Azerbaidžānas Republika

09.12.2020. 11:38
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību Azerbaidžānas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Valstī līdz 2021.gada 18.janvārim ir spēkā pastiprinātais īpašais karantīnas režīms, bet līdz 31.janvārim – īpašais karantīnas režīms.

  • Ir slēgtas ārējās robežas un atcelti regulārie avioreisi.
  • Tirdzniecības objektos (izņemot pārtikas preču veikalus un aptiekas) un sabiedriskās ēdināšanas objektos, t.sk. restorānos un kafejnīcās, pakalpojumu sniegšana notiek tikai attālināti un ar piegādi.
  • Ir apturēta iebraukšana vai izbraukšana Baku, Sumgaitā, Gendžē un vēl 13 lielākajās pilsētās un to rajonos.
  • Iziešanai no mājām karantīnas režīma laikā nepieciešama atbildīgo dienestu sms atļauja. Iziet drīkst vienu reizi dienā līdz 3 stundām.
  • Metro darbība Baku ir apturēta līdz 31.janvārim, bet sabiedriskais transports nekursēs brīvdienās.

Uzturoties Azerbaidžānā, aicinām ievērot piesardzību un sociālās distancēšanās prasības, kā arī sekot vietējo mediju sniegtajai informācijai. Maskas jānēsā gan slēgtās telpās, gan atklātās sabiedriskās vietās.

Ja Latvijas valstspiederīgais Azerbaidžānā nonāk karantīnā, aicinām par to nekavējoties ziņot vēstniecībai, izmantojot saziņu vēstniecības Facebook lapā: https://www.facebook.com/Embassy-of-Latvia-in-Azerbaijan-459930137478411/.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija 

Aicinām bez neatliekamas nepieciešamības neceļot uz Azerbaidžānu un neapmeklēt Azerbaidžānas rietumu apgabalus, īpaši Kalnu Karabahu un to aptverošo okupēto zonu, kā arī Azerbaidžānas-Armēnijas pierobežas rajonus.

Saskaņā ar ticamu informāciju, kuru izplatījuši valsts drošības dienesti un ārvalstu vēstniecības, Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku pastāv potenciāli teroristu uzbrukuma draudi, tādēļ aicinām Latvijas valstspiederīgos ievērot piesardzību un izvairīties no ārvalstu pilsoņu pulcēšanās vietu, īpaši lielo viesnīcu, apmeklēšanas. 

Azerbaidžānā no 2020.gada 28.septembra plkst. 00.00 ir ieviests karastāvoklis ar komandantstundu no plkst. 21.00 līdz 6.00. 

Saskaņā ar Azerbaidžānas likumdošanu ieceļošana Kalnu Karabahā no Armēnijas puses ir nelegāla un par to var tikt noteikts aizliegums turpmāk ieceļot Azerbaidžānā. Brīdinām, ka konsulārās palīdzības sniegšana ārkārtas situācijā nonākušajiem šajās teritorijās var būt ierobežota.

Vietējie likumi un paražas

Azerbaidžānā lielākā sabiedrības daļa ir musulmaņi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus respektēt vietējās tradīcijas un likumus, jo īpaši apmeklējot reliģiskas vietas svētā mēneša Ramadāna laikā.

Azerbaidžānas policija var veikt personu apliecinošu dokumentu pārbaudi. Aicinām ceļotājus vienmēr nēsāt līdzi pasi, turēt to drošībā, kā arī atsevišķi glabāt tās kopiju.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Azerbaidžānā ir jānoformē vīza. Vienreizējo e-vīzu iespējams noformēt mājaslapā: https://www.evisa.gov.az/en.

Papildu informāciju par vīzu saņemšanas kārtību var saņemt Azerbaidžānas vēstniecībā Latvijā.

Ierodoties Azerbaidžānā, 15 dienu laikā obligāti jāreģistrē uzturēšanās vieta. Personai, pie kuras ārvalstnieks uzturas vai uzturēšanās vietas pārstāvim, piecpadsmit dienu laikā jāvēršas Valsts migrācijas dienestā personīgi, pa pastu vai elektronisko pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., iesniedzot ārvalstnieka iesniegumu, pases datu lapas un vīzas kopiju. Maksa par reģistrēšanu netiek iekasēta. Iesnieguma forma atrodama Azerbaidžānas Migrācijas dienesta mājaslapā un Latvijas vēstniecības Azerbaidžānā mājaslapā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Azerbaidžānā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.