Bolīvijas Daudznacionālā Valsts

07.07.2018. 10:14
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Ņemot vērā, ka neparedzami un vardarbīgi pilsoņu nemieri vai demonstrācijas ir bieži sastopamas Bolīvijā, Ārlietu ministrija iesaka ievērot piesardzību, plānojot braucienus uz šo valsti, kā arī izvairīties no iesaistīšanās jebkāda veida demonstrācijās. Šādi konflikti var ietekmēt sabiedrisko transportu, satiksmi starp Bolīvijas pilsētām, kā arī ceļus uz un no lidostām. Ceļojot no lidostas, aicinām izvēlēties reģistrētas taksometru firmas.

Plānojot maršrutus ceļošanai Bolīvijā, aicinām izvēlēties reģistrētas tūrisma firmas un ceļot pieredzējušu gidu pavadībā. Brīdinām, ka valstī fiksēti tūristu nolaupīšanas gadījumi naudas izspiešanas nolūkos, notikuši arī  seksuāla rakstura uzbrukumi ārvalstu ceļotājām - sievietēm gan klubos, gan viesnīcās.

Lietus sezona valstī ilgst no novembra līdz martam. Sezonas laikā ceļotājiem jārēķinās ar plūdiem un zemes nogruvumiem, jo īpaši kalnu rajonos.

Vietējie likumi un paražas

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem vīzas ieceļošanai Bolīvijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešamas, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas. Latvijas nepilsoņi ieceļo un uzturas Bolīvijā ar derīgu vīzu.

Vīzu jautājumos, ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits nevis tūrisms, kā arī Latvijas nepilsoņus, aicinām sazināties ar Bolīvijas vēstniecību Zviedrijā (tālrunis: (46-8) 731 58 30; e-pasti: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Ceļojot aicinām vienmēr ņemt līdzi pasi, ieceļošanas vīzas un spiedoga par robežšķērsošanu kopijas. Aicinām sekot līdzi tam, lai pasē par ieceļošanu Bolīvijā noteikti tiktu iespiests zīmogs. Pretējā gadījumā, izceļojot no valsts, personai var tikt piemērots sods.

Veselība

Ārlietu ministrija brīdina ceļotājus, ka valstī notiekošie mediķu streiki nopietni ietekmē ārkārtas medicīnisko pakalpojumu pieejamību. Tāpat brīdinām, ka Karību jūras baseina un Dienvidamerikas valstīs, tai skaitā Bolīvijā, fiksēti Čikunguņjas, Zikas vīrusa un Denges drudža uzliesmojumi, kā arī risks inficēties ar malāriju un dzelteno drudzi.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Tā kā Bolīvijā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.