Luksemburga

04.04.2021. 20:06
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Luksemburgas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Izmantojot gaisa satiksmi ES pilsoņi var brīvi ieceļot Luksemburgā, uzrādot negatīvu Covid-19 testa apliecinājumu, kurš ir veikts vismaz 72 stundas pirms ieceļošanas. Bezmaksas Covid-19 testu iespējams veikt lielajos Luksemburgas testēšanas centros. Attiecībā uz ES pilsoņu ģimenes locekļiem – trešo valstu pilsoņiem, ieceļošanai var tikt pieprasīti papildus dokumenti un pierādījumi par radniecību. Ieceļojot pa sauszemi, negatīvs Covid-19 testa apliecinājums nav nepieciešams. 

Sejas aizsargmasku valkāšana ir obligāta publiskās vietās, ievērojot 2 metru distanci. Apciemojumi mājās atļauti ne vairāk kā 2 personām ārpus  mājsaimniecības. Kafejnīcas, bāri un restorāni ir slēgti, tiek atļauta piegāde un ēdienu līdzņemšana. Aizliegts lietot alkoholiskos dzērienus publiskās vietās. Stingri ierobežojumi veikalu apmeklējumiem, sporta un kultūras nodarbībām.

No plkst. 23.00 līdz  06.00 Luksemburgā ir noteikta komandantstunda – personu atrašanās un pārvietošanās publiskās vietās ir aizliegta. Starp izņēmuma situācijām - valsts tranzīts pa autoceļu vai došanās uz lidostu/dzelzceļa staciju, lai ceļotu uz ārvalstīm vai atgrieztos no ārvalstīm. Vairāk informācijas pieejams šeit: https://covid19.public.lu/en/sanitary-measures/curfew.html

Sīkāka informācija par ierobežojumiem un izņēmumiem ir pieejama šeit:  https://covid19.public.lu/en.html

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Lai arī noziedzības līmenis valstī ir zems, aicinām ceļotājus pievērst uzmanību  personīgo mantu drošībai un neatstāt tās bez uzraudzības, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu.

Vietējie likumi un paražas

Alkohola lietošana ir legāla personām no 16 gadu vecuma, taču par atrašanos alkohola reibumā un nekārtību izraisīšanu publiskās vietās persona var saņemt bargu naudas sodu un arestu uz diennakti.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Luksemburgā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Luksemburgā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: https://www.euro.who.int/en/countries/andorra

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda konsulu Luksemburgā vai ar Latvijas vēstniecību Beļģijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.