Luksemburga

14.10.2020. 15:01
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Luksemburgas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

ES pilsoņi var brīvi ieceļot Luksemburgā, neveicot COVID testu. Attiecībā uz ES pilsoņu ģimenes locekļiem – trešo valstu pilsoņiem, ieceļošanai var tikt pieprasīti papildus dokumenti un pierādījumi par radniecību (sīkāka informācija pieejama šeit https://covid19.public.lu/en/travellers/visiting-luxembourg.html).

Luksemburgas valdība rekomendē masku valkāšanu publiskās vietās, kur nav iespējams ievērot 2 metru distanci (piemēram, sabiedriskajā transportā, lielveikalos, publiskos pasākumos). Sīkāka informācija pieejama šeit:  https://covid19.public.lu/en.html

Atsākusies veikalu, skolu, restorānu un bāru un citu iestāžu darbība, tomēr atrodoties publiskās vietās ir jāievēro 2 metru distance, sabiedriskās ēdināšanas vietās pie galdiņa var sēdēt līdz 4 cilvēkiem saglabājot distanci. Vietās, kur nav iespējams ievērot distanci, piemēram, sabiedriskajā transportā, lielveikalos u.tml., ir jāvalkā sejas maska vai cits degunu un muti nosedzošs apģērba gabals, piemēram, šalle.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Lai arī noziedzības līmenis valstī ir zems, aicinām ceļotājus pievērst uzmanību  personīgo mantu drošībai un neatstāt tās bez uzraudzības, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu.

Vietējie likumi un paražas

Alkohola lietošana ir legāla personām no 16 gadu vecuma, taču par atrašanos alkohola reibumā un nekārtību izraisīšanu publiskās vietās persona var saņemt bargu naudas sodu un arestu uz diennakti.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Luksemburgā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Luksemburgā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: https://www.euro.who.int/en/countries/andorra

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda konsulu Luksemburgā vai ar Latvijas vēstniecību Beļģijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.