Gruzijas Republika

05.01.2021. 10:39
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Gruzijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai:

  • No 28. novembra visā Gruzijā laikā no plkst. 21.00 līdz 5.00 ir spēkā komandantstunda. Atrašanās ārpus apmešanās vietas vai pārvietošanās pa ielām šajā laikā ir aizliegta. No šī datuma tiek pārtraukta sabiedriskā transporta kustība. Iespējams izmantot tikai personīgo transportu vai taksometru. Slēgti restorāni, viesnīcas, kafejnīcas, lielveikali, izņemot pārtikas veikalus un aptiekas.
  • Saskaņā ar Gruzijas valdības lēmumu, no 15. septembra ārvalstu tūristiem, kas ierodas Gruzijā, ir jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests, kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas Gruzijā.
  • Sakarā ar jaunā COVID-19 paveida izplatību Gruzija ir noteikusi, ka visas personas, kuras pēdējo 14 dienu laikā ir apmeklējušas Apvienoto Karalisti, tiks ievietotas obligātā 12 dienu karantīnā. Ar karantīnu saistītās izmaksas jāsedz no saviem līdzekļiem.
  • Ieceļot Gruzijā ir atļauts Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Francijas, Spānijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Grieķijas, Zviedrijas, Horvātijas, Itālijas, Kipras, Slovēnijas un Īrijas pilsoņiem vai šo valstu pastāvīgās uzturēšanās atļaujas turētājiem, pie nosacījuma, ka tie izmanto tiešo avio reisu no kādas no minētajām valstīm vai ceļo tranzītā. Gadījumā, ja persona ieceļo Gruzijā no kādas citas valsts, izņemot iepriekš minētās, personai obligāti ir jādodas 8 dienu izolācijā kādā no Gruzijas varasiestāžu ierādītajām viesnīcām. Izolācijas vietā personu nogādā Gruzijas varasiestāžu pārstāvji. Visas ar to saistītās izmaksas būs jāsedz pašiem.
  • Ieceļojot Gruzijā no augstākminētajām valstīm, izolācija nav jāievēro Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem un pastāvīgās uzturēšanās atļaujas turētājiem. Termiņuzturēšanās atļauju (temporary residence permit) turētāji ir pakļauti obligātai 8 dienu izolācijai.
  • Pirms ceļošanas uz Gruziju ir jāaizpilda īpaša elektroniska veidlapa (pieejama https://stopcov.ge/en/protocol), kurā jānorāda sava kontaktinformācija, apmešanās vieta Gruzijā, informācija par savu ceļošanas vēsturi un citas ziņas. Veidlapa jāiesniedz elektroniski un nav jāizdrukā.  Visiem ceļotājiem pie ierašanās Gruzijā tiks veikta ķermeņa temperatūras kontrole.
  • Joprojām pastāv aizliegums vienkopus pulcēties vairāk par 10 personām. 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Stingri iesakām neapmeklēt Gruzijas reģionus Abhāziju un Chinvali/Dienvidosetiju, kā arī bez īpašas vajadzības neapmeklēt šiem reģioniem piekļaujošās teritorijas Gori rajonā un Zugdidi rajonā. Teritorijās, kurās 2008. gadā notika militāras sadursmes starp Gruzijas un Krievijas bruņotajiem spēkiem, joprojām pastāv nesprāgušo lādiņu eksplozijas risks. Saskaņā ar Gruzijas likumdošanu ieceļošana no Krievijas teritorijas Abhāzijā un Chinvali reģionā/Dienvidosetijā ir krimināli sodāms pārkāpums, par ko pirmajā reizē var tikt piespriests naudas sods vismaz 1000 EUR apmērā vai atkārtotu pārkāpumu gadījumā piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem. Brīdinām, ka konsulārās palīdzības sniegšana ārkārtas situācijā nonākušajiem šajās teritorijās ir ierobežota.

Vietējie likumi un paražas

Ceļotājiem, kuri izvēlējušies nolīgt vietējā autotransporta pakalpojumus, aicinām ievērot piesardzību un izvērtēt nepieciešamību ceļot diennakts tumšajā laikā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Gruzijā var ieceļot un uzturēties bez vīzas uz laiku līdz vienam gadam. Latvijas pilsoņi var ieceļot Gruzijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Gruzijā (arī rakstot Facebookhttps://www.facebook.com/embassyofLATVIAinGEO/?ref=br_rs), vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.