Alžīrijas Tautas Demokrātiskā Republika

29.03.2021. 12:00
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 straujo izplatību Alžīrijas varas iestādes īsteno dažādus drošības pasākumus vīrusa ierobežošanai. Joprojām ir slēgtas sauszemes, gaisa un jūras robežas, nenotiek regulārie starptautiskie lidojumi uz un no Alžīrijas, kā arī nav prāmju satiksmes, bet valstī atļauts ieceļot pilsoņiem un uzturēšanās atļauju turētājiem, kā arī diplomātisko vīzu turētājiem.

Reisā uz Alžīriju uzņems tikai tos pasažierus, kuri uzrādīs negatīvu Covid-19 PCR testa rezultātu, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ceļojuma. Pēc ierašanās Alžīrijā ir jāievēro 14 dienu pašizolācija. Iebraucot valstī kā arī izbraucot no tās tiek mērīta ķermeņa temperatūra.

Lai gan pārvietošanās valsts iekšienē pašlaik ir daļēji atļauta, daudzās provincēs ir ieviesta komandantstunda. Visā Alžīrijas teritorijā ir spēkā pulcēšanās aizliegums, ir jāievēro distancēšanās, ir slēgtas kafejnīcas, teātri un citas izklaides un svinību vietas. Sejas aizsargmaskas lietošana sabiedriskās vietās ir obligāta, tai skaitā taksometros un privātajās automašīnās. Preventīvo pasākumu neievērošanas gadījumā draud naudas sods līdz 10 000 Alžīrijas dināru (~65 EUR) un/vai apcietinājums.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija iesaka ievērot piesardzību tūrisma apskates objektu tuvumā un izvairīties no masu pasākumiem un demonstrācijām. Ārlietu ministrija aicina sekot jaunākajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un ievērot vietējās policijas un drošības iestāžu darbinieku norādījumus.

Ņemot vērā mainīgo drošības situāciju valstī, Ārlietu ministrija stingri iesaka ceļotājiem atturēties no braucieniem uz valsts reģioniem, kas robežojas ar Lībiju, Mali, Mauritāniju un Nigēru, kā arī Tunisiju (ietver teritoriju 30 km attālumā līdz robežai). Ārlietu ministrija aicina izvairīties no individuālas ceļošanas pa sauszemi visā valsts teritorijā, jo īpaši no došanās uz attāliem apgabaliem Sahāras tuksnesī.

Tāpat iesakām izvairīties no nakts pārbraucieniem, īpaši lauku apvidos, kur joprojām ir augsts uzbrukumu, zādzību un cilvēku nolaupīšanas risks. Ņemot vērā, ka pārvietošanās ārpus pilsētām ir apgrūtināta un bīstama, Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos ceļot tikai tādu personu vai organizāciju pavadībā, kas pārzina vietējos apstākļus.

Vietējie likumi un paražas

Alžīrijā likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ aicinām ceļotājus pirms brauciena rūpīgi ar tiem iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Alžīrijā ir vajadzīga vīza. Informāciju par vīzas saņemšanas kārtību var saņemt Latvijā akreditētajā Alžīrijas vēstniecībā Polijā, Varšavā.

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.