Ministru prezidents tiekas ar ASV viceprezidentu Ričardu Čeiniju (Valsts kanceleja)

02.12.2014. 19:09


Turpinot darba vizīti Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), šā gada 31. oktobrī Ministru prezidents Aigars Kalvītis tikās ar ASV viceprezidentu Ričardu Čeiniju (Richard B. Cheney).

Ministru prezidents uzsvēra, ka Amerika Savienotās Valstis ir Latvijas sabiedrotais un stratēģiskais partneris, atkārtoti paužot augstu novērtējumu ASV atbalstam Latvijas integrācijai NATO un NATO samita rīkošanai Rīgā 2006. gadā. Par abu valstu ciešo partnerību liecina fakts, ka ASV prezidents Džordžs Bušs pēdējo divu gadu laikā divas reizes ir apmeklējis Rīgu.

Ministru prezidents norādīja, ka ES kaimiņu politika ir Latvijas ilgtermiņa ārpolitikas prioritāte, un iepazīstināja ASV viceprezidentu ar Latvijas pieredzi attīstības sadarbības projektu īstenošanā.

Latvijas valdības vadītājs un ASV viceprezidents apsprieda enerģētikas jautājumus un bija vienisprātis, ka ir svarīgi sadarboties un veikt kopīgus pasākumus enerģētikas drošības jomā.

Amatpersonas pārrunāja aktuālus drošības politikas jautājumus un Ministru prezidents  informēja par Latvijas militārpersonu klātbūtni starptautiskajās operācijās un nākotnes plāniem.

Pārrunājot aktuālos starptautiskos jautājumus, Aigars Kalvītis uzsvēra, ka ir būtiski risināt konfliktus ne tikai ar militāriem līdzekļiem, bet arī dot ieguldījumu valsts atjaunošanā. Līdz ar Latvijas politiskā padomnieka nosūtīšanu uz Afganistānu tiek īstenota jauna - integrētā pieeja starptautiskajām operācijām, kas paredz piedalīšanos stabilizācijas un atjaunošanas posmā pēc militārām operācijām, ieviešot likuma varu un uzlabojot sociāli ekonomisko situāciju.

A.Kalvītis un R.Čeinijs apsprieda politiskos jautājumus, gatavojoties 2008. gada aprīlī paredzētajam NATO samitam Bukarestē.

Ministru prezidents aicināja ASV viceprezidentu sekmēt Latvijas un citu ES valstu pievienošanos ASV bezvīzu programmai iespējami ātrā laikā. Ministru prezidents norādīja, ka vizītē Vašingtonā ieradies arī Latvijas iekšlietu ministrs, kas ir tiešs apliecinājums Latvijas vēlmei īstenot ASV noteiktos drošības kritērijus, lai Latvijas iedzīvotāji vistuvākajā nākotnē varētu ieceļot ASV bez vīzas.

Valsts kanceleja