Alžīrijas Tautas Demokrātiskā Republika

03.08.2019. 09:38
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem rūpīgi vērtēt vajadzību doties uz Alžīriju.  Saistībā ar augsto terorisma draudu līmeni un kopš 2019. gada februāra notiekošajām masu demonstrācijām, kā arī gaidāmajām prezidenta vēlēšanām, Ārlietu ministrija iesaka ievērot piesardzību tūrisma apskates objektu tuvumā un  izvairīties no masu pasākumiem un demonstrācijām.  Ārlietu ministrija aicina sekot jaunākajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un ievērot vietējās policijas un drošības iestāžu darbinieku norādījumus.

Ņemot vērā mainīgo drošības situāciju valstī, Ārlietu ministrija stingri iesaka ceļotājiem atturēties no braucieniem uz valsts reģioniem, kas robežojas ar Lībiju, Mali, Mauritāniju un Nigēru, kā arī Tunisiju (ietver teritoriju 30 km attālumā līdz robežai). Ārlietu ministrija aicina izvairīties no individuālas ceļošanas pa sauszemi visā valsts teritorijā, jo īpaši no došanās uz attāliem apgabaliem Sahāras tuksnesī.

Tāpat iesakām izvairīties no nakts pārbraucieniem, īpaši lauku apvidos, kur joprojām ir augsts uzbrukumu, zādzību un cilvēku nolaupīšanas risks. Ņemot vērā, ka pārvietošanās ārpus pilsētām ir apgrūtināta un bīstama, Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos ceļot tikai tādu personu vai organizāciju pavadībā, kas pārzina vietējos apstākļus.

Vietējie likumi un paražas

Alžīrijā likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ aicinām ceļotājus pirms brauciena rūpīgi ar tiem iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Alžīrijā ir vajadzīga vīza. Informāciju par vīzas saņemšanas kārtību var saņemt Latvijā akreditētajā Alžīrijas vēstniecībā Polijā, Varšavā.

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.