Eritrejas Valsts

19.10.2020. 20:13
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 straujo izplatību pasaulē Eritrejas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Valsts robežas un arī Asmaras starptautiskā lidosta ir slēgtas. Arī ceļošana un pārvietošanās pa valsti nav atļauta ar retiem izņēmumiem. Sabiedriskais transports nekursē, ir slēgti restorāni un bāri, aizliegta cilvēku pulcēšanās.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Lai gan Eritrejā ir zems terorisma draudu līmenis, tomēr, ņemot vērā globālā terorisma draudus, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību ārvalstnieku apmeklētās vietās, kā arī vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits.

Ārlietu ministrija stingri iesaka neceļot uz Eritrejas reģioniem, kuri atrodas tuvāk par 25 kilometriem no robežas ar Etiopiju, Džibuti un Sudānu, izņemot Tesenejas (Tessenei) un Senafe (Senafe) pilsētas, kā arī robežšķērsošanas punktus Dabay Sima – Burre, Serha – Zalambessa un Kesadika (Adi Kuala) – Rama un galvenos ceļus, kas ved uz šiem robežšķērsošanas punktiem. Eritrejas teritorija, īpaši valsts pierobežā ar Etiopiju, daudzviet ir mīnēta. Visiem ārvalstniekiem, kuri uzturas Asmarā un vēlas izceļot no pilsētas, jāpieprasa atļauja vietējām varas iestādēm. Ne vienmēr atļauja tiek izsniegta, tāpēc pārvietošanās iespējas valsts teritorijā ir ierobežotas.

Ņemot vērā, ka Eritrejas valdība ir slēgusi vairākas ūdens attīstīšanas un uzpildes iestādes, valstī ir ierobežoti dzeramā ūdens krājumi.

Vietējās tradīcijas un likumi

Visas elektroniskās ierīces (portatīvie datori, mobilie telefoni, foto un videokameras) jādeklarē, šķērsojot Eritrejas robežu, pretējā gadījumā, izceļojot no valsts, iekārtas var tikt konfiscētas. Nav atļauts filmēt vai fotografēt valdības un militārās ēkas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem, tāpat kā citiem Eiropas Savienības pilsoņiem ir nepieciešama vīza ieceļošanai Eritrejā. To var saņemt, vēršoties Eritrejas vēstniecībā Zviedrijā: http://www.eritrean-embassy.se/

Pasei jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tomēr konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās. Vienlaikus jāņem vērā tas, ka iespēja saņemt konsulāro palīdzību ārpus Eritrejas galvaspilsētas Asmaras var būt ierobežota.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.