Argentīnas Republika

21.10.2020. 12:51
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Argentīnas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. No 2020.gada 1.aprīļa Argentīna ļauj ieceļot valstī tikai savas valsts pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem. Ārvalstniekiem ieceļošana Argentīnā ir liegta. Līdz 25.oktobrim ir apturēti visi regulārie starptautiskie lidojumi, lai gan valdība var atļaut kravas lidojumus un ierobežotu skaitu ārkārtējo starptautisko lidojumu.

Tikai ceļotāji ar apstiprinātu starptautiskā lidojuma rezervāciju 24 stundas pirms lidojuma drīkst pārvietoties no provincēm uz Buenosairesu. Iebraukšana starptautiskajā lidostā ir atļauta tikai uzrādot derīgu aviobiļeti. Pārvietošanās pa sauszemi tiek kontrolēta.

Vispārējā obligātā karantīna valstī ir pagarināta līdz 25.oktobrim. Publiskās vietās sejas aizsargmaskas lietošana ir obligāta. Par ierobežojumu neievērošanu tiek piemēroti naudas sodi. Ierobežojumi valsts provincēs var atšķirties, tādēļ aicinām sekot vietējās varas iestāžu paziņojumiem. Prezidenta dekrēti saistībā ar ierobežojošajiem pasākumiem valstī tiek publicēti Argentīnas Veselības ministrijas mājas lapā (spāņu valodā).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Valstī ir izplatīta ielu noziedzība, kabatzagļi (bieži arī sievietes) darbojas grupās, izmantojot dažādas uzmanības novēršanas metodes, tādēļ aicinām pievērst uzmanību personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.). Ielu zādzības var izvērsties vardarbīgas, īpaši ārpus Kaminito (Caminito) tūristu rajona. Tūristu policijas tālrunis palīdzības saņemšanai angļu valodā: +54 911 5050 9260/3293 zvanot no mobilā tālruņa vai 155 5050 9260/3293 zvanot no vietējā tālruņa (pieejams 24 stundas).

Valstī iespējamas demonstrācijas, kas var pāraugt vardarbīgos grautiņos. Demonstranti mēdz bloķēt galvenos ceļus, kas var izraisīt ierobežojumus sabiedriskā transporta kustībā. Ārlietu ministrija stingri iesaka ievērot lielu piesardzību, atrodoties šādu konfliktu tuvumā, un izvairīties no vietām, kur pulcējas liels cilvēku skaits, kā arī sekot līdzi notikumu gaitai ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību un ievērot vietējo iestāžu norādījumus.

Lietus sezonā daudzas ziemeļu provinces var ciest no plūdiem, kas var izraisīt bojājumus transporta infrastruktūrā. Aicinām ievērot vietējo iestāžu norādījumus un sekot ziņām vietējos plašsaziņas līdzekļos.

Vietējie likumi un paražas

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi un tiek piespriests ļoti ilgs ieslodzījuma termiņš.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot Argentīnā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas gada laikā. Latvijas nepilsoņiem par vīzas nepieciešamību nepieciešams pirms ceļojuma sazināties ar Argentīnas vēstniecību Somijā. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam vēl 6 mēneši pēc ceļojuma beigām.

Veselība

Brīdinām, ka Karību jūras baseina un Dienvidamerikas valstīs, tai skaitā Argentīnā, fiksēti Čikunguņjas, Zikas vīrusa un Denges drudža uzliesmojumi, kā arī atsevišķos reģionos risks inficēties ar dzelteno drudzi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: https://www.euro.who.int/en/countries/andorra

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.Tā kā Argentīnā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.