Paragvajas Republika

14.01.2021. 21:30
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Paragvajas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Ir atsākti starptautiskie komercreisi uz noteiktām Latīņamerikas valstīm un ir paredzēts viens tiešais reiss uz Eiropu (Madride). Ieceļošana ārzemniekiem ir atļauta, uzrādot negatīvu COVID-19 testu, kurš veikts ne vēlāk, ka 72 stundas pirms ieceļošanas Paragvajā. Bērni līdz 10 gadu vecumam ir atbrīvoti no testa prasības. 24 stundas pirms ieceļošanas jāaizpilda veselības karte Paragvajas Veselības ministrijas vietnē un piešķirto QR kodu jābūt gatavam uzrādīt aviokompānijas un sauszemes transporta pārstāvjiem. Nepieciešama medicīniskā apdrošināšana, kura sedz arī ar COVID-19 saslimšanu saistītus izdevumus (testi, hospitalizācija u.c.). Nerezidējošiem ārvalstniekiem, kuri ir bijuši Apvienotajā Karalistē, no 7.janvāra ieceļošana Paragvajā ir liegta.

3.oktobrī Paragvajas valdībā atviegloja karantīnas ierobežojumus galvaspilsētā Asunsjonā un Centrālā reģionā. Tika pārskatīts atļauto pasākumu dalībnieku skaits.  

Sejas aizsargmaskas ir obligātas sabiedriskajā transportā un tiek rekomendēt tās lietot citās sabiedriskās vietās.

Paragvajas robežas ir slēgtas. Atļauti tikai repatriācijas avioreisi. Paragvajas nerezidentiem nav atļauts izmantot Asunsjonas lidostu tranzītam.

Informācija par konkrētiem atvieglojumiem ir Veselības ministrijas mājas lapā (spāņu valodā): https://www.mspbs.gov.py

Patlaban valstī spēkā ir karantīnas režīma trešās fāzes noteikumi: ēdināšanas iestādes nav atvērtas pilnā apjomā un apkalpošana notiek pēc iepriekšēja pieraksta; sporta zāles apmeklējums tikai pēc pieraksta; kopējās ārtelpu sporta aktivitātēs atļauts piedalīties ne vairāk kā diviem cilvēkiem; pasākumos nepieciešams ievērot distancēšanos; pasākumos baznīcās nedrīkst uzturēties vairāk par 20 cilvēkiem; privātā autotransportā drīkst pārvietoties līdz 4 personām; atvērtas privātskolas ar ne vairāk kā 10 skolēniem vienā klasē, pārējās mācību iestādes ir slēgtas līdz nenoteiktam laikam. Valstī ir noteikta komandantstunda no plkst. 24.00 līdz 5.00.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ielu noziedzība, tostarp zādzības un uzbrukumi, ir bieži sastopami valsts lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām būt īpaši piesardzīgiem. Ceļojot no lidostas, aicinām izvēlēties reģistrētas taksometru firmas. Pārvietojoties pa pilsētu, aicinām izvairīties izmantot sabiedrisko transportu un pasūtīt taksometru viesnīcā. Aicinām pievērst uzmanību personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.). Izvairieties izņemt skaidru naudu no automātiem, kas atrodas tieši uz ielas. Neapmeklējiet nomaļas un maz apgaismotas pilsētas ielas diennakts tumšajā laikā. Tūristu policijas tālrunis palīdzības saņemšanai galvaspilsētā Asunsjonā: +595 21 446 608 vai +595 21 449 020.

Valstī īpaši galvaspilsētā iespējamas demonstrācijas. Demonstranti mēdz bloķēt galvenos ceļus, kas var izraisīt ierobežojumus sabiedriskā transporta kustībā. Ārlietu ministrija stingri iesaka ievērot lielu piesardzību, atrodoties šādu konfliktu tuvumā, un izvairīties no vietām, kur pulcējas liels cilvēku skaits, kā arī sekot līdzi notikumu gaitai ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību un ievērot vietējo iestāžu norādījumus.

Lietus sezonā daudzas provinces var ciest no plūdiem. Plūdi var izraisīt plašus bojājumus transporta infrastruktūrā, kā arī smagas dabas stihijas skartajos reģionos var tikt evakuēti cilvēki. Aicinām ievērot vietējo iestāžu norādījumus un sekot ziņām vietējos plašsaziņas līdzekļos.

Vietējie likumi un paražas

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi un tiek piespriests ļoti ilgs ieslodzījuma termiņš. Cietumsods šādos gadījumos ir obligāts un drošības naudu neļauj iemaksāt.

Ceļotājiem ieteicams vienmēr nēsāt līdzi kādu personu apliecinošu dokumentu, ārvalstu ieceļotājiem ieteicams vienmēr līdzi nēsāt pases datu lapas un ieceļošanas zīmoga kopiju.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot Paragvajā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas nepilsoņiem par vīzas nepieciešamību nepieciešams pirms ceļojuma sazināties ar Paragvajas vēstniecību Vācijā. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam vēl 6 mēneši pēc ceļojuma beigām.

Veselība

Brīdinām, ka Karību jūras baseina un Dienvidamerikas valstīs, tai skaitā Paragvajā, fiksēti Čikunguņjas, Zikas vīrusa un Denges drudža uzliesmojumi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda konsulu Paragvajā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.Tā kā Paragvajā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.