Ēģiptes Arābu Republika

31.08.2020. 21:11
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

No 1.septembra, ieceļojot visās Ēģiptes lidostās, obligāta prasība būs COVID testa rezultātu, kas veikti ne vēlāk kā pirms 72 stundām, uzrādīšana. Ieceļotājiem jānorāda arī derīga dzīvības un veselības apdrošināšanas polise.

Ņemot vērā salīdzinoši augsto saslimstību ar COVID-19 Ēģiptē, ieceļojot valstī ir jāievēro piesardzība. Ieceļojot Ēģiptē nav jāievēro karantīna, bet, uzturoties sabiedriskās vietās, tajā skaitā, sabiedriskajā transportā, ir jālieto sejas maska. Tūristiem nav atļauts pārvietoties starp reģioniem, piemēram, dodoties ceļojumā uz Sarkanās jūras piekrasti, nav atļauts apmeklēt Kairu vai Gīzas piramīdas.

Aviopārvadātāji ir būtiski samazinājuši reisu skaitu, tādēļ pirms ceļojuma ir jāsazinās ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, vai reiss tiek nodrošināts.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

No 2020. gada 9. marta Izraēla ir slēgusi Tabas robežpunktu virzienā no Ēģiptes uz Izraēlu ārvalstu ceļotājiem, Izraēlas nerezidentiem. Ja ceļotājam ir atpakaļceļa aviobiļete no Eilatas lidostas, 6 h pirms reisa var iebraukt Izraēlā, lai dotos uz lidostu, robežpunktā uzrādot pasi un izdrukātu aviobiļeti.

Ēģiptē joprojām ir spēkā ārkārtas stāvoklis. Joprojām notiek periodiski teroristu uzbrukumi baznīcām. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus izvairīties no reliģisku vietu apmeklēšanas reliģisko svētku laikā, kā arī aicina sekot valsts un tiesībsargājošo iestāžu norādījumiem, un plašsaziņas līdzekļos sniegtajai informācijai.

Drošības situācija dažādos Ēģiptes reģionos ir atšķirīga, valstī pastāv terorisma draudi. Iespējami uzbrukumi tūristiem, tostarp pludmalēs un citās atpūtas zonās. Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos nekavējoties pamest vietas, kur vērojama cilvēku pulcēšanās, tostarp arī demonstrācijas pie ārvalstu vēstniecībām.

Ārlietu ministrija stingri iesaka plānot ceļojumu un ekskursijas Ēģiptes teritorijā, izmantojot uzticamas tūrisma aģentūras, jo tās tūrisma maršrutus saskaņo ar atbildīgajām varas iestādēm. Ņemot vērā nestabilo drošības situāciju reģionā un Ēģiptes noteiktos pārvietošanās ierobežojumus valsts teritorijā, Ārlietu ministrija aicina neapmeklēt teritorijas 50 km attālumā no robežas ar Lībiju un Sudānu, izņemot tūrisma objektus Abu Simbelā. Ņemot vērā Ēģiptes armijas īstenoto pretterorisma operāciju, Ārlietu ministrija stingri aicina ceļotājus neapmeklēt Sīnāja pussalas ziemeļdaļu.

Tā kā Ēģipte uz laiku ir pārtraukusi diplomātiskās attiecības ar Kataru, no 2017. gada 6. jūnija ir daļēji vai pilnībā slēgta gaisa un jūras robežas šķērsošana starp Ēģipti un Kataru.

Ministrija aicina izvairīties no individuālas ceļošanas pa sauszemi visā valsts teritorijā, jo īpaši no došanās uz attāliem apgabaliem Sahāras tuksnesī.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus, kuri dodas uz Ēģipti vai jau atrodas valstī, sekot jaunākajai informācijai šajā mājaslapā un plašsaziņas līdzekļos, vai arī zvanīt uz Latvijas vēstniecību Ēģiptē pa tālruni +201062115771.

Vietējie likumi un paražas

Ēģiptes sabiedrībā, īpaši lauku apvidos, dominē konservatīvas tradīcijas, tādēļ sievietēm ir ieteicams sabiedriskās vietās valkāt atturīgu apģērbu . Ir konstatēti dzimumu vardarbības gadījumi, tostarp pret ārvalstniecēm.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Ēģiptē ir vajadzīga vīza. Saskaņā ar Ēģiptes sniegto informāciju Latvijas pilsoņi pirms ceļojuma var noformēt elektronisko vīzu, ko iespējams saņemt tikai Ēģiptes oficiālajā tīmekļa vietnē: www.visa2egypt.gov.eg. Elektroniskai vīzai ir jāpiesakās vismaz septiņas dienas pirms plānotā ceļojuma. Vīzas atteikuma vai pieteikuma anulēšanas gadījumā, t.sk., ja vīzu anketa aizpildīta nepilnīgi vai kļūdaini, valsts nodeva netiek atmaksāta. Pagaidām Latvijas pilsoņi Ēģiptes vīzu var saņemt arī uz robežas, ieceļojot Ēģiptē. Vienreizējas vīzas nodeva ir 25 ASV dolāri, daudzkārtējas – 60 ASV dolāri. Samaksa veicama bankas filiālē robežas šķērsošanas vietā.  

Latvijas nepilsoņiem vīza jāsaņem pirms ceļojuma kādā no Ēģiptes diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām. Ārlietu ministrija aicina pirms došanās uz Ēģipti par vīzas saņemšanas kārtību sazināties ar Latvijā akreditēto Ēģiptes vēstniecību Zviedrijā.

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/.

Ceļotājiem, kuri ieceļo Ēģiptē no Āddis Ābebas (Etiopija) ir jāuzrāda sertifikāts par vakcinēšanos pret dzelteno drudzi (yellow fever – polio).

Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Ēģiptē pa tālruni ārkārtas situācijām: +201062115771 (sazvanāms 24/7) vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas