Azerbaidžānas Republika

25.03.2020. 09:00
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Lai novērstu koronavīrusa (COVID-19) izplatīšanos valstī, no š.g. 24. marta līdz 20. aprīlim Azerbaidžānas teritorijā ir ieviests īpašs karantīnas režīms, kas paredz šādus ierobežojumus:

- personām, kas vecākas par 65 gadiem, nav atļauts iziet no dzīvesvietām;

- apturēta transporta līdzekļu iebraukšana/izbraukšana Baku un Sumgaitas pilsētās, kā arī Apšeronas rajonā (izņēmums – neatliekamās palīdzības, glābšanas un citi speciālie transporta līdzekļi);

- visā valsts teritorijā pārtraukti starpreģionu un starppilsētu pasažieru pārvadājumi;

- sabiedriskās vietās, t.sk. uz ielām, bulvāriem un parkos, aizliegta vairāk kā 10 personu pulcēšanās grupās;

- tiek rekomendēts starp cilvēkiem ievērot vismaz divu metru distanci;

- pārtraukta visu tirdzniecības centru un molu darbība, izņemot supermārketus, pārtikas veikalus un aptiekas.

Š.g. 19. martā Azerbaidžānas Kriminālkodeksā pieņemti grozījumi, saskaņā ar kuriem par epidēmijas režīma pārkāpumiem var tikt piespriests ievērojams naudassods vai pat brīvības atņemšana.

AZ Valsts migrācijas dienests paziņojis, ka AZ teritorijā esošie ārvalstnieki, kuriem līdz 30.aprīlim beidzas īslaicīgās uzturēšanās termiņš, varēs to pagarināt elektroniski, iemaksājot valsts nodevu valsts maksājumu sistēmas “ASAN payment” portālā vai “Expresspay” terminālos (https://minval.az/news/123973029).

Ja Latvijas valstspiederīgais Azerbaidžānā nonāk karantīnā, aicinām par to nekavējoties ziņot vēstniecībai, izmantojot saziņu vēstniecības FB lapā: https://www.facebook.com/Embassy-of-Latvia-in-Azerbaijan-459930137478411/

Ārlietu ministrija iesaka neapmeklēt Azerbaidžānas rietumu apgabalus, īpaši Kalnu Karabahu un to aptverošo okupēto zonu. Saskaņā ar Azerbaidžānas likumdošanu ieceļošana Kalnu Karabahā no Armēnijas puses ir nelegāla un par to var tikt noteikts aizliegums turpmāk ieceļot Azerbaidžānā. Brīdinām, ka konsulārās palīdzības sniegšana ārkārtas situācijā nonākušajiem šajās teritorijās var būt ierobežota.

Vietējie likumi un paražas

Azerbaidžānā lielākā sabiedrības daļa ir musulmaņi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus respektēt vietējās tradīcijas un likumus, jo īpaši apmeklējot reliģiskas vietas svētā mēneša Ramadāna laikā.

Azerbaidžānas policija var veikt personu apliecinošu dokumentu pārbaudi. Aicinām ceļotājus vienmēr nēsāt līdzi pasi, turēt to drošībā, kā arī atsevišķi glabāt tās kopiju.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Azerbaidžānā ir jānoformē vīza. Vienreizējo e-vīzu iespējams noformēt mājaslapā: https://www.evisa.gov.az/en.

Papildu informāciju par vīzu saņemšanas kārtību var saņemt Azerbaidžānas vēstniecībā Latvijā.

Ierodoties Azerbaidžānā, 15 dienu laikā obligāti jāreģistrē uzturēšanās vieta. Personai, pie kuras ārvalstnieks uzturas vai uzturēšanās vietas pārstāvim, piecpadsmit dienu laikā jāvēršas Valsts migrācijas dienestā personīgi, pa pastu vai elektronisko pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., iesniedzot ārvalstnieka iesniegumu, pases datu lapas un vīzas kopiju. Maksa par reģistrēšanu netiek iekasēta. Iesnieguma forma atrodama Azerbaidžānas Migrācijas dienesta mājaslapā un Latvijas vēstniecības Azerbaidžānā mājaslapā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Azerbaidžānā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.