Slovēnijas Republika

10.04.2021. 16:02
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Slovēnijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Ieceļojot no “sarkanā saraksta” valstīm, ieceļotājiem jāievēro 10 dienu pašizolācija. Latvija ir “sarkanā saraksta” valsts. Pašizolācija nav jāievēro personām, kas  ieceļojot uzrāda negatīvu PCR Covid-19 testu, veiktu ES dalībvalstī, Šengenas līguma dalībvalstī, Slovēnijā  vai Slovēnijas veselības aizsardzības iestāžu atzītā laboratorijā ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Slovēnijā. Ar detalizētu informāciju par aktuālajiem ierobežojumiem un pašizolācijas ievērošanas izņēmumiem, aicinām iepazīties šeit.

Ceļojot nebūtisku iemeslu dēļ, Slovēnijas robežkontroles institūcijas ieceļošanu valstī var atteikt neatkarīgi no negatīva Covid-19 testa rezultāta. Personai ir jābūt gatavai apliecināt dokumentāli savu ieceļošanas mērķi.

Ņemot vērā pieaugošos saslimstības rādītājus Slovēnijā, valdības ieviestie stingrie ierobežojumi valsts iekšienē cīņai ar Covid-19 izplatības ierobežošanu būs spēkā līdz 2021.gada 12.aprīlim:

  • Ierobežota pārvietošanās ārpus dzīvesvietas;
  • Ieviesta komandantstunda no 22.00 līdz 5.00;
  • Pārvietošanās starp pašvaldībām iespējama tikai izņēmuma gadījumos;
  • Veikali, kas nepiedāvā pirmās nepieciešamības preces, ir slēgti;
  • Viesnīcas atvērtas tikai izņēmuma gadījumos;
  • Sabiedriskās ēdināšanas iestādes piedāvā ēdienu tikai līdzi ņemšanai.

Ar detalizētāku ierobežojumu aprakstu var iepazīties Slovēnijas valdības mājas lapā . Ar informāciju par ieceļošanas ierobežojumiem var iepazīties šeit.

Ārvalstniekiem atļauts šķērsot Slovēnijas teritoriju tranzītā, ja tiem nav ierobežojumu ieceļot nākamās valsts teritorijā. Personām, kas nevar izbraukt no Slovēnijas kaimiņu valstu noteikto ierobežojumu dēļ, šķērsot Slovēniju tranzītā aizliegts. Tranzīta skaidrojums.

Ārvalstnieki bez pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, kuriem būs novērojami Covid-19 simptomi, netiks ielaisti Slovēnijā.

Sejas aizsargmasku lietošana ir obligāta visās publiskās zonās, gan iekštelpās, gan ārpus telpām.

Aicinām sekot līdzi Slovēnijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā.

Aktuālā Slovēnijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit: https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/. Informatīvais tālrunis: +386 1 478 7550(katru dienu no plkst.8.00 līdz 20.00).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Drošības situācija Slovēnijā ir salīdzinoši stabila, tomēr pieaugot terorisma draudiem pasaulē, vēršam Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Slovēnijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Slovēnijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Dokumentam ir jābūt derīgam visu ceļojuma laiku.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Ungārijā, kas pārstāv Latvijas intereses Slovēnijā, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Ļubļanā: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālrunis: +386 (0) 82 004 333 .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.