Slovākijas Republika

24.01.2021. 13:22
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Slovākijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Ieceļojot Slovākijā no valstīm, kas nav “zema saslimstības riska” valstis saskaņā ar Slovākijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē (angļu valodā) publicēto sarakstu, arī Latvijas, jāievēro pašizolācija. Pašizolāciju var pārtraukt, saņemot negatīvu testa rezultātu, kas veikts ne agrāk kā piektajā dienā pēc ierašanās Slovākijā, vai desmitajā dienā pabeidzot pašizolāciju bez simptomu parādīšanās. Pašizolācija ir obligāta visiem mājsaimniecības locekļiem, kas dzīvo kopā ar personu, kurai tā jāievēro, ja nav iespēja izolēties.

Ja persona ieceļo Slovākijā no ES/EEZ valstīm vai Šveices, uzrādot negatīvu COVID-19 testu, veiktu ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas, nav jāievēro pašizolācija. Tiek pieņemti arī Austrijā vai Čehijā veikti antivielu testi pēdējās 72 stundās.

Ņemot vērā pieaugošos saslimstības rādītājus ir ieviesti stingrāki ierobežojumi valsts iekšienē cīņai ar COVID-19 izplatības ierobežošanu līdz 2021.gada 7.februārim:

  • Ieviesta komandantstunda;
  • Ierobežota pārvietošanās ārpus dzīvesvietas;
  • Tikšanās starp 2 mājsaimniecību locekļiem nav atļauta;
  • Veikali, kas nepiedāvā pirmās nepieciešamības preces, ir slēgti;
  • Sejas aizsargmasku lietošana ir obligāta gan publiskās vietās, gan sabiedriskajā transportā;
  • Viesnīcas un slēpošanas trases ir slēgtas;
  • Sabiedriskās ēdināšanas iestādes piedāvā ēdienu tikai līdzi ņemšanai.

Pirms ieceļošanas, vai vēlākais, šķērsojot robežu, Slovākijā ir jāreģistrējas tīmekļa vietnē: http://korona.gov.sk/ehranica.

Ieceļošana Slovākijā atļauta Eiropas Savienības pilsoņiem un personām, kuras ir rezidenti kādā no “zema saslimstības riska saraksta” valstīm vai kuras ir uzturējušās kādā no “zema saslimstības riska saraksta” valstīm vismaz 14 dienas pirms ieceļošanas Slovākijā.

Ieceļošana no trešajām valstīm iespējama tikai atsevišķos gadījumos, kas uzskaitīti Slovākijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē šeit .

Ieceļojot Slovākijā pa sauszemi no Ukrainas, papildus iepriekš veiktajiem testiem un reģistrācijai, tiks veikts COVID-19 tests robežšķērsošanas punktā.

Visām personām, kas ieceļo caur lidostu, obligāti jāaizpilda reģistrācijas anketa, atrodama šeit .

Noderīga informācija par ieceļošanu atrodama Slovākijas valdības mājas lapā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Drošības situācija Slovākijā ir salīdzinoši stabila, tomēr pieaugot terorisma draudiem pasaulē, vēršam Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Atgādinām, ka, uzturoties Slovākijā, vienmēr līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam, un vēlams glabāt personu apliecinoša dokumenta kopiju.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Slovākijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Slovākijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Dokumentam ir jābūt derīgam visu ceļojuma laiku.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Austrijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.