Gabonas Republika

05.04.2021. 16:46
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Gabonas Republikas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Ieceļojot Gabonā ir jāuzrāda negatīvs  polimerāzes ķēdes reakcijas (PCR) testa apliecinājums, kurš nav vecāks par 3 dienām.
  • Lidojumu ierobežojumi ir atviegloti, ļaujot veikt trīs lidojumus vienai aviokompānijai nedēļā. Slēgtas sauszemes un jūras robežas.
  • Ieceļojot Gabonā, lidostā tiks veikts Covid-19 tests. Pēc testa veikšanas ir ieteicama 48 stundu pašizolācija, līdz testa rezultātu saņemšanai. Ja tests būs negatīvs, jums tiks izsniegts sertifikāts, kurš derīgs 14 dienas. Sertifikāru var atjaunot veicot atkārtotu testu. Ja testa rezultāts būs pozitīvs, jums būs jādodas pašizolācijā un strikti jāievēro Gabonas varas iestāžu norādījumi. 
  • Sabiedriskās vietās ir jālieto maskas. Šo noteikumu neievērošana var tikt sodīta ar naudas sodu un sabiedrisko darbu.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Gabonā politiskā situācija ir nestabila, starp demonstrantiem un drošības spēkiem iespējamas vardarbīgas sadursmes. Aicinām neapmeklēt vietas, kur notiek demonstrācijas un mītiņi. Nemieru laikā policija veic personu pārbaudi, aicinām vienmēr līdzi ņemt personu apliecinošu dokumentu.

Aicinām ceļotājus Gabonā vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas un turēt drošībā personu apliecinošos dokumentus. Ceļojot ar automašīnu, neatstāt automašīnas salonā redzamā vietā personīgas mantas, somas, viedtālruņus, personu apleicinošos dokumentus. Valstī ir konstatēti arī laupīšanas (dažkārt bruņoti) gadījumi. Aicinām pilnībā izvairīties no pastaigām vienatnē nakts laikā.

Gvinejas līcī ir bijuši bruņoti uzbrukumi komerciāliem kuģiem. Aicinām būt piesardzīgiem, ceļojot piekrastes ūdeņos.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Gabonā ir nepieciešama vīza. Informāciju par vīzas noformēšanas iespējām var skaidrot Gabonas vēstniecībā Maskavā, tālr: +74992410080, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.Tā kā Gabonā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.