Maltas Republika

04.04.2021. 20:25
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Maltas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

Ieceļošana Maltā ar starptautiskajiem avio un jūras satiksmes pārvadātājiem ir atļauta no “koridora valstīm”.

Visām personām, kas ieceļo Maltā, ir jāaizpilda un jāiesniedz avio pārvadātājam vai atbildīgo dienestu darbiniekiem divas veidlapas:

1.    Ceļojuma veidlapa;

2.    Pasažiera veidlapa.

Atkarībā no valsts, kurā persona uzturējusies pirms ieceļošanas Maltā, atšķiras testa veikšanas prasības. Pēc valstu saslimstības rādītājiem, ir noteiktas trīs riska valstu grupas. Informācija par valstu sarakstiem tiek regulāri atjaunota, sīkāk skatīt šeit. 

  • Zaļā – jāaizpilda veidlapas, nav nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu un nav jāievēro pašizolācija, ja persona 14 dienu laikā pirms ieceļošanas nav uzturējusies citās riska grupu valstīs;
  • Dzintara – tostarp Latvija, jāaizpilda veidlapas, pirms izceļošanas uz Maltu ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR testa rezultāts (ne vecāks kā 72h). Pēc ierašanās Maltas Starptautiskajā lidostā personas izlases kārtībā var tikt lūgtas veikt papildus Covid-19 testu;
  • Sarkanā – jāaizpilda veidlapas, var ieceļot ar noteikumu, ka 14 dienas pirms ieceļošanas Maltā ir pavadītas kādā no “koridora” valstīm. Ieceļojot ieteicams uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu (ne vecāks kā 72h).

Ārvalstu pilsoņiem un Maltas nerezidentiem ir noteikts ierobežojums brīvi pārvietoties starp Maltu un Apvienoto Karalisti. Personām, kam jāieceļo Maltā būtiskas nepieciešamības dēļ, iepriekš ir jāsaņem Maltas sabiedrības veselības uzraudzības iestādes atļauja, rakstot uz e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Restorānu darba laiks no plkst. 5:00 līdz plkst. 24:00. Aizliegta pulcēšanās sabiedriskās vietās, gan iekštelpās, gan ārā jālieto sejas maskas un jāievēro 2 metru distanci. Sejas masku var nelietot bērni līdz 3 gadu vecumam un invalīdi pēc ārsta norādēm, kā arī personas sporta aktivitāšu laikā. Par ierobežojumu neievērošanu var tikt noteikts sods.

Personas, kuras uzturas Maltā, aicinām sekot līdzi atbildīgo dienestu sniegtajiem norādījumiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (piemēram, automašīnās), pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.   

Vietējie likumi un paražas

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud gan bargi naudassodi, gan ieslodzījums.

 Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Maltā drīkst uzturēties bez vīzas 90 dienas pusgadā, ja ceļojuma mērķis ir īslaicīga privāta vizīte vai tūrisms. Latvijas pilsoņi var ieceļot Maltā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Itālijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.