Azerbaidžānas Republika

19.11.2020. 18:29
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 pandēmijas izplatības risku Azerbaidžānā ir spēkā īpašs karantīnas režīms - slēgtas ārējās robežas un atcelti regulārie avioreisi. Uzturoties Azerbaidžānā, aicinām ievērot piesardzību un sociālās distancēšanās prasības, kā arī sekot vietējo mediju sniegtajai informācijai.

Tā kā Azerbaidžānā strauji palielinās ar Covid19 saslimušo skaits, pieņemts lēmums pagarināt karantīnu un pastiprināt karantīnas režīmu.

Ja Latvijas valstspiederīgais Azerbaidžānā nonāk karantīnā, aicinām par to nekavējoties ziņot vēstniecībai, izmantojot saziņu vēstniecības FB lapā: https://www.facebook.com/Embassy-of-Latvia-in-Azerbaijan-459930137478411/.

Līdz 28. decembrim pastiprināti valstī ieviestie drošības pasākumi un noteiktie ierobežojami: turpina nestrādāt metro, sestdienās un svētdienās nekursē sabiedriskais transports, kā arī tiek pārtraukta pakalpojumu sniegšana izņemot vitāli svarīgas darbības sfēras, ieskaitot aptiekas un pārtikas veikalus. Maskas jānēsā gan slēgtās telpās, gan atklātās sabiedriskās vietās.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija 

Aicinām bez neatliekamas nepieciešamības neceļot uz Azerbaidžānu un neapmeklēt Azerbaidžānas rietumu apgabalus, īpaši Kalnu Karabahu un to aptverošo okupēto zonu, kā arī Azerbaidžānas-Armēnijas pierobežas rajonus.

Saskaņā ar ticamu informāciju, kuru izplatījuši valsts drošības dienesti un ārvalstu vēstniecības, Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku pastāv potenciāli teroristu uzbrukuma draudi, tādēļ aicinām Latvijas valstspiederīgos ievērot piesardzību un izvairīties no ārvalstu pilsoņu pulcēšanās vietu, īpaši lielo viesnīcu, apmeklēšanas. 

Azerbaidžānā notiek karadarbība un no 28.septembra plkst. 00.00 valstī ir ieviests karastāvoklis ar komandantstundu no plkst. 21.00 līdz 6.00, notiek intensīvas apšaudes uz visas frontes līnijas, raķešu apšaudes notikušas arī uz Gendžu, Hizi un Abšeronas pussalas. 

Saskaņā ar Azerbaidžānas likumdošanu ieceļošana Kalnu Karabahā no Armēnijas puses ir nelegāla un par to var tikt noteikts aizliegums turpmāk ieceļot Azerbaidžānā. Brīdinām, ka konsulārās palīdzības sniegšana ārkārtas situācijā nonākušajiem šajās teritorijās var būt ierobežota.

Vietējie likumi un paražas

Azerbaidžānā lielākā sabiedrības daļa ir musulmaņi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus respektēt vietējās tradīcijas un likumus, jo īpaši apmeklējot reliģiskas vietas svētā mēneša Ramadāna laikā.

Azerbaidžānas policija var veikt personu apliecinošu dokumentu pārbaudi. Aicinām ceļotājus vienmēr nēsāt līdzi pasi, turēt to drošībā, kā arī atsevišķi glabāt tās kopiju.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Azerbaidžānā ir jānoformē vīza. Vienreizējo e-vīzu iespējams noformēt mājaslapā: https://www.evisa.gov.az/en.

Papildu informāciju par vīzu saņemšanas kārtību var saņemt Azerbaidžānas vēstniecībā Latvijā.

Ierodoties Azerbaidžānā, 15 dienu laikā obligāti jāreģistrē uzturēšanās vieta. Personai, pie kuras ārvalstnieks uzturas vai uzturēšanās vietas pārstāvim, piecpadsmit dienu laikā jāvēršas Valsts migrācijas dienestā personīgi, pa pastu vai elektronisko pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., iesniedzot ārvalstnieka iesniegumu, pases datu lapas un vīzas kopiju. Maksa par reģistrēšanu netiek iekasēta. Iesnieguma forma atrodama Azerbaidžānas Migrācijas dienesta mājaslapā un Latvijas vēstniecības Azerbaidžānā mājaslapā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Azerbaidžānā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.