Slovēnijas Republika

24.01.2021. 12:18
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Slovēnijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Ņemot vērā pieaugošos saslimstības rādītājus Slovēnijā, valdības ieviestie stingrie ierobežojumi valsts iekšienē cīņai ar COVID-19 izplatības ierobežošanu būs spēkā līdz 2021.gada 14.martam:

  • Ierobežota pārvietošanās ārpus dzīvesvietas;
  • Ieviesta komandantstunda no 21:00 līdz 6:00;
  • Pārvietošanās starp pašvaldībām iespējama tikai izņēmuma gadījumos;
  • Veikali, kas nepiedāvā pirmās nepieciešamības preces, ir slēgti;
  • Viesnīcas atvērtas tikai izņēmuma gadījumos;
  • Sabiedriskās ēdināšanas iestādes piedāvā ēdienu tikai līdzi ņemšanai.

Ar detalizētāku ierobežojumu aprakstu var iepazīties Slovēnijas valdības mājas lapā .  

Visas valstis, atkarībā no to saslimstības rādītājiem, ir iedalītas 3 kategorijās.

Ieceļojot no “sarkanā saraksta” valstīm, ieceļotājiem jāievēro 10 dienu pašizolācija. Latvija ir “sarkanā saraksta” valsts.

Pašizolācija nav jāievēro personām, kas uzrāda negatīvu COVID-19 testu, veiktu ES dalībvalstī, Šengenas līguma dalībvalstī, Slovēnijā  vai Slovēnijas veselības aizsardzības iestāžu atzītā laboratorijā ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Slovēnijā – PCR testu, vai antivielu testu, kas veikts ES dalībvalstī ne agrāk kā 24 stundas pirms ieceļošanas.  .

Ar detalizētu informāciju par ieceļošanas ierobežojumiem var iepazīties valdības mājas lapā https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/border-crossing/

Ārvalstniekiem atļauts šķērsot Slovēnijas teritoriju tranzītā, ja tiem nav ierobežojumu ieceļot nākamās valsts teritorijā. Personām, kas nevar izbraukt no Slovēnijas kaimiņu valstu noteikto ierobežojumu dēļ, šķērsot Slovēniju tranzītā aizliegts. Tranzīta skaidrojums.

Ārvalstnieki bez pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, kuriem būs novērojami COVID-19 simptomi, netiks ielaisti Slovēnijā.

Sejas aizsargmasku lietošana ir obligāta visās publiskās zonās, gan iekštelpās, gan ārpusē.

Aicinām sekot līdzi Slovēnijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā.

Aktuālā Slovēnijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit: https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/. Informatīvais tālrunis katru dienu no plkst.8.00 līdz 20.00.: +386 1 478 7550

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Drošības situācija Slovēnijā ir salīdzinoši stabila, tomēr pieaugot terorisma draudiem pasaulē, vēršam Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Slovēnijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Slovēnijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Dokumentam ir jābūt derīgam visu ceļojuma laiku.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Ungārijā, kas pārstāv Latvijas intereses Slovēnijā, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Ļubļanā: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālrunis: +386 (0) 82 004 333 .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.