Beliza

21.10.2020. 10:41
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatīšanos, Belizas varas iestādes īsteno dažādus drošības pasākumus vīrusa ierobežošanai. Sauszemes robežas ir slēgtas. No 2020.gada 1.oktobra Philip Goldson starptautiskajā lidostā ir atsākta darbība ar ļoti ierobežotu reisu skaitu un strikti definētiem nosacījumiem dažādām ieceļotāju kategorijām. Personām, kas vēlētos ieceļot Belizē tūrisma nolūkā, pirms ierašanās Belizē ir lejupjāielādē Belize Health App aplikācija un jāaizpilda prasītā informācija; jārezervē apmešanās vieta Gold Standard apstiprinātā viesnīcā; ne agrāk kā 72 h pirms iekāpšanas lidmašīnā jāveic COVID-19 tests un tā rezultātam jābūt negatīvam. Ja tests nebūs veikts pirms lidojuma, tas būs jāizdara tūlīt pēc ierašanās valstī, testa izmaksas 50 USD apmērā sedzot no saviem līdzekļiem.

Valstī obligāta prasība ir sejas aizsargmasku lietošana un sociālās distances ievērošana. Vienuviet nedrīkst pulcēties vairāk kā 10 personas. Ir slēgti bāri, naktsklubi, krogi, kazino, spēļu zāles un diskotēkas. Slēgtas izglītības iestādes, nenotiek sociālie, sporta un kultūras pasākumi. Aktuālā informācija atrodama Belizas valdības Preses biroja Facebook vietnē.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Belizā ir viens no augstākajiem slepkavību rādītājiem uz vienu iedzīvotāju pasaulē. Ir pieaudzis vardarbīgu incidentu skaits arī pret tūristiem, tāpēc aicinām ceļotājus rūpēties par savu personīgo drošību, kā arī ievērot īpašu piesardzību uzturoties Belizas/Gvatemalas pierobežā.

Viesuļvētru sezona Belizā parasti ilgst no jūnija līdz novembrim. Aicinām sekot Pasaules Meteoroloģijas organizācijas un Nacionālā viesuļvētru centra atjauninājumiem vietējā un starptautiskā mērogā.

Valsts dienvidu daļā, jo īpaši Stīnkrīkā un Toledo, lietavu periodā iespējami plūdi.

Vietējie likumi un paražas

Valstī noteikti bargi sodi par jebkāda veida narkotiku lietošanu, izplatīšanu, uzglabāšanu vai pārvadāšanu.

Pārliecinieties, vai jums ir pietiekami daudz naudas, jo ne vienmēr ir iespējams samaksāt ar karti.

Vienmēr glabājiet savas pases un autovadītāja apliecības kopijas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Belizā var ieceļot bez vīzas ar uzturēšanos līdz 30 dienām. Latvijas nepilsoņus par ieceļošanas kārtību Belizā ministrija aicina sazināties ar Lielbritānijas vēstniecību Latvijā un/vai Belizas Augsto Komisiju (Belize High Commision).

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no ieceļošanas valstī.

Noderīga informāciju par vietējiem ceļojumiem skatāma Belizas Tūrisma valdes mājaslapā.

Veselība

Belizā ir ierobežotas iespējas saņemt medicīnisko palīdzību, neatliekamās medicīniskās palīdzības tālruņa numurs 911.

Nopietnos medicīniskos gadījumos pacienti parasti tiek evakuēti uz ASV (uz pacienta rēķina). Pārliecinieties, vai jums ir atbilstoša ceļojuma veselības apdrošināšana un pieejami līdzekļi, lai segtu jebkuras ārstniecības izmaksas ārzemēs un repatriāciju.

Belizā pastāv risks inficēties ar dzelteno drudzi un Zika vīrusu. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā Belizā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.