Seišelu salas

31.12.2020. 17:17
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Seišelu salu varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

No 2020.gada 28.decembra līdz 2021.gada 31.janvārim Seišelu salu valdība noteikusi papildus ierobežojumus ieceļotājiem no Apvienotās Karalistes, nosakot gan kategorijas, kurām ieceļošana nav liegta, gan obligātu 10 dienu pašizolāciju valsts noteiktā uzturēšanās vietā pēc ieceļošanas.

Seišelu salu Veselības departaments ir izstrādājis ieceļošanas nosacījumus iebraucējiem, repatriantiem un darba atļauju turētājiem, ar vadlīnijām un ieceļošanas prasībām var iepazīties šeit .

Seišelu salās var ieceļot iebraucēji no valstīm ar zemiem un vidējiem saslimšanas rādītājiem, kā arī no valstīm, kurām piešķirts “īpašs statuss”. Atļauto valstu saraksts regulāri tiek atjaunots un ar to var iepazīties šeit .

Pirms ieceļošanas lūdzam pārliecināties par tiesībām ieceļot Seišelu salās un izvirzītajām prasībām attiecībā uz COVID-19 testu, nepieciešamību pašizolēties un ierobežojumiem Seišelu salu Veselības ministrijas mājas lapā: http://www.health.gov.sc/index.php/covid-19/guidelines/

Saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatīšanos Seišelu salās ir mīkstināti vīrusa izplatīšanās ierobežojošie pasākumi:

  • ēdināšanas iestādes un veikali atsāk darbību, bet sociālās distancēšanas noteikumi paliek spēkā;
  • ir atļautas iekštelpu publiskās izrādes, konferences un sanāksmes, bāri, kazino, sporta sacensības (bez skatītājiem), vingrošanas un fitnesa telpas, kinoteātri un piekrastes iestādes atsāk darbību. Visiem šo pasākumu organizatoriem jāsaņem Seišelu salu Veselības ministrijas atļauja;
  • ir atļautas pludmales aktivitātes, kurās piedalās ģimenes locekļi no vienas mājsaimniecības. Tomēr pludmales publiski pasākumi nav atļauti;
  • ierobežojošie pasākumi var mainīties īsā laikā. Lai iegūtu plašāku informāciju, jums jākonsultējas ar Seišelu salu Veselības ministriju un jāseko līdz jaunākajiem notikumiem vietējos plašsaziņas līdzekļos.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Seišelu salās ir palielinājies noziedzības līmenis: ielaušanās, laupīšanas, sīkas zādzības gan pret iedzīvotājiem, gan ārvalstu tūristiem. Visbiežāk tiek zagtas rokassomas, apzagtas automašīnas un pārsvarā nakts stundās tiek aplaupīti ārvalstu tūristi. Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, un tās glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības.

Esiet modri un, atrodoties ārpus viesnīcas, izmantojiet mobilo tālruni ar viesabonēšanas iespējām, lai to varētu izmantot ārkārtas situācijā.

Ievērojiet piesardzību atsevišķos Seišelu salu rajonos un arī populārākajās vietās kā Bevalonnā (Beau Vallon) un galvaspilsētā Viktorijā (Victoria), it īpaši diennakts tumšajā lakā.

Seišelu salās ir iespējami teroristu uzbrukumi.

Vietējie likumi un paražas

Narkotiku lietošana un kontrabanda Seišelu salās ir nopietns pārkāpums. Atpūta pludmalē un sauļošanās tiek stingri kontrolēta – nūdisms ir sodāms pārkāpums.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Seišelu salās var ieceļot bez vīzas, ar uzturēšanās laiku līdz 30 dienām 6 mēnešu laikā. Latvijas nepilsoņiem informāciju par to, vai ir nepieciešama vīza, var saņemt Lielbritānijas vēstniecībā  Rīgā.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.