Albānijas Republika

14.05.2020. 18:14
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas un jo sevišķi ārpus Baltijas valstīm, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Albānijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Valsts robežas ir slēgtas (izņemot kravu pārvadājumiem). No 2020.gada 23.marta Tirānas starptautiskajā lidostā pārtraukti visi avioreisi, arī iekšzemes sabiedriskais transports daļā valsts nekursē un vairākās pilsētās ir liegums pārvietoties ar privāto transportu. Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Valstī ir  iespējami spontāni nemieri un politiski protesti, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai un ņemt vērā vietējo varas iestāžu norādījumus, būt piesardzīgiem un izvairīties no cilvēku masu pulcēšanās vietām un demonstrācijām.

Albānijas ziemeļu kalnainajos apvidos, kas robežojas ar Kosovas Republiku,  joprojām ir daudz nesprāgušu lādiņu. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot piesardzību un ņemt vērā izvietotos brīdinājumus, apmeklējot minētās teritorijas.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus rūpēties par savu personīgo mantu drošību, tai skaitā  viesnīcu numuros un sabiedriskajā transportā piekrastes kūrortpilsētās un tūristu iecienītās vietās.  

Albānijas ziemeļu reģionos no decembra līdz februārim iespējami plūdi, kas var ietekmēt ceļu satiksmi. Tāpat kalnainos apvidos intensīvas snigšanas laikā var būt traucēta transporta satiksme.

Albānija atrodas seismiski aktīvā zonā, iespējamas zemestrīces. Aicinām ceļotājus sekot līdzi vietējo un starptautisko plašsaziņas līdzekļu sniegtajai informācijai, kā arī vietējās varas iestāžu norādījumiem.

Albānijā ir viens no augstākajiem rādītajiem Eiropā ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaita ziņā. Aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, piedaloties ceļu satiksmē.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot Albānijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas vienā ieceļošanas reizē.  Latvijas nepilsoņi var ieceļot Albānijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 30 dienas vienā ieceļošanas reizē.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Albānijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Nav specifisku norāžu.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.