Gruzija

08.07.2020. 21:02
  • Ceļojumu brīdinājums

Informācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz Latviju un došanos uz ārvalstīm

Saskaņā ar Gruzijas valdības lēmumu par COVID-19 izplatību ierobežojošo pasākumu mīkstināšanu, no 2020.gada 8.jūlija Latvija ir to valstu sarakstā, kuru valstspiederīgie var bez ierobežojuma ieceļot Gruzijā un nav jāievēro 14 dienu karantīna.

Ieceļošanai Gruzijā izmantojams tikai tiešais avio reiss un gadījumā, ja persona ieradīsies Gruzijā no citas valsts, izņemot Latviju, Lietuvu, Igauniju, Vāciju vai Franciju, personai būs obligāti jāveic COVID-19 tests vai arī jāievēro 14 dienu karantīna. Vienlaikus pirms ceļošanas uz Gruziju būs jāaizpilda īpaša elektroniska veidlapa (būs pieejama www.StopCoV.ge), kurā jānorāda sava kontaktinformācija, apmešanās vieta Gruzijā un informācija par savu ceļošanas vēsturi. Visiem ceļotājiem pie ierodoties Gruzijā tiks veikta ķermeņa temperatūras kontrole un gadījumā, ja tā būs paaugstināta (+37º C vai augstāk), uz vietas tiks veikts COVID-19 tests.

Visā Gruzijā ir atsākta sabiedriskā transporta kustība, taču tā pasažieriem jāvalkā sejas maska. Joprojām pastāv aizliegums vienkopus pulcēties vairāk par 10 personām. Slēgtās sabiedriskās telpās, ieskaitot veikalus, obligāti jāvalkā sejas maska.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija stingri iesaka neapmeklēt Gruzijas reģionus Abhāziju un Chinvali/Dienvidosetiju, kā arī iesaka bez īpašas vajadzības neapmeklēt šiem reģioniem piekļaujošās teritorijas Gori rajonā un Zugdidi rajonā. Teritorijās, kurās 2008. gadā notika militāras sadursmes starp Gruzijas un Krievijas bruņotajiem spēkiem, joprojām pastāv nesprāgušo lādiņu eksplozijas risks. Saskaņā ar Gruzijas likumdošanu ieceļošana no Krievijas teritorijas Abhāzijā un Chinvali reģionā/Dienvidosetijā ir krimināli sodāms pārkāpums, par ko pirmajā reizē var tikt piespriests naudas sods vismaz 1000 EUR apmērā vai atkārtotu pārkāpumu gadījumā  piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem. Brīdinām, ka konsulārās palīdzības sniegšana ārkārtas situācijā nonākušajiem šajās teritorijās ir ierobežota.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Gruzijā var ieceļot un uzturēties bez vīzas uz laiku līdz vienam gadam.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Gruzijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Vietējie likumi un paražas

Ceļotājiem, kuri izvēlējušies nolīgt vietējā autotransporta pakalpojumus, aicinām ievērot piesardzību un izvērtēt nepieciešamību ceļot diennakts tumšajā laikā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Ārkārtas situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Gruzijā (arī rakstot Facebook: https://www.facebook.com/embassyofLATVIAinGEO/?ref=br_rs), vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.