Mjanma

02.08.2019. 14:11
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi/.

Drošības situācija

Ņemot vērā augstu teroristu uzbrukumu iespējamību Mjanmā, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem izvairīties no demonstrāciju un masu pulcēšanās vietu apmeklēšanas. Sakarā ar iekšpolitiskās situācijas saspīlējumiem un nemieriem, valstī pastāv dažādi ierobežojumi personu brīvai kustībai un runas brīvībai. Valstī ir aizliegts fotografēt un filmēt demonstrāciju norisi, policijas un militārpersonas, kā arī valdības un militārus objektus.

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem tikai ārkārtas nepieciešamības gadījumā apmeklēt Rakhainas (Rakhine) pavalsti, izņemot Kjauphju (Kyaukpyu) dienvidu priekšpilsētas, Janbje (Ramree) salu, Manaunas (Munaung) salu, Taungou (Toungup), Sandvi (Thandwe), ieskaitot Ngapali (Ngapali) kūrortu un Gva (Gwa).

Etniskajos reģionos, kuros darbojas bruņotie grupējumi, situācija ir nepastāvīga. Bruņotu konfliktu izcelšanās riska dēļ ministrija iesaka ceļotājiem tikai ārkārtas nepieciešamības gadījumā apmeklēt Kačinas (Kachin) pavalsti, izņemot Mijičinas (Myitkyina), Bamo (Bhamo) un Putao (Putao) pilsētas, kā arī ziemeļu Šanas (Shan) pavalsti, izņemot Lašo (Lashio) un Čaume (Kyaukme) pilsētu centrus, Sīpo (Hsipaw) rajonu, vilciena līniju no Mandalajas (Mandalay) līdz Lašo (Lashio) un ceļu no Lašo (Lashio) līdz Sīpo (Hsipaw). Sadursmju iespējamība pastāv arī citos valsts etniskajos reģionos. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus īpaši izvērtēt nepieciešamību apmeklēt reģionus, kas robežojas ar Taizemi, Laosu, Indiju, Bangladešu un Ķīnu.

Mjanma atrodas seismiski aktīvā zonā, iespējamas zemestrīces.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ir nepieciešama vīza ieceļošanai Mjanmā.

Elektroniskās vīzas (e-vīzas) saņemšanai izmantojama tikai Mjanmas valdības oficiālā interneta vietne: https://evisa.moip.gov.mm. Personām, kuras formēs e-vīzas interneta vietnē www.ivasa.com, ieceļošana Mjanmā būs liegta.

Detalizēta informācija par vīzas noformēšanas kārtību ir pieejama Mjanmas vēstniecībā Krievijā, Maskavā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās. Nestabilās politiskās un drošības situācijas dēļ konsulārās palīdzības sniegšana valstī var būt ierobežota.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.