Maltas Republika

23.07.2020. 08:04
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 vīrusa ierobežojošo pasākumu mīkstināšanu, Malta pakāpeniski atver robežas: no 2020.gada 1.jūlija darbu atsāk Maltas starptautiskā lidosta, bet pagaidām Maltā atļauts ieceļot tikai no “drošā saraksta” valstīm, tajā skaitā Latvijas. “Drošo valstu” saraksts tiks regulāri atjaunots. Papildus informāciju var skatīt šeit. Ierodoties valstī, ir jāaizpilda divas speciālas veidlapas (tās var atrast šeit sadaļā Flying to Malta and your stay here), kurā ir jānorāda informācija par uzturēšanās valstīm pirms ceļojuma uz Maltu, kā arī jāatstāj ziņas par savu atrašanās vietu Maltā un kontaktinformācija. Ceļotājiem no “drošajām valstīm” ieceļojot nav jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Ir atsākuši kursēt pasažieru prāmji, taču kruīza kuģiem iebraukšana Valetas ostā ir liegta. Izmantojot sabiedrisko transportu vai apmeklējot iestādi ir prasība lietot sejas masku. Valstī pakāpeniski darbu atsāk muzeji, sporta zāles, frizētavas, peldbaseini, restorāni un bāri, taču ar ierobežotu apmeklētāju skaitu, kā arī tie ir aicināti valkāt sejas maskas, kur iespējams, un ieturēt 2 m distanci starp personām.

Personas, kuras uzturas Maltā, aicinām sekot līdzi atbildīgo dienestu sniegtajiem norādījumiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (piemēram, automašīnās), pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.   

Vietējie likumi un paražas

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud gan bargi naudassodi, gan ieslodzījums.

 Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Maltā drīkst uzturēties bez vīzas 90 dienas pusgadā, ja ceļojuma mērķis ir īslaicīga privāta vizīte vai tūrisms. Latvijas pilsoņi var ieceļot Maltā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Itālijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.