Azerbaidžānas Republika

15.06.2020. 18:12
  • Ceļojumu brīdinājums

Informācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz Latviju un došanos uz ārvalstīm

Drošības situācija 

  • līdz 1. jūlijam valstī ir spēkā īpašs karantīnas režīms - slēgtas ārējās robežas un atcelti regulārie avioreisi;
  • šajā laika posmā visā valsts teritorijā ir noteikts aizliegums sabiedriskās vietās vienkopus pulcēties vairāk nekā 10 cilvēkiem, atcelti kultūras un masu pasākumi, apturēta kinoteātru, muzeju, teātru, izklaides centru un sporta zāļu darbība;
  • lielākajās pilsētās (Baku, Gjandža, Lenkarana, Sumgaita) un vairākos to apkaimes rajonos tiek noteikts pastiprināts karantīnas režīms, nedēļas nogalēs šo reģionu iedzīvotājiem ir aizliegts pamest mājokļus un tiek slēgtas visas tirdzniecības vietas, tai skaitā aptiekas, izņemot tās, kuras veic piegādes ārstniecības iestādēm un uz mājām;
  • darba dienās ierobežojumi ir mīkstināti: - visā valsts teritorijā bez ierobežojumiem ir atjaunota valsts iestāžu darbība; - strādā lielie tirdzniecības centri un moli (izņemot tajos izvietotos bērnu un izklaides centrus, kinoteātrus un sabiedriskās ēdināšanas iestādes); - atļauta sporta sacensību organizēšana brīvā dabā bez skatītāju klātbūtnes, klientu apkalpošana restorānos, kafejnīcās, tējnīcās, kā arī citās sabiedriskās ēdināšanas iestādes atļauta no pl.08:00 līdz pl.22:00 (izņemot masveida pasākumus, kuros piedalās vairāk nekā 10 cilvēku);
  • tuviniekiem aizliegts apmeklēt pacientus, kuri ārstējas ārstniecības iestādēs;
  • privātajām ārstniecības iestādēm jāstrādā, koordinējoties ar Veselības ministriju un Medicīnas teritoriālo vienību vadības apvienību, un saistībā ar iespējamiem incidentiem jānodrošina augstākais gatavības līmenis.

Ja Latvijas valstspiederīgais Azerbaidžānā nonāk karantīnā, aicinām par to nekavējoties ziņot vēstniecībai, izmantojot saziņu vēstniecības FB lapā: https://www.facebook.com/Embassy-of-Latvia-in-Azerbaijan-459930137478411/

Ārlietu ministrija iesaka neapmeklēt Azerbaidžānas rietumu apgabalus, īpaši Kalnu Karabahu un to aptverošo okupēto zonu. Saskaņā ar Azerbaidžānas likumdošanu ieceļošana Kalnu Karabahā no Armēnijas puses ir nelegāla un par to var tikt noteikts aizliegums turpmāk ieceļot Azerbaidžānā. Brīdinām, ka konsulārās palīdzības sniegšana ārkārtas situācijā nonākušajiem šajās teritorijās var būt ierobežota.

Vietējie likumi un paražas

Azerbaidžānā lielākā sabiedrības daļa ir musulmaņi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus respektēt vietējās tradīcijas un likumus, jo īpaši apmeklējot reliģiskas vietas svētā mēneša Ramadāna laikā.

Azerbaidžānas policija var veikt personu apliecinošu dokumentu pārbaudi. Aicinām ceļotājus vienmēr nēsāt līdzi pasi, turēt to drošībā, kā arī atsevišķi glabāt tās kopiju.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Azerbaidžānā ir jānoformē vīza. Vienreizējo e-vīzu iespējams noformēt mājaslapā: https://www.evisa.gov.az/en.

Papildu informāciju par vīzu saņemšanas kārtību var saņemt Azerbaidžānas vēstniecībā Latvijā.

Ierodoties Azerbaidžānā, 15 dienu laikā obligāti jāreģistrē uzturēšanās vieta. Personai, pie kuras ārvalstnieks uzturas vai uzturēšanās vietas pārstāvim, piecpadsmit dienu laikā jāvēršas Valsts migrācijas dienestā personīgi, pa pastu vai elektronisko pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., iesniedzot ārvalstnieka iesniegumu, pases datu lapas un vīzas kopiju. Maksa par reģistrēšanu netiek iekasēta. Iesnieguma forma atrodama Azerbaidžānas Migrācijas dienesta mājaslapā un Latvijas vēstniecības Azerbaidžānā mājaslapā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Azerbaidžānā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.