Filipīnu Republika

07.08.2019. 17:08
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija stingri neiesaka apmeklēt Mindanao reģionu un Sulu salu arhipelāgu (The Sulu Archipelago) Filipīnu dienvidos, kurā savu darbību izvērš nemiernieki un teroristi. Pēdējo gadu laikā ir saasinājušās sadursmes starp Filipīnu valdības spēkiem un nemierniekiem Mindanao reģionā, tādēļ visā Mindanao reģionā ir pagarināts karastāvoklis līdz 2019. gada 31.decembrim.

Pārējā valsts teritorijā izsludināts ārkārtas stāvoklis.  Tas paredz kontrolpunktu izveidošanu uz ceļiem un pastiprinātas pārbaudes. Aicinām sekot līdzi Filipīnu valdības darbinieku norādēm un rīkoties saskaņā ar tām.

Terorisma draudi pastāv visā valsts teritorijā, ieskaitot galvaspilsētu Manilu. Ārlietu ministrija iesaka ievērot piesardzību, atrodoties publiskajā transportā, vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits, kā arī ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā.

Visā valstī, īpaši valsts dienvidu reģionos, pastāv ārvalstnieku nolaupīšanas riski gan uz sauszemes, gan jūrā.

Filipīnu imigrācijas dienests ir izplatījis brīdinājumu ārvalstniekiem nepiedalīties jebkāda veida protesta demonstrācijās. Ikviens ārvalstnieks, kurš neievēros šo nosacījumu, var tikt apcietināts vai pat deportēts no valsts.

Ārlietu ministrija aicina ceļošanai neizmantot tās Filipīnu aviokompānijas, kuras Eiropas Komisija ir iekļāvusi nedrošo aviokompāniju sarakstā, jo to drošības standarti neatbilst starptautiski atzītajiem standartiem. Nedrošo aviokompāniju saraksts ir pieejams šeit.

Ārlietu ministrija iesaka neizmantot ūdens transportu – prāmjus, laivas un kuģīšus. To tehniskais stāvoklis nereti ir kritisks, un Filipīnas atbildīgo dienestu kapacitāte nodrošināt glābšanu uz ūdens ir ļoti ierobežota.

Tāpat aicinām uzmanīt personīgās mantas, īpaši materiālās vērtības un dokumentus, jo ārvalstnieki ir iecienīts kabatas zagļu mērķis.

Filipīnas atrodas aktīvā seismiskajā zonā un ir pakļautas vulkāniskās aktivitātes un zemestrīču riskam. Katru gadu Filipīnas sasniedz apmēram 20 taifūni, galvenokārt no jūnija līdz novembrim. Daļa no tiem var būt ar postošām sekām.

Ārlietu ministrija iesaka noskaidrot laika apstākļus, pirms doties ceļā uz konkrēto reģionu. Aicinām ievērot vietējo institūciju paziņojumus un ieteikumus, un iepazīties ar informāciju Filipīnu Vulkanoloģijas un seismoloģijas institūta mājaslapā: https://www.phivolcs.dost.gov.ph/

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem, ceļojot uz Filipīnu Republiku un uzturoties valstī līdz 30 dienām, ieceļošanas vīza nav nepieciešama, taču var lūgt uzrādīt atpakaļceļa biļeti.

Latvijas nepilsoņiem, dodoties uz Filipīnām, ir nepieciešama vīza. Informāciju par vīzu noformēšanas kārtību var lasīt Filipīnu Republikas vēstniecības Polijā mājaslapā: http://www.warsawpe.dfa.gov.ph/

Atgādinām, ka pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Veselība

Filipīnās ir novērota Zika vīrusa izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Valstī ir konstatēta arī Denges drudža izplatīšanās. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Denges drudža skartās valstis.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Manilā, kā arī citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.