Ekvadoras Republika

05.02.2021. 19:50
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 straujo izplatību pasaulē Ekvadoras varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Ārkārtas stāvoklis valstī pagarināts no 2020. gada 11. decembra vēl uz 90 dienām. 2021. gada 4. janvāri valstī ir atcelta komandantstunda.

Robežas ar Peru un Kolumbiju ir slēgtas. Jūras ostas ieceļotājiem tūrisma nolūkos ir slēgtas, tās darbojas tikai kravu pārvadātājiem.

Starptautiskie aviopārvadājumi ir atsākuši darbību, tomēr reisi notiek neregulāri un tos bez iepriekšēja brīdinājuma var atcelt. Personām ieceļojot Ekvadorā ir jāaizpilda apliecinājums, kurā norādīta uzturēšanās adrese Ekvadorā un kontaktinformācija. Tāpat ieceļojot valstī ir jāuzrāda negatīvs COVID-19 testa rezultāts, kas nav vecāks par 10 dienām. Ja personai nebūs testa rezultāta, testu būs jāveic lidostā tūlīt pēc ieceļošanas. Ja testa rezultāts būs pozitīvs, personai būs jādodas 10 dienu pašizolācijā kādā no vietējo varas iestāžu norādītajām viesnīcām, izdevumus sedzot no personīgajiem līdzekļiem.

Sejas aizsargmaskas ir obligātas publiskās vietās. Sods par sejas aizsargmaskas nelietošanu galvaspilsētā ir 100 – 200 ASV dolāru. Mācības notiek tikai attālināti. Publiska pulcēšanās ir aizliegta. Vietējās pašvaldības ir tiesīgas noteikt savus ierobežojumus.

Aktuālā informācija http://www.ecuador.org/covid19/ (informācija spāņu valodā).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā ir pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Valstī bieži notiek plaši protesti, kuri pāraug vardarbībā. Pastāv risks, ka demonstrācijas un ceļu bloķēšana var notikt bez iepriekšēja brīdinājuma. Informācija par satiksmes ierobežojumiem ir atrodama šeit: https://www.ecu911.gob.ec/consulta-de-vias/. Ja atrodaties valstī, aicinām sekot līdzi vietējo varas iestāžu sniegtajai informācijai.

Ārlietu ministrija iesaka ievērot piesardzību, uzturoties Ekvadorā, un aicina izvairīties no atrašanās masu pulcēšanās un demonstrāciju norises vietās. Ministrija stingri iesaka neapmeklēt Ekvadoras ziemeļaustrumu daļas aizliegto 20 km zonu gar sauszemes robežu ar Kolumbiju, izņemot oficiālo robežas šķērsošanas vietu Tulkanas (Tulcan) pilsētā Karči (Carchi) provincē. Ceļotājiem arī jāizvairās apmeklēt El Angel dabas rezervātu, kas atrodas aizliegtajā 20 km zonā.

Tāpat Ārlietu ministrija iesaka neceļot uz Sukumbiosas (Sucumbios) provinces Tarapoas (Tarapoa) pilsētu un Kujabeno (Cuyabeno) rezervātu, kas atrodas ārpus aizliegtās 20 km zonas.

Ārlietu ministrija brīdina, ka Ekvadora atrodas seismiski aktīvā zonā. Zemestrīces un vulkānu izvirdumi ir iespējami valsts piekrastes rajonos. Kopš 2020.gada jūnija valsts vidienē ir aktivizējies vulkāns Sangai (Sangay), tā aktivitāte tiek vērtēta kā augsta un ļoti augsta. Ministrija arī neiesaka tuvoties Tungurahuas (Tungurahua), Reventadoras (Reventador), Čileses (Chiles) un Sero Negro (Cerro Negro) vulkāniem, ņemot vērā to aktivitāti pēdējā laikā.

Bruņotu laupīšanu gadījumi tiek novēroti arvien biežāk, tāpat samērā regulāri notiek sīkas zādzības.

Vietējie likumi un paražas

Ministrija atgādina, ka valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīzas ar tūrisma mērķi ieceļošanai Ekvadorā nav nepieciešamas, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas.

Ir atcelta veselības apdrošināšanas prasība visiem tūristiem, kuri ceļo uz Ekvadoru.

Vīzu jautājumos, ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits, nevis tūrisms, ministrija aicina sazināties ar Latvijā akreditēto Ekvadoras vēstniecību Vācijā (tālrunis +49 30 800 96 95, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Veselība

Reģionā pieaug Zikas vīrusa izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

ministrija aicina nekavējoties sazināties ar Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā Ekvadorā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.