Andora

09.10.2020. 09:48
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 vīrusa straujo izplatību no 2020.gada 22.septembra Andoras varas iestādes atkārtoti ievieš ierobežojumus, kas ietver obligāto sociālo distancēšanos 1.5 m, kā arī sejas aizsargmasku valkāšanu publiskās vietās. Pulcēties telpās drīkst ne vairāk kā 5 cilvēki. Vairāk informācijas par vīrusa izplatību ierobežojošajiem pasākumiem valstī varat atrast šajā mājas lapā: https://visitandorra.com/en/covid-19-in-andorra/faq-what-safety-measures-are-being-applied-in-andorra/

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Ja plānojat apmeklēt Andorā kalnu slēpošanas trases, pirms ceļojuma aicinām iepazīties ar aktuālajiem laika apstākļiem reģionā un informāciju par lavīnām šajās interneta mājas lapās: European Avalanche Warning Service, Ski Andorra vai GoSki. Vienotais glābēju dienesta tālrunis – 112, policija tālrunis – 110, neatliekamās palīdzības dienests – 116.

Vietējie likumi un paražas

Narkotiku glabāšana vai lietošana Andorā ir stingri aizliegta. Alkohola lietošana publiskās vietās vai uz ielas (izņemot ielu kafejnīcas un restorānus) nav atļauta un par šī noteikuma pārkāpumu var saņemt administratīvo sodu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Andorā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Andorā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Ja vecāki ceļo kopā ar bērnu (nepilngadīgo līdz 18 gadu vecumam), bērnam jābūt pasei vai eID kartei (ja Latvijas pilsonis) un dzimšanas apliecībai. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem citas personas pavadībā, bez pases vai eID, ir jābūt arī notariāli apliecinātai vecāku piekrišanai/atļaujai.

Lai ieceļotu Andorā ar mājdzīvnieku, tam ir jābūt čipētam, potētam pret trakumsērgu un jābūt līdzi mājdzīvnieka pasei.

Vairāk par ieceļošanu Andorā: https://visitandorra.com/en/visitor-information/.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: https://www.euro.who.int/en/countries/andorra

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Spānijā pa tālruni + 34 913 691 362 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.