Angolas Republika

05.01.2021. 14:50

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 straujo izplatību Angolas varas iestādes īsteno dažādus drošības pasākumus vīrusa ierobežošanai. Valsts robežas joprojām ir slēgtas, aviopārvadājumi ir ļoti ierobežotā skaitā, izņemot atsevišķus reisus, kas tiek izpildīti medicīnisku vai humānu apsvērumu dēļ, un ieceļošana Angolā ir atļauta tikai Angolas pilsoņiem vai pastāvīgajiem iedzīvotājiem.

Visiem aviopasažieriem 72 stundas pirms ceļojuma ir jāaizpilda pasažieru informācijas anketa. Informācija par drošības prasībām un saite uz anketu ir pieejama šeit.

Personām, kuras ierodas Angolā ar avioreisu vai izceļo no valsts, ir obligāti jāuzrāda COVID-19 negatīvs tests, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ceļojuma. Visiem ieceļotājiem ir obligāti jāievēro 7 dienu karantīna.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā nestabilo politisko situāciju reģionā, Ārlietu ministrija ceļotājiem iesaka vērtēt vajadzību doties uz Angolu. Pastāvošo terorisma draudu dēļ, uzturoties valstī, iesakām izvairīties no masu pasākumiem un demonstrācijām, kā arī sekot jaunākajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un ievērot vietējās policijas un drošības iestāžu darbinieku norādījumus.

Valsts galvaspilsētā Luandā ir augsts noziedzības līmenis, tādēļ aicinām ceļotājus ievērot piesardzību un neuzturēties ārpus telpām diennakts tumšajā laikā. Tiek ziņots par seksuāla rakstura uzbrukumiem sievietēm gan populāros naktsklubos, gan privātmājās.

Ārlietu ministrija iesaka neapmeklēt Kabindas (Cabinda) provinci, izņemot Kabindas pilsētu, kur bieži notiek cilvēku nolaupīšana un vardarbīgi uzbrukumi ārvalstniekiem. Aicinām izvairīties arī no Ziemeļlundas (Lunda Norte) provinces apmeklējuma, kur vietējās varas iestādes ārvalstniekus var aizturēt vai likt šķēršļus tālākai ceļošanai. Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos ceļot tikai tādu personu vai organizāciju pavadībā, kas pārzina vietējos apstākļus, jo pārvietošanās ārpus Luandas un provinču galvaspilsētas ir apgrūtināta un bīstama.

Lietus sezona valstī ilgst no novembra līdz aprīlim. Šajā laikā ceļotājiem jārēķinās ar plūdiem un izskalotiem ceļiem. Plūdu laikā var tikt pārvietotas un atsegtas kājinieku mīnas.

Vietējie likumi un paražas

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargs sods.

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem neizmantot foto kameras, binokļus vai kartes valdības ēku un militāro objektu tuvumā. Fotogrāfiju uzņemšana pilsētā var piesaistīt varasiestāžu uzmanību, un tās var konfiscēt aprīkojumu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Angolā ir jānoformē vīza. Informāciju par vīzu saņemšanas kārtību var saņemt Latvijā akreditētajā Angolas vēstniecībā Zviedrijā (tālrunis +46 824 28 90; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Vīza nav jānoformē, ja tranzītā ielido Luandas Ceturtā Februāra (Quatro de Fevereiro) lidostā un neuzturas ilgāk par 24 stundām.

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Veselība

Valstī pastāv risks inficēties ar Zikas vīrusu. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā Angolā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.