Barbadosa

30.03.2021. 17:42
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Barbadosas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Barbadosas valsts robežas ir atvērtas, taču ir izstrādāti ieceļošanas noteikumi, kas jāievēro visiem ieceļotājiem.

  • Ierodoties Barbadosā jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ierašanās.
  • 24 stundas pirms ieceļošanas valstī ir jāaizpilda Imigrācijas/Muitas anketa https://travelform.gov.bb/home, kurā jābūt arī informācijai par negatīvu testu. Ieceļojot valstī, ir jāuzrāda elektroniski saņemtais apstiprinājums.

Vairāk informācijas par nosacījumiem ieceļošanai Barbadosā: šeit.

Ierodoties valstī tiek veikta veselības pārbaude. Ieceļojot no valstīm ar augstiem un vidējiem saslimšanas rādītājiem, otrajā vai trešajā dienā pēc ierašanās Barbadosā, tiks veikts atkārtots Covid-19 tests. Gaidot rezultātu jāatrodas pašizolācijā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Valstī pieaudzis bruņotu laupīšanu un vardarbīgu noziegumu risks.

Festivālu sezonas laikā aicinām neapmeklēt nomaļas vietas, kā arī ievērot piesardzību ielu ballītēs diennakts tumšajā laikā. Vietējā policija neiesaka nēsāt spilgtas un uzkrītošas rotaslietas, īpaši Bridžtounas apkārtnē.

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Pārvietojoties jāizmanto licenzēti taksometri.

Vietējie likumi un paražas

Kamuflāžas apģērba nēsāšana ir aizliegta. Par apģērba nēsāšanu vai importu var piespriest ievērojamus naudas sodus un apģērbs tiks konfiscēts.

LGBT kopienas pārstāvju attiecības publiskā vietā var tikt uztvertas neviennozīmīgi. Attiecību demonstrēšana publiski var izraisīt negatīvu, naidīgu attieksmi vai pat draudēt ar ieslodzījumu.

Narkotiku glabāšana vai pārvešana ir smags noziegums, par ko draud naudas sods 25 līdz 70 tūkstoši USD un cietumsods 5 līdz 25 gadi vai pat mūža ieslodzījums.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot Barbadosā bez vīzas ar uzturēšanos līdz 90 dienām jebkurā 180 dienu laikaposmā. Par Latvijas nepilsoņu ieceļošanu Barbadosā aicinām vērsties Lielbritānijas vēstniecībā Rīgā.

Veselība

Reģionā pieaug Zikas vīrusa izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Tāpat reģionā konstatēta saslimšana ar Čikunguņjas drudzi un Denges drudzi.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.