Argentīnas Republika

29.03.2021. 12:13
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Argentīnas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Argentīnā var ieceļot tikai Argentīnas pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji. Ārvalstniekiem ieceļošana Argentīnā ir liegta, izņemot gadījumus, kad to pieļauj Argentīnas migrācijas dienests.

Prasības ieceļotājiem:

  • Visām personām (izņemot bērnus jaunākus par 6 gadiem) pirms iekāpšanas lidmašīnā ir jāuzrāda negatīva Covid-19 PCR testa rezultāts, kas nav vecāks par 72 stundām. No testa prasības atbrīvoti ir gaisa kuģu apkalpes locekļi, kā arī personas, kas plāno šķērsot valsti tranzītā mazāk nekā 24 stundu laikā.
  • Visām personām, kas ieceļo vai šķērso valsti tranzītā, 48 stundas pirms ceļojuma jāaizpilda apliecinājums, kurā ir jānorāda dati par sevi, savu plānoto uzturēšanās vietu Argentīnā, kā arī tajā ir jāreģistrē sava Covid-19 testa rezultāti.
  • Visiem ieceļotājiem ir nepieciešams autorizēties vietnē https://www.argentina.gob.ar/circular cirkulārās atļaujas “Certificado Único de Circulación” saņemšanai. Ņemot vērā, ka pārvietošanās valstī starp reģioniem ir ļoti ierobežota un tiek kontrolēta, cirkulārā atļauja ir vienmēr jānēsā līdzi, kad nepieciešams doties uz kādu citu valsts reģionu (tajā skaitā uz lidostu, lai izlidotu no valsts).
  • Visiem ieceļotājiem (izņemot atsevišķu kategoriju ceļotājiem un pasažieriem, kas šķērso valsti tranzītā līdz 24 h) ieceļojot Argentīnā ir jāievēro 10 dienu pašizolācija.
  • Ārvalstniekiem, kuriem Argentīnas migrācijas dienests ir piešķīris atļauju ieceļot, ir obligāti jābūt veselības apdrošināšanas polisei, kas paredz segt arī izdevumus koronavīrusa saslimšanas gadījumā: ārstēšanos slimnīcā vai uzturēšanos pašizolācijā.

Vīrusa izplatību ierobežojošie pasākumi valstī šobrīd ir spēkā līdz 9.aprīlim. Publiskās vietās sejas aizsargmaskas lietošana ir obligāta. Atsevišķās provincēs bez iepriekšēja brīdinājuma var tikt ieviesta komandantstunda. Par ierobežojumu neievērošanu tiek piemēroti naudas sodi. Ierobežojumi valsts provincēs var atšķirties, tādēļ aicinām sekot vietējās varas iestāžu paziņojumiem. Prezidenta dekrēti saistībā ar ierobežojošajiem pasākumiem valstī tiek publicēti Argentīnas Veselības ministrijas mājas lapā (spāņu valodā).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Valstī ir izplatīta ielu noziedzība, kabatzagļi (bieži arī sievietes) darbojas grupās, izmantojot dažādas uzmanības novēršanas metodes, tādēļ aicinām pievērst uzmanību personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.). Ielu zādzības var izvērsties vardarbīgas, īpaši ārpus Kaminito (Caminito) tūristu rajona. Tūristu policijas tālrunis palīdzības saņemšanai angļu valodā: +54 911 5050 9260/3293 zvanot no mobilā tālruņa vai 155 5050 9260/3293 zvanot no vietējā tālruņa (pieejams 24 stundas).

Valstī iespējamas demonstrācijas, kas var pāraugt vardarbīgos grautiņos. Demonstranti mēdz bloķēt galvenos ceļus, kas var izraisīt ierobežojumus sabiedriskā transporta kustībā. Ārlietu ministrija stingri iesaka ievērot lielu piesardzību, atrodoties šādu konfliktu tuvumā, un izvairīties no vietām, kur pulcējas liels cilvēku skaits, kā arī sekot līdzi notikumu gaitai ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību un ievērot vietējo iestāžu norādījumus.

Lietus sezonā daudzas ziemeļu provinces var ciest no plūdiem, kas var izraisīt bojājumus transporta infrastruktūrā. Aicinām ievērot vietējo iestāžu norādījumus un sekot ziņām vietējos plašsaziņas līdzekļos.

Vietējie likumi un paražas

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi un tiek piespriests ļoti ilgs ieslodzījuma termiņš.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot Argentīnā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas gada laikā. Latvijas nepilsoņiem par vīzas nepieciešamību nepieciešams pirms ceļojuma sazināties ar Argentīnas vēstniecību Somijā. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam vēl 6 mēneši pēc ceļojuma beigām.

Veselība

Brīdinām, ka Karību jūras baseina un Dienvidamerikas valstīs, tai skaitā Argentīnā, fiksēti Čikunguņjas, Zikas vīrusa un Denges drudža uzliesmojumi, kā arī atsevišķos reģionos risks inficēties ar dzelteno drudzi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā Argentīnā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.