Bangladešas Tautas Republika

23.10.2019. 15:02
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Drošības situācija Bangladešā saglabājas trausla un neprognozējama. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot piesardzību un ilgstoši neatrasties vietās, kas var kļūt par teroristu uzbrukuma mērķi, piemēram, demonstrāciju norises vietās un politisko partiju biroju tuvumā, kā arī populārās tūristu vietās. Ņemot vērā humanitāro krīzi Mjanmā, Bangladešā šobrīd atrodas liels daudzums rohingu bēgļu, kuru pagaidu uzturēšanās nometnes pamatā ir izvietotas Koksa Bazāra apgabalā. Sakarā ar iekšpolitiskās situācijas saspīlējumu valstī joprojām pastāv plašu protestu iespējamība, un tie var pāraugt sadursmēs. Ārlietu ministrija aicina sekot līdzi aktuālajai politiskajai un drošības situācijai plašsaziņas līdzekļos.

Bangladešā ir iespējamas bruņotas laupīšanas un zādzības. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas, turēt drošībā personīgos dokumentus, izvairīties no ceļošanas vienatnē sabiedriskajā transportā un diennakts tumšajā laikā.

Ārlietu ministrija aicina izvairīties no Čitagongas (Chittagong) kalnu joslas apmeklējuma (ierobežojums neattiecas uz Čitagongas pilsētu), kur pastāv draudi personu drošībai. Ieceļošanai minētajā apvidū nepieciešama īpaša Bangladešas kompetento iestāžu atļauja, kas saņemama 10 dienas pirms plānotā ceļojuma.

Bangladeša atrodas seismiski aktīvā zonā. To var ietekmēt tropiskie cikloni un plūdi. Spēcīgu lietavu gadījumā valsts ziemeļu un centrālajos reģionos ceļa un dzelzceļa satiksme var būt traucēta. Briesmu gadījumā aicinām ceļotājus meklēt drošu atrašanās vietu, sekot līdzi informācijai plašsaziņas līdzekļos un ievērot vietējo varasiestāžu norādījumus.

Vietējie likumi un paražas

Bangladešā valdošā reliģija ir islāms. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus respektēt vietējās tradīcijas un likumus, jo īpaši apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Bangladešā ir jānoformē vīza. Informāciju par vīzu saņemšanas kārtību var saņemt Latvijā akreditētajā Bangladešas vēstniecībā Krievijas Federācijā, Maskavā.

Veselība

Ārpus galvaspilsētas ir ierobežota medicīniskās palīdzības saņemšana un veiktie izmeklējumi bieži ir neuzticami.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.