Gabonas Republika

17.09.2020. 19:50
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

  • Ierobežojumi starptautiskajiem avio lidojumiem ir mazinājušies. Tagad vienai aviokompānijai ir atļauts izpildīt divus lidojums nedēļā, sauszemes un jūras robežas vēl joprojām ri slēgtas;
  • visiem, kuri ieceļo Gabonā ir jāievēro 15 dienu pašizolācija;
  • sabiedriskās vietās ir jālieto maskas. Iepriekšminēto noteikumu neievērošana var tikt sodīta ar naudas sodu un sabiedrisko darbu.

Drošības situācija

Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, vēršam Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Kopš 2016. gada prezidenta vēlēšanām Gabonā politiskā situācija ir nestabila, starp demonstrantiem un drošības spēkiem iespējamas vardarbīgas sadursmes. Aicinām neapmeklēt vietas, kur notiek demonstrācijas un mītiņi. Nemieru laikā policija veic personu pārbaudi, tādējādi aicinām vienmēr līdzi ņemt personu apliecinošus dokumentus.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus Gabonā vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas un turēt drošībā dokumentus. Ceļojot ar automašīnu, neatstāt automašīnas salonā redzamā vietā personīgas mantas, somas, viedtālruņus, dokumentus. Valstī ir konstatēti arī laupīšanas (dažkārt bruņoti) gadījumi. Aicinām pilnībā izvairīties no pastaigām vienatnē nakts laikā.

Gvinejas līcī ir bijuši bruņoti uzbrukumi komerciāliem kuģiem. Aicinām būt piesardzīgiem, ceļojot piekrastes ūdeņos.

 Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Gabonā ir nepieciešama vīza. Informāciju par vīzas noformēšanas iespējām var noskaidrot, sazinoties ar Gabonas vēstniecību Maskavā (Tālr.: (7-499) 241 00 80, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ).

 Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711  vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Tā kā Gabonā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.