Somija

24.01.2021. 00:40
 • Ceļojumu brīdinājums

❗️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē, Somijas varas iestādes ievieš dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

Š.g. 22. janvārī Somijas valdība pieņēma lēmumu, ka no 27. janvāra plkst. 00:00 līdz 25. februāra 23:59 tiks pastiprināta robežkontrole gan uz iekšējām, gan ārējām robežām.

Ieceļot Somijā no Eiropas Savienības dalībvalstīm būs ļauts tikai noteiktām personu kategorijām, dokumentāli apliecinot šādus ieceļošanas iemeslus:

 • sabiedrības funkcionēšanai vai apgādes drošībai nozīmīgs darbs, kura veikšanai ir nepieciešama personu no citas valsts ieceļošana, un darbs nav atliekams. Kritiski svarīgo darba jomu saraksts tiks publicēts Somijas Ekonomikas un nodarbinātības ministrijas mājaslapā; uz robežas būs jāuzrāda īpaša darba devēja aizpildīta veidlapa;
 • veselības aprūpes un glābšanas dienestu personāls (ieskaitot pirmo palīdzību) un vecāka gadagājuma cilvēku aprūpes speciālisti;
 • kravas transporta un loģistikas personāls norīkojumu laikā;
 • diplomāti, starptautisko organizāciju darbinieki, militārpersonas un humānās palīdzības darbinieki, veicot savus pienākumus;
 • valstu pārstāvji, kas piedalās starptautiskās sarunās, un personas, kas iesaistītas starptautisko NVO darbā;
 • personas, kas studē Somijā;
 • personas ar Somijas uzturēšanās atļauju un ES / Šengenas pilsoņi, kuri ir reģistrējuši savas uzturēšanās tiesības;
 • personas, kas ceļo neatliekamās ģimenes lietās (piemēram, tuva radinieka satikšana, attiecības, bēres, kāzas, slimība);
 • personas, kurām nepieciešama starptautiska aizsardzība vai kuras ceļo citu humānu iemeslu dēļ;
 • citi vajadzīgi un pamatoti iemesli (piemēram, neatliekami vai citādi pamatoti personiski iemesli, ārvalstu plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, regulāras gaisa satiksmes pakalpojumi lidostās, īpašums, dzīvesvieta vai sekundārā dzīvesvieta Somijā, īpašuma apsaimniekošana Somijā un pierobežas satiksme sāmu iztikas un kultūras nodrošināšanai);
 • īpašas grupas (piemēram, kultūras, sporta, uzņēmējdarbības pārstāvji pēc uzaicinātāja oficiāla ielūguma, kas iesniegts robežsardzei).

Ieceļošana tūrisma un izklaides nolūkā nav atļauta. Lēmumu par atļauju iebraukt Somijā pieņem robežsardze, izvērtējot katru gadījumu atsevišķi.

 • Ieceļotājiem Somijā jāievēro 10 dienu pašizolācija, kuru var pārtraukt veicot divus brīvprātīgus negatīvus COVID-19 testus. Prasības testa veikšanai aprakstītas Somijas Veselības un labklājības institūta mājas lapā .
 • Visiem pasažieriem ieceļojot Helsinku lidostā un ostās būs iespēja nodot COVID-19 testu lidostā vai speciālos testēšanas punktos pilsētā. Tests ir bezmaksas.

Ārpus ES/ EEZ valstīm, ieceļošana Somijā iespējama no Vatikāna, Austrālijas, Jaunzēlandes, Ruandas, Singapūras, Taizemes šo valstu rezidentiem.

 • Ieceļojot Somijā no valsts, kuras kumulatīvais saslimstības rādītājs pārsniedz 25 uz 100 000 iedzīvotājiem pēdējo 14 dienu laikā ir noteikta 10 dienu pašizolācija. Pašizolācijas periodu var saīsināt veicot divus negatīvus COVID-19 testus. Ja persona Somijā uzturas mazāk kā 72 stundas, otro testu veikt nav nepieciešams. Nav nepieciešams pašizolēties, ja personai ir ārsta izziņa par COVID-19 pārslimošanu pēdējo 6 mēnešu laikā.
 • Latvijas valstspiederīgie var atgriezties Latvijā tranzītā caur Somiju, neievērojot pašizolāciju. Tranzīta ceļotājiem jāuzrāda dokumenti, kas apliecina nodomu atgriezties Latvijā: personu apliecinošs dokuments un lidmašīnas vai prāmja biļete tālākceļam. Tranzīta ceļotājiem Somija jāšķērso pēc iespējas īsā laikā ar pēc iespējas mazāk pieturvietām.        
 • Atgriezties Somijā jebkurā laikā drīkst Somijas pilsoņi, rezidenti (un viņu ģimenes locekļi), kā arī trešo valstu pilsoņi, kuriem ir uzturēšanās atļauja Somijā.

Helsinku Vantā lidostas tranzīta pasažieriem no valstīm, uz kurām attiecas ierobežojumi un kuri tālāk dodas uz ostām, stingri rekomendēts izmantot taksometru. Ja ielido vakarā un prāmis/ tālākais lidojums ir nākamajā rītā, jāpaliek lidostas tranzīta zonā.

Plašāka informācija par ieceļošanu Somijā atrodama Somijas Robežsardzes mājas lapā: https://raja.fi/en/guidelines-for-border-traffic-during-pandemic .

Plašāka informācija par ar pašizolācijas noteikumiem Somijā atrodama Somijas Veselības un labklājības institūta mājaslapā: https://thl.fi/en/web/infectious-diseases-and-vaccinations/what-s-new/coronavirus-covid-19-latest-updates/travel-and-the-coronavirus-pandemic

Ierobežojumi valstī:

Publiskās vietās ieteicams ievērot 2 metru distanci.

Personām, kas uzturas Somijā, ir jāievēro drošas distancēšanās un personīgās higiēnas nosacījumi un jālieto sejas aizsargmaskas situācijās, kad nav iespējams ievērot 2 metru distanci. Sejas aizsargmaskas jālieto visiem, kas atgriežas no augsta saslimstības riska valstīm un atrodas karantīnā, kā arī visiem, kas dodas veikt Covid-19 testu un gaida tā rezultātu. Ieteikums lietot sejas aizsargmaskas neattiecas uz bērniem līdz 12 gadu vecumam un gadījumiem, kad sejas aizsargmaskas lietošana kaitē veselībai.

Aicinām sekot līdzi Somijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīvajiem pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanā.

Aktuālā Somijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit:

https://vnk.fi/en/frontpage  (Premjerministres birojs)

https://thl.fi/en/web/thlfi-en  (Somijas Veselības un labklājības institūts)

https://www.finavia.fi/en/airports/helsinki-airport (Helsinki-Vantā lidosta)

https://www.raja.fi/en (Somijas Robežsardze)

https://www.hel.fi/helsinki/en (Helsinku pilsētas mājaslapa)

https://www.poliisi.fi/coronavirus_info (Policija)

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Somijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Somijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Dokumentam ir jābūt derīgam visu ceļojuma laiku.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Somijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.