Gvatemalas Republika

11.10.2020. 14:26
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Gvatemalas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Lidostā obligāta prasība ir sejas un deguna aizsargmasku lietošana, kā arī sociālā distancēšanās;
  • Ieceļojot Gvatemalā ir jāuzrāda negatīvs Covid19 testēšanas rezultāta apliecinājums, kurš ir veikts vismaz 72 stundas pirms ieceļošanas valstī, šī prasība attiecas uz visām personām, sākot no 10 gadu vecuma;
  • Ieceļojot Gvatemalā, izmantojot avio satiksmi, pirms ierašanās ir jāaizpilda arī veselības karte;
  • Ja personai ieceļojot Gvatemalā tiks konstatēti COVID19 simptomi, neatkarīgi no izcelsmes valsts, personai var tikt atteikta iespēja ieceļot valstī.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID19 Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Gvatemalā ir viens no augstākajiem vardarbīgo noziegumu rādītājiem visā Latīņamerikā. 2018. gadā reģistrēti 4,914 vardarbīgi nāves gadījumi. Lai gan lielākā daļa smagu noziegumu ir saistīti ar vietējām bandām, starpgadījumi parasti var notikt arī ar ārvalstu tūristiem. Šādi uzbrukumi, tostarp seksuāla izrēķināšanās, var notikt jebkur un jebkurā diennakts laikā.

Īsākos ceļojumos pilsētās visdrošāk ir izmantot viesnīcu piedāvātos taksometrus. Ierodoties lidostā, var iegādāties iepriekš apmaksātus taksometru talonus no INGUAT Tūristu biroja iebraucēju terminālī.

Vietējie likumi un paražas

Valstī noteikti bargi sodi par jebkāda veida narkotiku lietošanu, izplatīšanu, uzglabāšanu un pārvadāšanu. Par narkotiku tirdzniecību var piespriest no 10 līdz 20 gadu cietumsodu, par narkotiku lietošanu no 8 līdz 15 gadiem. Gvatemalas cietumi ir pārpildīti, augsts vardarbības un noziedzības līmenis, kā arī antisanitāri apstākļi.

Aizliegts fotografēt cilvēkus, it sevišķi bērnus, bez to piekrišanas. Tas ir īpaši svarīgi attālākos apgabalos, piemēram, Quiché, Petén, Sanmarkosā un Čikimulas provincēs. Ir bijuši vairāki gadījumi ar apsūdzībām un bailēm no bērnu nolaupīšanas, lai adoptētu vai nozagtu dzīvībai svarīgos orgānus. Lai saņemtu atļauju fotografēt cilvēkus, var tikt pieprasīta neliela samaksa.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Gvatemalā var ieceļot bez vīzas ar uzturēšanos līdz 90 dienām. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Gvatemalā ir jāsaņem vīza. Vīzu jautājumos ministrija aicina sazināties ar Latvijai akreditēto Gvatemalas vēstniecību Vācijā.

Veselība

Ūdeni dzert nav ieteicams, ja viens tas nav filtrēts, bet pudelēs pildīts ūdens ir lēts un plaši pieejams.

Gvatemalā ir apstiprināti saslimšanas gadījumi ar Čikungunjas vīrusu un Denges drudzi. Detalizēta informācija par vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā

Aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežūrtālruni: +371 26 33 77 11, e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā Gvatemalā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā: Antigva (Antigua): Adrese: Antigua Guatemala, 3 Calle Oriente 25, The Republic of Guatemala, Tālrunis: +502 78320241, E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Goda konsuls - Suzanna Bariosa Beltranena (Susanna Barrios Beltranena), kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

 

 Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.