Mjanma

06.01.2021. 17:00
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Mjanmas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai: ārvalstniekiem ieceļošana valstī ir liegta, ir pārtraukta Mjanmas vīzu izsniegšana un apturēti starptautiskie lidojumi. Šie ierobežojošie pasākumi šobrīd ir spēkā līdz 2021.gada 31.janvārim ar iespēju šo lēmumu pagarināt.

Sākot ar 2020.gada 31.decembri personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā ir apmeklējušas Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienoto Karalisti, ieceļošana Mjanmā ir aizliegta.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā augstu teroristu uzbrukumu iespējamību Mjanmā, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem izvairīties no demonstrāciju un masu pulcēšanās vietu apmeklēšanas. Sakarā ar iekšpolitiskās situācijas saspīlējumiem un nemieriem valstī pastāv dažādi ierobežojumi personu brīvai kustībai un runas brīvībai. Valstī ir aizliegts fotografēt un filmēt demonstrāciju norisi, policijas un militārpersonu amatpersonas un ēkas, kā arī valdības un militārus objektus.

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem tikai ārkārtas nepieciešamības gadījumā apmeklēt Rakhainas (Rakhine) pavalsti, izņemot Kjauphju (Kyaukpyu) dienvidu priekšpilsētas, Janbje (Ramree) salu, Manaunas (Munaung) salu, Taungou (Toungup), Sandvi (Thandwe), ieskaitot Ngapali (Ngapali) kūrortu un Gva (Gwa).

Etniskajos reģionos, kuros darbojas bruņotie grupējumi, situācija ir nepastāvīga. Bruņotu konfliktu izcelšanās riska dēļ ministrija iesaka ceļotājiem tikai ārkārtas nepieciešamības gadījumā apmeklēt Kačinas (Kachin) pavalsti, izņemot Mijičinas (Myitkyina), Bamo (Bhamo) un Putao (Putao) pilsētas, kā arī ziemeļu Šanas (Shan) pavalsti, izņemot Lašo (Lashio) un Čaume (Kyaukme) pilsētu centrus, Sīpo (Hsipaw) rajonu, vilciena līniju no Mandalajas (Mandalay) līdz Lašo (Lashio) un ceļu no Lašo (Lashio) līdz Sīpo (Hsipaw). Sadursmju iespējamība pastāv arī citos valsts etniskajos reģionos. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus īpaši izvērtēt nepieciešamību apmeklēt reģionus, kas robežojas ar Taizemi, Laosu, Indiju, Bangladešu un Ķīnu.

Mjanma atrodas seismiski aktīvā zonā, iespējamas zemestrīces.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ir nepieciešama vīza ieceļošanai Mjanmā. Informācija par vīzas noformēšanas kārtību ir pieejama Mjanmas vēstniecības Krievijā, Maskavā mājaslapās.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās. Nestabilās politiskās un drošības situācijas dēļ konsulārās palīdzības sniegšana valstī var būt ierobežota.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.