gadu cietumsods un 40 000 – 200 000 EUR naudassods.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem, ceļojot uz Hondurasu uz laiku līdz 30 dienām, ieceļošanas vīza nav nepieciešama, bet var lūgt uzrādīt atpakaļceļa biļeti. Latvijas nepilsoņiem, dodoties uz Hondurasu, ir jānoformē ieceļošanas vīza. Informāciju par vīzas noformēšanas kārtību var saņemt, sazinoties ar Hondurasas vēstniecību Zviedrijā: http://www.hondurasembassy.se/ Atgādinām, ka pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no ieceļošanas dienas Hondurasā.

Veselība

Hondurasā ir augsts risks inficēties ar malāriju, ir apstiprināti Čikungunjas vīrusa un denges drudža gadījumi. Iesakām pirms ceļojuma iepazīties ar aktuālo informāciju par slimībām un to izplatības teritorijām, kas atrodama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosiTā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Tegusigalpā (Tegucigalpa).

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.