Bulgārija

18.01.2021. 18:06
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Bulgārijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Līdz 2021. gada 31. janvārim Bulgārijā ir spēkā ārkārtas stāvoklis. Noteikti ierobežojumi ārvalstnieku ieceļošanai valstī. Aizliegums ieceļot Bulgārijā neattiecas uz Eiropas Savienības (ES), Šengenas zonas valstu (ieskaitot Sanmarīno, Andoras, Monako un Vatikāna) pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kā arī vairāku citu valstu pilsoņiem (visu valstu saraksts atrodams Bulgārijas Tūrisma ministrijas mājas lapā), Bulgārijas pastāvīgās vai ilgtermiņa uzturēšanās atļaujas turētājiem un viņu ģimenes locekļiem, Bulgārijas ilgtermiņa vīzas turētājiem, kā arī ES un Šengenas zonas valstu (ieskaitot Sanmarīno, Andoras, Monako, Vatikāna) uzturēšanās atļauju turētājiem. Minētajām personām, kuras ieceļo Bulgārijā no valstīm, uz kurām neattiecas ieceļošanas aizliegums, nav jāievēro pašizolācija un nav jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests. Ja persona ir bijusi kontaktā ar kādu COVID-19 inficēto, tad ir obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija. Atrodoties publiskās iekštelpās ir obligāti jāvalkā sejas un deguna aizsargmaska. Pulcēšanās vairāk kā 15 cilvēkiem ir aizliegta.

Ieceļojot Bulgārijā, ārvalstniekiem ir jāparaksta deklarācija. Deklarācijas teksts angļu valodā atrodams šeit: http://www.tourism.government.bg/sites/tourism.government.bg/files/documents/2020-05/deklaraciya_za_putuvane_na_sobstven_risk_en-2.pdf

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Ārlietu ministrija aicina ņemt vērā, ka Bulgārija atrodas seismiski aktīvā reģionā.

Vasaras un rudens periodos valstī ir regulāri brīdinājumi par iespējamiem plašiem savvaļas ugunsgrēkiem, kas ātri izplatās, savukārt, pēc spēcīgām lietavām daudzi Bulgārijas apgabali ir pakļauti plūdiem.

Aicinām sekot aktuālajai laika apstākļu prognozei Bulgārijas Valsts meteoroloģijas un hidroloģijas institūta mājaslapā.

Latvijas valstspiederīgos, kuri apmeklē Bulgāriju vai uzturas šajā reģionā, aicinām ievērot piesardzību un sekot vietējo varasiestāžu ieteikumiem un norādījumiem.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Bulgārijā var ieceļot bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām pusgadā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Bulgārijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Bulgārijā darbojas maksas autoceļu sistēma. E-vinjetes var iegādāties tiešsaistē: https://www.bgtoll.bg/en/.  Par Bulgārijas autoceļu tīkla lietošanu bez derīgas vinjetes tiks piemērots sods.

Veselība 

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Polijā, kas pārstāv Latvijas intereses Bulgārijā, vai ar goda konsulu Sofijā, vai arī ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.