Čadas Republika

09.10.2020. 16:41
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 izplatību Čadas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatīšanās ierobežošanai. Visām ieceļojošām personām ir jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests, kas veikts ne agrāk kā 7 dienas pirms ierašanās Čadā. Pēc ieceļošanas personām ir jānodod Čadas kompetentajām iestādēm savas pases un jādodas 7 dienu pašizolācijā, kā arī septītajā dienā jāveic atkārtoti COVID-19 tests. Pases tiek atdotas, līdzko saņemts negatīvs testa rezultāts.

Visā valstī obligāta prasība ejot laukā no mājām valkāt sejas aizsargmasku. Par noteikumu neievērošanu draud sodi, pat ieslodzījums.

No 1.augusta ir atjaunota lidostu darbība un atvērtas robežas. Atkarībā no epidemioloģiskās situācijas dažādos reģionos, ierobežojošie pasākumi starp valsts provincēm var atšķirties. Aicinām sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija stingri iesaka neapmeklēt Čadas Republiku, ņemot vērā nestabilo politisko un drošības situāciju valstī.  Aicinām atturēties no atrašanās 30 km attālumā no visiem pierobežas  reģioniem Centrālāfrikas Republikas, Kamerūnas, Lībijas, Nigērijas, Nigēras un Sudānas tuvumā, izņemot Čadas galvaspilsētu Ndžamenu (N’Djamena) un Borku (Borkou) reģiona administratīvo centru Faja-Laržo (Faya Largeau). Ceļotājiem ieteicams atturēties arī no atrašanās Ennedi (Ennedi) un Tībestī (Tibesti) reģionos, kā arī 30 km attālumā no Čadas ezera apkārtnes, Kanemas (Kanem) un Lakas (Lac) reģioniem.

Saistībā ar ļoti augsto terorisma draudu līmeni Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību militāro objektu tuvumā, kā arī vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits, un ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā. Ārlietu ministrija iesaka izvairīties arī no masu pasākumiem un demonstrācijām, kā arī sekot jaunākajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un ievērot vietējās policijas un drošības darbinieku norādījumus.

Vietējie likumi un paražas

Čadā valdošā reliģija ir islāms. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus respektēt vietējās tradīcijas un likumus, jo īpaši apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu glabāšanu un realizāciju, draud cietumsods.

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem neizmantot foto kameras, binokļus vai kartes valdības ēku un militāro objektu tuvumā. Valdības un militāro objektu, kā arī lidostu fotografēšana valstī ir aizliegta.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem nepieciešams saņemt vīzu ieceļošanai Čadā.

Vīzu jautājumos ministrija aicina sazināties ar Čadas vēstniecību Maskavā, Krievijā.

Veselība

Čadā pastāv risks inficēties ar malāriju un netīra ūdens izraisītām slimībām, līdz ar to ceļotāji ir aicināti lietot uzturā tikai vārītu ūdeni. Ziņots par masalu un poliomielīta infekcijas gadījumiem. Saskaņā ar ANO Programmas cīņai ar HIV/AIDS informāciju, valstī ir desmitiem tūkstoši HIV inficētu personu. 

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.Tā kā Čadā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās, taču, ņemot vērā pašreizējo drošības situāciju, iespēja sniegt konsulāro palīdzību ir ierobežota, jo Čadā darbojas tikai Francijas vēstniecība.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.