Slovēnijas Republika

16.10.2020. 17:01
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Slovēnijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai un sākot ar 2020. gada 29. septembri ir atjaunojušas iebraukšanas ierobežojumus personām, atkarībā no kuras valsts persona ieceļo.

Ar detalizētu informāciju par ieceļošanas ierobežojumiem var iepazīties valdības mājas lapā https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/border-crossing/

No “zaļā saraksta valstīm” var ieceļot bez ierobežojumiem, ieceļotājiem nav jāievēro pašizolācija.  Šobrīd “zaļā saraksta valstis” ir Austrālija, Jaunzēlande, Serbija un Urugvaja.

Ieceļojot no ES dalībvalstīm vai Šengenas līguma dalībvalstīm, kas ir iekļautas “dzeltenajā” sarakstā, t.sk. no Latvijas, nav jāievēro 10 dienu karantīna un nav jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests. Ieceļotājiem no citām “dzeltenā saraksta valstīm” jāievēro 10 dienu karantīna. Pašizolācija nav jāievēro personām, kas uzrāda negatīvu COVID-19 testu, veiktu ES dalībvalstī, Šengenas līguma dalībvalstī, Slovēnijā  vai Slovēnijas veselības aizsardzības iestāžu atzītā laboratorijā ne vēlāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Slovēnijā.

Ieceļojot no “sarkanā saraksta valstīm”, ieceļotājiem jāievēro 10 dienu karantīna. Pašizolācija nav jāievēro personām, kas uzrāda negatīvu COVID-19 testu, veiktu ES dalībvalstī, Šengenas līguma dalībvalstī, Slovēnijā  vai Slovēnijas veselības aizsardzības iestāžu atzītā laboratorijā ne vēlāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Slovēnijā.

Ārvalstniekiem atļauts šķērsot Slovēnijas teritoriju tranzītā, ja tiem nav ierobežojumu ieceļot nākamās valsts teritorijā. Personām, kas nevar izbraukt no Slovēnijas kaimiņu valstu noteikto ierobežojumu dēļ, šķērsot Slovēniju tranzītā aizliegts. Ārvalstnieki bez pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, kuriem būs novērojami COVID-19 simptomi, netiks ielaisti Slovēnijā.

Ņemot vērā pieaugošos saslimstības rādītājus Slovēnijā, ir ieviesti stingri ierobežojumi ceļošanai valsts iekšienē. Atsevišķi Slovēnijas reģioni var būt pilnībā slēgti ieceļošanai/ izceļošanai.

Aicinām sekot līdzi Slovēnijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā.

Aktuālā Slovēnijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit: https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/. Informatīvais tālrunis katru dienu no plkst.8.00 līdz 20.00.: +386 1 478 7550

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Ungārijā, kas pārstāv Latvijas intereses Slovēnijā, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Ļubļanā: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālrunis: +386 (0) 82 004 333 .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.