Bulgārija

29.03.2021. 13:20
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Bulgārijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Līdz 2021. gada 30. aprīlim noteikti ierobežojumi ārvalstnieku ieceļošanai valstī. Aizliegums ieceļot Bulgārijā neattiecas uz Eiropas Savienības (ES), Šengenas zonas valstu (ieskaitot Sanmarīno, Andoras, Monako un Vatikāna) pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, Bulgārijas pastāvīgās vai ilgtermiņa uzturēšanās atļaujas turētājiem un viņu ģimenes locekļiem, Bulgārijas ilgtermiņa vīzas turētājiem, ES un Šengenas zonas valstu (ieskaitot Sanmarīno, Andoras, Monako, Vatikāna) uzturēšanās atļauju turētājiem, kā arī vairāku citu valstu pilsoņiem (visu valstu saraksts un sīkāka informācija par ierobežojumiem atrodama Bulgārijas Veselības ministrijas tīmekļa vietnē.

Līdz 2021. gada 30. aprīlim, ieceļojot Bulgārijā, ir jāuzrāda negatīvs PCR COVID-19 tests, kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas. Dokumentā par negatīvu COVID-19 testu ir jābūt norādītam personas vārdam un uzvārdam saskaņā ar datiem personu apliecinošā dokumentā, informācijai par laboratoriju, kas veica testu (nosaukums, kontaktinformācija), datumam, kad tests tika veikts, informācijai latīņu burtiem par izmantoto metodi (PCR) un negatīvo rezultātu (Negative).

No prasības uzrādīt negatīvu COVID-19 testu atbrīvoti: starptautiskie preču un pasažieru pārvadātāji, kuģu un lidmašīnu apkalpe, personas, kas šķērso Bulgāriju tranzītā (tranzīts atļauts tikai iepriekš minētajām personu kategorijām, kas drīkst ieceļot Bulgārijā, tranzīts atļauts tikai gadījumos, ja tiek garantēta tūlītēja izceļošana no Bulgārijas teritorijas).

Bulgārijas pilsoņiem, Bulgārijas pastāvīgo, ilgtermiņa vai pagarināto (extended) uzturēšanās atļauju turētājiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri, ieceļojot Bulgārijā, neuzrāda negatīvu COVID-19 testu (PCR), ir jāievēro 10 dienu karantīna.

Visām personām, kas ieceļo Bulgārijā no Āfrikas valstīm un teritorijām, ir jāievēro obligāta 10 dienu karantīna. Uz šīm personām netiek attiecināts izņēmums par karantīnas atcelšanu, ja PCR testa rezultāts ir negatīvs. Karantīna var tikt pārtraukta, ja, beidzoties 10 dienu periodam, tiek veikts COVID – 19 tests (PCR) un iegūts negatīvs rezultāts. Negatīvais testa rezultāts jāiesniedz reģionālās veselības inspekcijas direktoram.

Bulgārijā iespējams ieceļot tikai caur šādiem robežpunktiem: Burgas Airport BCP; Varna Airport BCP; Plovdiv Airport BCP; Sofia Airport BCP (Terminal 1 and Terminal 2); Port of Burgas BCP; Port of Varna BCP; Vidin BCP; Vrashka Chuka BCP; Durankulak BCP; Gueshevo BCP; Ilinden BCP; Kalotina BCP; Kapitan Andreevo BCP; Captain Petko Voivoda BCP; Kulata BCP; Lesovo BCP; Makaza BCP; Malko Tarnovo BCP; Oryahovo BCP; Ruse BCP and Somovit-Nikopol BCP.

Atrodoties publiskās iekštelpās ir obligāti jāvalkā sejas un deguna aizsargmaska. Pulcēšanās vairāk kā 15 cilvēkiem ir aizliegta.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Ārlietu ministrija aicina ņemt vērā, ka Bulgārija atrodas seismiski aktīvā reģionā.

Vasaras un rudens periodos valstī ir regulāri brīdinājumi par iespējamiem plašiem savvaļas ugunsgrēkiem, kas ātri izplatās, savukārt, pēc spēcīgām lietavām daudzi Bulgārijas apgabali ir pakļauti plūdiem.

Aicinām sekot aktuālajai laika apstākļu prognozei Bulgārijas Valsts meteoroloģijas un hidroloģijas institūta mājaslapā.

Latvijas valstspiederīgos, kuri apmeklē Bulgāriju vai uzturas šajā reģionā, aicinām ievērot piesardzību un sekot vietējo varasiestāžu ieteikumiem un norādījumiem.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Bulgārijā var ieceļot bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām pusgadā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Bulgārijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Bulgārijā darbojas maksas autoceļu sistēma. E-vinjetes var iegādāties tiešsaistē: https://www.bgtoll.bg/en/.  Par Bulgārijas autoceļu tīkla lietošanu bez derīgas vinjetes tiks piemērots sods.

Veselība 

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Polijā, kas pārstāv Latvijas intereses Bulgārijā, vai ar goda konsulu Sofijā, vai arī ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.