Slovākijas Republika

01.10.2020. 17:58
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Ņemot vērā Slovākijā pieaugošo saslimstības ar Covid-19 gadījumu skaitu Slovākijas valdība ir lēmusi ieviest ārkārtas režīmu no 2020. gada 1. oktobra uz 45 dienām, nosakot atsevišķus ierobežojošos pasākumus, piemēram, sejas aizsargmasku valkāšana veikalos, daļā mācību iestāžu, kā arī ārpus telpām, ja nav iespējams ievērot 2 m distanci, dažādu masu pasākumu atcelšana, kafejnīcu un restorānu darbības laika saīsināšana, un tamlīdzīgi. Vairāk informācijas pieejams Slovākijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē (angļu valodā).

Ieceļošana Slovākijā atļauta Eiropas Savienības pilsoņiem un personām, kuras ir rezidenti kādā no “zema riska saraksta” valstīm vai kuras ir uzturējušās kādā no “zema riska saraksta” valstīm vismaz 14 dienas pirms ieceļošanas Slovākijā. Aktuālajā “zema riska valstu” sarakstā iekļauta arī Latvija, tādēļ Slovākijā no Latvijas atļauts brīvi ieceļot.

Saskaņā ar Slovākijas valdības lēmumu no 1. oktobra visām personām, kuras ieceļo Slovākijā no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kas nav iekļautas “zema riska valstu” sarakstā”, un kuras pēdējo 14 dienu laikā nav bijušas ārpus ES dalībvalstu robežām, ir jāizpilda viens no nosacījumiem:

  • ieceļojot ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kas nav veikts agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas valstī;

vai arī

  • pirms ieceļošanas vai vēlākais uzreiz pēc ieceļošanas Slovākijā ir jāreģistrējas interneta vietnē: http://korona.gov.sk/ehranica, jādodas pašizolācijā, ne ātrāk kā piektajā dienā pēc ieceļošanas ir jāveic Covid-19 tests un jāatrodas pašizolācijā, līdz tiek saņemts negatīvs testa rezultāts.

Savukārt personām, kuras ierodas Slovākijā un pēdējo 14 dienu laikā ir apmeklējušas kādu valsti ārpus ES valstu teritorijas, pēc ieceļošanas ir jāievēro pašizolācija, jāveic Covid-19 tests un jāatrodas pašizolācijā, līdz tiek saņemts negatīvs testa rezultāts.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Drošības situācija Slovākijā ir salīdzinoši stabila, tomēr pieaugot terorisma draudiem pasaulē, vēršam Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Atgādinām, ka, uzturoties Slovākijā, vienmēr līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam, un vēlams glabāt personu apliecinoša dokumenta kopiju.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Slovākijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Slovākijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Dokumentam ir jābūt derīgam visu ceļojuma laiku.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Austrijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.