Albānijas Republika

23.10.2019. 12:18
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Valstī ir  iespējami spontāni nemieri un politiski protesti, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai un ņemt vērā vietējo varas iestāžu norādījumus, būt piesardzīgiem un izvairīties no cilvēku masu pulcēšanās vietām un demonstrācijām.

Albānijas ziemeļu kalnainajos apvidos, kas robežojas ar Kosovas Republiku,  joprojām ir daudz nesprāgušu lādiņu. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot piesardzību un ņemt vērā izvietotos brīdinājumus, apmeklējot minētās teritorijas.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus rūpēties par savu personīgo mantu drošību, tai skaitā  viesnīcu numuros un sabiedriskajā transportā piekrastes kūrortpilsētās un tūristu iecienītās vietās.  

Albānijas ziemeļu reģionos no decembra līdz februārim iespējami plūdi, kas var ietekmēt ceļu satiksmi. Tāpat kalnainos apvidos intensīvas snigšanas laikā var būt traucēta transporta satiksme. Aicinām ceļotājus sekot līdzi informācijai par gaidāmajiem laika apstākļiem plašsaziņas līdzekļos.

Albānijā ir viens no augstākajiem rādītajiem Eiropā ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaita ziņā. Aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, piedaloties ceļu satiksmē.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot Albānijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas vienā ieceļošanas reizē.  

Latvijas nepilsoņi var ieceļot Albānijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 30 dienas vienā ieceļošanas reizē.

Veselība

Nav specifisku norāžu.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.