Raisa apliecina atbalstu bezvīzu režīma ieviešanai ar Latviju (LETA)

02.12.2014. 19:09


ASV valsts sekretāre Kondolīza Raisa un ASV Valsts departaments atbalsta bezvīzu režīma ieviešanu ar Latviju, šādu apliecinājumu vakar, 14. jūnijā, tiekoties ar Raisu, saņēmis ārlietu ministrs Artis Pabriks (TP).

Kā aģentūrai LETA sacīja ministrs, gan Raisa, gan ASV Valsts departaments centīsies pārliecināt ASV Kongresu par bezvīzu režīma ieviešanu ar Latviju.

Raisa tikšanās laikā ar Baltijas valstu ārlietu ministriem pauda arī atbalstu tam, ka septiņas tā saucamās jaunās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis izmanto lobija kompānijas "Dutko Worlwide" pakalpojumus, lai panāktu bezvīzu režīma atbalstu ASV Kongresā.

Pēc Pabrika teiktā, ASV valsts sekretāre paudusi atbalstu arī Latvijas un Baltijas valstu mēģinājumiem veidot labas un pragmatiskas attiecības ar Krieviju.

Formālais tikšanās iemesls esot bijis diplomātisko attiecību nodibināšanas 85. gadadiena. Gan Pabriks, gan Raisa viens otru apsveikuši ar valstu sadarbību 85 gadu garumā. "Jubileja ir pierādījums tam, ka ir iespējams apvienot reālpolitiku ar morālu politiku," sacīja ministrs.

Tā kā tikšanās esot notikusi starp trīs Baltijas valstu ārlietu ministriem no vienas puses un ASV valsts sekretāri no otras, tad tikušas saskaņotas arī valstu pozīcijas tādos jautājumos, kas skar Kosovu, Tuvos Austrumus, Irāku un Afganistānu.

Tikšanās noslēgumā secināts, ka tuvākā iespējamā nākotnē esot nepieciešama pušu tikšanās ārlietu ministru līmenī.

LETA