Slovākijas Republika

02.04.2021. 22:49
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Slovākijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Slovākijas valdība pagarinājusi ārkārtas stāvokli valstī līdz 2021.gada 28.aprīlim, kura laikā Slovākiju var apmeklēt tikai būtisku iemeslu dēļ.

Šajā laikā noteiktas šādas ieceļošanas prasības:

Pirms ieceļošanas Slovākijā vai ne vēlāk kā robežas šķērsošanas brīdī personai jāreģistrējas tīmekļa vietnē http://korona.gov.sk/ehranica.

Visām personām, kas ieceļo caur lidostu, obligāti jāaizpilda arī reģistrācijas anketa, kas atrodama šeit.

Ieceļojot Slovākijā no ES dalībvalstīm, Islandes, Norvēģijas, Lihtenšteinas, Šveices un Apvienotās Karalistes jāievēro 14 dienu pašizolācija. Pašizolāciju iespējams pārtraukt priekšlaicīgi, veicot Covid-19 testu ne ātrāk kā 8. dienā pēc ierašanās un saņemot negatīvu testa rezultātu. Vairākas personu grupas (piem., pastāvīgie iedzīvotāji, kravu pārvadātāji, diplomāti u.tml.) tiek atbrīvotas no pašizolācijas prasības, ja tiek izpildīti Slovākijas valdības regulā atrunātie priekšnosacījumi. Kopīgais priekšnosacījums visām grupām – negatīvs Covid 19 testa rezultāts, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas. Vairāk informācijas par pašizolācijas nosacījumiem un izņēmumu grupām pieejams Slovākijas valdības mājas lapā.

Ieceļošana no trešajām valstīm iespējama tikai atsevišķos gadījumos, kas uzskaitīti Slovākijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē šeit.

 Pakalpojumi

No 2021.gada 1.janvāra valstī spēkā ir komandantstunda. No komandantstundas ir atbrīvotas (t.sk., lai dotos uz darbu, izmantotu sadzīves pakalpojumus, ceļotu vai dotos uz citu dzīvesvietu):

  • personas ar negatīvu PCR vai “antigen” testa rezultātu;
  • personas, kuras ir atveseļojušās no Covid-19 pēdējo 3 mēnešu laikā;
  • personas, kurām pagājušas vismaz 14 dienas kopš otrās vakcīnas saņemšanas.

Bez negatīva testa uzrādīšanas var tikai apmeklēt tikai pirmās nepieciešamības preču veikalus, aptiekas, aprūpēt tuvinieku vai tikties ar bērnu, kas dzīvo citā mājsaimniecībā. Iziet pastaigāties drīkst tikai 1 km rādiusā no dzīvesvietas.

Kontaktēšanās ar citām personām atļauta tikai savas mājsaimniecības ietvaros. No pasākumiem atļautas tikai bēres, kāzas un kristības, kurās piedalās maksimāli 6 cilvēki. Slēgti ir visi slēpošanas kūrorti, viesnīcām aizliegts uzņemt jaunus viesus. Aizliegti arī dievkalpojumi. Restorānos iespējams iegādāties pārtiku tikai līdzņemšanai.

No 2021.gada 20.marta līdz 28.aprīlim ieceļošana rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai nav atļauta.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Drošības situācija Slovākijā ir salīdzinoši stabila, tomēr pieaugot terorisma draudiem pasaulē, vēršam Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Atgādinām, ka, uzturoties Slovākijā, vienmēr līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam, un vēlams glabāt personu apliecinoša dokumenta kopiju.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Slovākijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Slovākijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Dokumentam ir jābūt derīgam visu ceļojuma laiku.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Austrijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.