Gruzijas Republika

05.04.2021. 16:48
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Gruzijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai:

  • Gruzijā laikā no plkst. 21.00 līdz 5.00 ir spēkā komandantstunda. Atrašanās ārpus apmešanās vietas vai pārvietošanās pa ielām šajā laikā ir aizliegta. No 8. marta atjaunota restorānu, kafejnīcu, viesnīcu un atsevišķu slēpošanas kūrortu darbība. Atvērti visi veikali un atjaunota sabiedriskā transporta kustība.
  • Saskaņā ar Gruzijas valdības lēmumu, ārvalstu tūristiem, kas ierodas Gruzijā, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests (PCR), kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas Gruzijā. Trešajā dienā pēc ieceļošanas Gruzijā personai ir jāveic atkārtots PCR tests uz vietas kādā no Gruzijas klīnikām. Testa izmaksas jāsedz no saviem līdzekļiem. Ja personai nav PCR testa, tai ir jādodas 8 dienu karantīnā Gruzijas iestāžu ierādītā viesnīcā uz sava rēķina.
  • Persona ir atbrīvota no prasības uzrādīt PCR testu un veikt to atkārtoti trešajā dienā pēc ieceļošanas, ja tā var uzrādīt potēšanas pasi par pilna Covid-19 vakcinācijas kursa saņemšanu.
  • Ieceļot Gruzijā ir atļauts visu ES dalībvalstu pilsoņiem, ievērojot augstākminētos nosacījumus un izmantojot tikai aviosatiksmi.
  • Sakarā ar jaunā Covid-19 paveida izplatību Gruzija ir noteikusi, ka visas personas, kuras pēdējo 14 dienu laikā ir apmeklējušas Apvienoto Karalisti, tiks ievietotas obligātā 12 dienu karantīnā. Ar karantīnu saistītās izmaksas jāsedz no saviem līdzekļiem.
  • Pirms ceļošanas uz Gruziju ir jāaizpilda īpaša elektroniska veidlapa (pieejama https://stopcov.ge/en/protocol), kurā jānorāda sava kontaktinformācija, apmešanās vieta Gruzijā, informācija par savu ceļošanas vēsturi un citas ziņas. Veidlapa jāiesniedz elektroniski un nav jāizdrukā.  Visiem ceļotājiem pie ierašanās Gruzijā tiks veikta ķermeņa temperatūras kontrole.
  • Joprojām pastāv aizliegums vienkopus pulcēties vairāk par 10 personām. 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Stingri iesakām neapmeklēt Gruzijas reģionus Abhāziju un Chinvali/Dienvidosetiju, kā arī bez īpašas vajadzības neapmeklēt šiem reģioniem piekļaujošās teritorijas Gori rajonā un Zugdidi rajonā. Teritorijās, kurās 2008. gadā notika militāras sadursmes starp Gruzijas un Krievijas bruņotajiem spēkiem, joprojām pastāv nesprāgušo lādiņu eksplozijas risks. Saskaņā ar Gruzijas likumdošanu ieceļošana no Krievijas teritorijas Abhāzijā un Chinvali reģionā/Dienvidosetijā ir krimināli sodāms pārkāpums, par ko pirmajā reizē var tikt piespriests naudas sods vismaz 1000 EUR apmērā vai atkārtotu pārkāpumu gadījumā piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem. Brīdinām, ka konsulārās palīdzības sniegšana ārkārtas situācijā nonākušajiem šajās teritorijās ir ierobežota.

Vietējie likumi un paražas

Ceļotājiem, kuri izvēlējušies nolīgt vietējā autotransporta pakalpojumus, aicinām ievērot piesardzību un izvērtēt nepieciešamību ceļot diennakts tumšajā laikā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Gruzijā var ieceļot un uzturēties bez vīzas uz laiku līdz vienam gadam. Latvijas pilsoņi var ieceļot Gruzijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnēhttp://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Gruzijā (arī rakstot Facebookhttps://www.facebook.com/embassyofLATVIAinGEO/?ref=br_rs), vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.