Haiti Republika

27.01.2021. 21:49
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Haiti Republikas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Ja personai ieceļojot Haiti tiks konstatēti COVID19 simptomi, neatkarīgi no izcelsmes valsts, persona var tikt pakļauta obligātai 14 izolācijai;
  • Jums var pieprasīt aizpildīt veselības deklarācijas veidlapu lidojuma laikā, kurā jānorāda Jūsu kontaktinformācija un informācija par atrašanās vietu Haiti. Pēc ierašanās Haiti veidlapa ir jāiesniedz migrācijas dienestam.
  • Sabiedriskās vietās obligāta prasība sejas un deguna aizsargmasku lietošana.

Noteiktie ierobežojumi valstī var mainīties ļoti strauji, tādēļ aicinām aktuālāko informāciju skatīt Haiti Veselības ministrijas tīmekļa vietnē vai par ierobežojumiem valstī vaicāt avio pārvadātājam. 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Atrodoties Haiti, iesakām ievērot piesardzību, jo valstī saglabājas augsts noziedzības līmenis, iespējamas bruņotas laupīšanas, uzbrukumi ārvalstu tūristiem un cilvēku nolaupīšanas gadījumi, lai iegūtu izpirkuma maksu. Tāpat aicinām ceļotājus izvairīties no dalības demonstrācijās, kā arī ievērot maksimālu piesardzību, atrodoties vietās, kurās vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku, tostarp tūrisma apskates objektu tuvumā.

Iesakām ceļotājiem neapmeklēt galvaspilsētas Portoprensas graustu rajonus Karefūru (Carrefour), Sitē Soleija (Cite Soleil), Martisāna (Martissant) un Belēra (Bel Air), kur policijas klātbūtne ir ierobežota, tāpēc nav iespējams garantēt ceļotāju drošību. Tāpat iesakām neapmeklēt Petionviles un Portoprensas pilsētas.

Valsts autoceļi var tikt pēkšņi bloķēti. Aicinām sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādēm.

Atlantijas viesuļvētru sezona valstī ilgst no jūnija līdz novembrim. Gadījumā, ja ceļojums šajā laikā ir neatliekams, iesakām sekot līdzi laika ziņām un ievērot piesardzību.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem, ieceļošanai Haiti uz laiku līdz 30 dienām, vīza nav nepieciešama, bet avio pārvadātājs var lūgt uzrādīt atpakaļceļa biļeti.

Latvijas nepilsoņiem, ieceļošanai Haiti, ir jānoformē ieceļošanas vīza. Informāciju par vīzu noformēšanas kārtību var iegūt Haiti vēstniecībā Beļģijas Karalistē pa tālr:.+32 2 649 73 81 vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., kā arī Vācijas Federatīvajā Republikā pa tālr: +49 30 88 55 41 34, vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Atgādinām, ka pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no ieceļošanas dienas Haiti.

Veselība

Haiti ir konstatēti saslimšanas gadījumi ar Zikas vīrusu. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās. 

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosiTā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Petionvillē (Petion-Ville), kā arī citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.