Singapūras Republika

16.10.2020. 18:26

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Singapūras varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai

Ieceļošanai Singapūrā piemēro ieceļošanas ierobežojumus:

  • Singapūrā netiek ielaisti ārvalstnieki ieceļojot valstī īstermiņā;
  • Ilgtermiņa iebraukšanai Singapūrā ir jāsaņem atļauja;
  • Ikvienam, kam tiek piešķirta atļauja ieceļot Singapūrā ir jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Detalizēta informācija par ieceļošanas ierobežojumiem atrodama šeit.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija.

Noziedzība Singapūrā parasti ir nevardarbīga – tiek zagtas rokassomas, apzagtas automašīnas, aplaupīti ārvalstu tūristi pārsvarā nakts stundās. Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Publiskās vietās un uz ielām neiesakām nēsāt dārgas rotaslietas, lielas naudas summas vai vērtīgus priekšmetus, piemēram, viedtālruņus un fotoaparātus.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Singapūrā var ieceļot bez vīzas, ar uzturēšanās laiku līdz 90 dienām. Latvijas nepilsoņiem ir jāsaņem vīza. Elektroniskajai vīzai jāpiesakās Singapūras Imigrācijas dienesta mājas lapā. Pases derīguma termiņam ir jābūt vismaz 6 mēnešus pēc izceļošanas no Singapūras.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā Singapūrā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā: Adrese: Allen & Gledhill LLP, One Marina Boulevard #28-00, Singapore, Tālrunis: +65 6890 7901, Fakss: + 65 6302 3088 E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Goda konsuls - Penija Go (Penny Goh), kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.