Gvinejas Republika

11.10.2020. 14:33
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Gvinejas Republikas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Ieceļojot Gvinejā ir jāuzrāda negatīvs Covid19 testēšanas rezultāta apliecinājums, kurš ir veikts vismaz 5 dienas pirms ieceļošanas valstī;
  • Ja personai ieceļojot Gvinejā tiks konstatēti COVID19 simptomi, neatkarīgi no izcelsmes valsts, persona var tikt pakļauta obligātai izolācijai.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID19 Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Iesakām nopietni izvērtēt nepieciešamību apmeklēt Gvinejas Republiku. Atrodoties valstī, aicinām ceļotājus izvairīties no dalības masu pasākumos un demonstrācijās, kas var pāraugt vardarbīgās sadursmēs, būt piesardzīgiem un sekot aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos. Ir ziņas par zādzībām un uzbrukumiem, ko veic militāra stila formastērpos ģērbtas bruņotas personas.

Atgādinām, ka zelta un dimantu iegāde piesaista noziedznieku uzmanību. Valūtas maiņa uz ielas vai neoficiālos maiņas punktos ir pretlikumīga un par šādu pārkāpumu draud arests un ieslodzījums. Valstī aktīvi darbojas kabatzagļi, tāpēc iesakām ceļotājiem būt piesardzīgiem, atrodoties vietās, kur pulcējas liels skaits cilvēku, un neatstāt bez uzraudzības personīgās mantas un dokumentus. Gvinejas valdība ir saglabājusi policijas un vietējās milicijas kontrolpunktus visā valstī, tādēļ ceļojuma laikā iesakām nēsāt līdzi personu apliecinošus dokumentus.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, ceļojot uz Gvineju, ir vajadzīga ieceļošanas vīza. To var saņemt, vēršoties kādā no Gvinejas diplomātiskajām vai konsulārajām pārstāvniecībām.

Veselība

Gvinejā ir augsts risks inficēties ar holēru un malāriju. Sīkāka informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par tropisko slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā

Aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežūrtālruni: +371 26 33 77 11, e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosiTā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās. Vienlaikus jāņem vērā, ka konsulārās palīdzības saņemšanas iespējas ārpus Gvinejas Republikas galvaspilsētas Konakri (Conakry) var būt ierobežotas.

 

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.