Slovēnijas Republika

11.07.2020. 19:51
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Brīvi ieceļot Slovēnijā un neievērot 14 dienu karantīnu drīkst tikai Slovēnijas pilsoņi un ārvalstnieki ar uzturēšanās atļaujām Slovēnijā.

Slovēnijas valdība pakāpeniski atceļ iebraukšanas ierobežojumus ES dalībvalstu pilsoņiem, uz 29.06. šajā sarakstā ir iekļautas Austrija, Kipra, Čehija, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Grieķija, Ungārija, Horvātija, Islande, Īrija, Itālija, Latvija, Lihtenšteina, Lietuva, Malta, Norvēģija, Slovākija, Spānija un Šveice.

Pārējo Eiropas Svienības un Šengenas līguma dalībvalstu pilsoņiem un ārvalstniekiem ar pastāvīgo uzturēšanās atļauju minētajās dalībvalstīs, ieceļojot Slovēnijā jāievēro 14 dienu karantīna. Visiem trešo valstu pilsoņiem, kuriem nav Eiropas Savienības vai Šengenas līguma dalībvalsts uzturēšanās atļaujas, ieceļojot Slovēnijā, obligāti jāievēro 14 dienu karantīna.

Ārvalstniekiem atļauts šķērsot Slovēnijas teritoriju tranzītā, ja tiem nav ierobežojumu ieceļot nākamās valsts teritorijā. Personām, kas nevar izbraukt no Slovēnijas kaimiņu valstu noteikto ierobežojumu dēļ, šķērsot Slovēniju tranzītā aizliegts. Ārvalstnieki bez pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, kuriem būs novērojami COVID-19 simptomi, netiks ielaisti Slovēnijā.

Aicinām sekot līdzi Slovēnijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā.

Aktuālā Slovēnijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit: https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/. Informatīvais tālrunis katru dienu no plkst.8.00 līdz 20.00.: +386 1 478 7550

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā un https://covid19.gov.lv/atbalsts-sabiedribai/atgriesanas-latvija/pec-atgriesanas-latvija.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Ungārijā, kas pārstāv Latvijas intereses Slovēnijā, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Ļubļanā: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālrunis: +386 (0) 82 004 333.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.