Somija

19.10.2020. 13:08
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē, Somijas varas iestādes ievieš dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No š.g. 12.oktobra Somija ir atjaunojusi robežkontroli ar visām Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu. Līdz ar to, ieceļošana Somijā, tajā skaitā no Latvijas ir atļauta, dokumentāli apliecinot šādus ieceļošanas iemeslus:

  • Darba attiecības, darba komandējumi, neatliekamas ģimenes situācijas, citi absolūti nepieciešami un pamatoti gadījumi;
  • Ieceļošana tūrisma un izklaides nolūkā nav atļauta;
  • Lēmumu par atļauju iebraukt Somijā pieņem robežsardze, izvērtējot katru gadījumu atsevišķi;
  • Ieceļotājiem Somijā jāievēro 10 dienu pašizolācija (ar atsevišķiem izņēmumiem).

Ieceļojot Somijā no valsts, kuras kumulatīvais saslimstības rādītājs pārsniedz 25 uz 100 000 iedzīvotājiem pēdējo 14 dienu laikā ir noteikta 10 dienu pašizolācija. Ja var uzrādīt negatīvu testa rezultātu, kurš ir veikts pēdējo 72 stundu laikā, un 72 stundu laikā pēc ierašanās Somijā var veikt atkārtotu COVID19 testu, kura rezultāts ir negatīvs, ir iespējams samazināt pašizolācijas laiku.

  • Latvijas valstspiederīgie var atgriezties Latvijā tranzītā caur Somiju, neievērojot pašizolāciju. Tranzīta ceļotājiem jāuzrāda dokumenti, kas apliecina nodomu atgriezties Latvijā: personu apliecinošs dokuments un lidmašīnas vai prāmja biļete tālākceļam. Tranzīta ceļotājiem Somija jāšķērso pēc iespējas īsā laikā ar pēc iespējas mazāk pieturvietām.        
  • Atgriezties Somijā jebkurā laikā drīkst Somijas pilsoņi, rezidenti (un viņu ģimenes locekļi), kā arī trešo valstu pilsoņi, kuriem ir uzturēšanās atļauja Somijā.
  • Helsinku Vantā lidostas tranzīta pasažieriem no valstīm, uz kurām attiecas ierobežojumi un kuri tālāk dodas uz ostām, stingri rekomendēts izmantot taksometru. Ja ielido vakarā un prāmis/ tālākais lidojums ir nākamajā rītā, jāpaliek lidostas tranzīta zonā.
  • Somijā ieceļot bez ierobežojumiem ļauts Austrālijas, Jaunzēlandes, Ruandas, Japānas, Dienvidkorejas, Taizemes un Urugvajas rezidentiem, ierodoties no šīm valstīm.

Lidostās sejas masku lietošana ir obligāta; ostās - rekomendēta. Finnair lidojumos sejas maskas ir obligātas.

Plašāka informācija par ieceļošanu Somijā atrodama Somijas Robežsardzes mājas lapā: šeit

Plašāka informācija par ar pašizolācijas noteikumiem Somijā atrodama Somijas Veselības un labklājības institūta mājaslapā: šeit

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID19 Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ierobežojumi valstī:

Publiskās vietās ieteicams ievērot 1 līdz 2 metru distanci. Personām, kas uzturas Somijā, ir jāievēro drošas distancēšanās nosacījumi un jālieto sejas maskas situācijās, kad nav iespējams ievērot 1-2 metru distanci. Sejas maskas jālieto visiem, kas atgriežas no augsta saslimstības riska valstīm un atrodas karantīnā, kā arī visiem, kas dodas veikt Covid-19 testu un gaida tā rezultātu. Ieteikums lietot sejas maskas neattiecas uz bērniem līdz 15 gadu vecumam un gadījumiem, kad sejas maskas lietošana kaitē veselībai.

Aicinām sekot līdzi Somijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīvajiem pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanā.

Aktuālā Somijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit:

https://vnk.fi/en/frontpage  (Premjerministres birojs)

https://thl.fi/en/web/thlfi-en  (Somijas Veselības un labklājības institūts)

https://www.finavia.fi/en/airports/helsinki-airport (Helsinki-Vantā lidosta)

https://www.raja.fi/en (Somijas Robežsardze)

https://www.hel.fi/helsinki/en (Helsinku pilsētas mājaslapa)

https://www.poliisi.fi/coronavirus_info (Policija)

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Somijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.